NERO

sch

Aktivan član
Poruka
1.942
Molim pomoc.Pokusao sam da sa NERO-m narezem cd i prijavljuje mi da nema dovoljno prostora na cd-u(navodno treba 706 mb),a i ovaj cd sa koga snimam ima isto 700 mb ?
 
Idi u preference i ukljuci overburn i stavi ga na 82 min.Za vrstu diska stavi DISK-AT-ONCE da bi uradio over burn ako mu bide trebao.I NIKAKO nemo da slusas savet za Roksija nero je za ReZaNjE najbolji !!!
 
disk:
kvazimodo:
Ako kopiraš kompletan sadržaj CD-a najednostavnije ti je da napraviš Disk Image, a onda iz toga narežeš na prazan disk.

A kako se pravi disk image i kojim programom?
:D
Pravi se nerom ili bilo kojim drugim koji koristis.
Ides na Recorder/choose recorde pa izaberes image recorder, pa onda normalno rezes disk.Kad napravis image onda na istom mestu izaberes pisac, a potom file/burn image. Kad pravis image posle par sekundi te pita za ime fajla, pa mu ga daj i smesti ga negde...A ako ne uspes onda dovedi nekoga da ti objasni.
Nero je najbolji.
 
Hmm...Roxy-ja nisam probao ali sam cuo da je opasan. Tebra...NEro najbolji za rezanje? pa izgleda da ne pratis bas desavanja u svetu softvera. Jesi li cuo za CloneCD i Alcohol 120% ? To su programi...

(JOS JEDNOM PONAVLJAM : NERO NE MOZE da reze fajolve sa protekcijom (zastitiom) kao sto su neki fajlovi sa CD-a Windowsa Xp)
8) :D
 
Windows:
Hmm...Roxy-ja nisam probao ali sam cuo da je opasan. Tebra...NEro najbolji za rezanje? pa izgleda da ne pratis bas desavanja u svetu softvera. Jesi li cuo za CloneCD i Alcohol 120% ? To su programi...

(JOS JEDNOM PONAVLJAM : NERO NE MOZE da reze fajolve sa protekcijom (zastitiom) kao sto su neki fajlovi sa CD-a Windowsa Xp)
8) :D
?
Kako ne moze?
Moze samo mu kazes continue.
CD Clone sluzi za druge stvari.
 
Da...Nero reze, reze, reze, reze....I kada dodje do fajla koji ne moze da nareze kaze : "Nero cannot copy this file.It's maybe corupted or is write protected.Do you want to continue burning CD without this file?
[Y/N]?" :D

I u pravu si...CloneCD pretezno sluzi za kopiranje diskova (nema premca u tome) ali moze da se koristi i za SINGLE rezanje (v.4.3.2.0) 8)

Aj isprobaj alcohol 120% pa javi :D :D :D :D :D

PS : ako mi ne verujes, uzmi Windows Xp disk i probaj da ga narezes preko Nera (6.3.0.0 ili 6.0.0.28). Videces ko je u pravu :twisted:
 
Windows:
Da...Nero reze, reze, reze, reze....I kada dodje do fajla koji ne moze da nareze kaze : "Nero cannot copy this file.It's maybe corupted or is write protected.Do you want to continue burning CD without this file?
[Y/N]?" :D

I u pravu si...CloneCD pretezno sluzi za kopiranje diskova (nema premca u tome) ali moze da se koristi i za SINGLE rezanje (v.4.3.2.0) 8)

Aj isprobaj alcohol 120% pa javi :D :D :D :D :D

PS : ako mi ne verujes, uzmi Windows Xp disk i probaj da ga narezes preko Nera (6.3.0.0 ili 6.0.0.28). Videces ko je u pravu :twisted:

Nero 6.0.0.1 reže bez problema ...

A mene zanima nešto ...
Imam CD sa instalacijom tri verzije WIN2000 i SP3 za WIN2000 i još par sitnih programa.
Kad se sve to iskopira na hard disk zauzme negde oko 1.3 GB a narezano je na standardni CD od 700 MB.
Ima li neko ideju kako je to izvedeno?
 
Da cudna stvar...
ISti slucaj sam i ja imao ali samo sa igricom. Generals Zero:Hour stane na 1 CD od 700 a na HDD-u pokazuje 915. Ma Windows ( :D ) je cudo. Nisam siguran ali kao da vrsi neku kompresiju pred rezanje bez naseg znanja... :roll: :?:
 
Nero od verzije 5.5.10.50 ima bug koji javlja tu gresku.Instaliraj neku predhodnu verziju i sve ce biti OK.Pravite razliku izmedju rezanja CDa i pravljenja virtualnog na HDDu.
 

Back
Top