nekoliko pitanja

marko_nsad

Početnik
Poruka
3
posto sam uglavnom pocetnik..

-interesuje me da li kvalitetan kondom 100 posto zagarantovana zastita
tokom sexa.. ako nije, koliko on zaista stiti.. da li se moze desiti da
on pukne tokom odnosa i da se desi ono sto ne bi trebalo..

-da li postoje neki drugi metodi zastite, i saveti kako imati siguran sex..

-koliko znam zene imaju odredjeni period u mesecu kada su im neplodni dani..
da li je onda najbezbednije voditi ljubav u tom periodu.. i kad je taj period neplodnih
dana...



hvala unapred na odgovorima, nadam se da cete mi odgovoriti na ova pitanja,
jer nije sramota ne znati...
 
1 - 100% zastita ne postoji (zato je zivot lep); kondomi mogu da puknu, skliznu.

2 - nisi specificirao: od cega zastita?! Od trudnoce - da, od HIV-a - ne (ako uopste stiti od istoga - npr. ides na transfuziju i y8ga)

3 - ima. Kazu da je jedan dan plodan - otprilike 10 dana pre pocetka nove mece, pa dodas 2-3 dana pre i posle. Lepota zivota je sto naravno ne znas kada je prvi dan nove mece (ima metod merenja bazalne temperature - za utvrdjivanje D day, za spermice, ali to je nesto sto nisam primetio da iko radi)

Srecno
 
Ovakva pitanja bolje postavljaj nekom strucnom licu a ne ovde nama kvazi naucnicima da ti dajemo gomilu kontradiktornih inf. koje ce samo da te zbune! Lepo pitas tamo gde znaju. A gde je to? E to vec ne znam! :) ;) Ali takvo mesto postoji sigurno. ;)
 
marko_nsad:
posto sam uglavnom pocetnik..

-interesuje me da li kvalitetan kondom 100 posto zagarantovana zastita
tokom sexa.. ako nije, koliko on zaista stiti.. da li se moze desiti da
on pukne tokom odnosa i da se desi ono sto ne bi trebalo..

-da li postoje neki drugi metodi zastite, i saveti kako imati siguran sex..

-koliko znam zene imaju odredjeni period u mesecu kada su im neplodni dani..
da li je onda najbezbednije voditi ljubav u tom periodu.. i kad je taj period neplodnih
dana...



hvala unapred na odgovorima, nadam se da cete mi odgovoriti na ova pitanja,
jer nije sramota ne znati...


ne kupuj jeftine kondome,ne svrsavaj u ribu i ne razmisljaj o plodnim i neplodnim danima nadam se da si razumeo :roll:
 
marko_nsad:
-da li postoje neki drugi metodi zastite, i saveti kako imati siguran sex..

-koliko znam zene imaju odredjeni period u mesecu kada su im neplodni dani..
da li je onda najbezbednije voditi ljubav u tom periodu.. i kad je taj period neplodnih
dana...

hvala unapred na odgovorima, nadam se da cete mi odgovoriti na ova pitanja,
jer nije sramota ne znati...

Siguran sex ces dobiti kada budes malo iskusniji, znaci skontas pi.ku i vidis da je nalozena, to se odmah vidi, ko ume da gleda .... Zato i kazem malo uz iskustvo I NAJVISE TRUD pokusaj da provalis zene... I nda ces znati kada ti sex sleduje SIGURNO!! :lol:

A za ovo drugo...




JA kada sam poceo da *****, tj tandarim lapo sam uzeo medicinsku enciklopediju i video kako to ide....


Zato sada citaj dobro!!

Kada zena dobije mecu, znaci da njeno telo odbacuje jajne celije uz jos neke "dodatke"... To traje 4-5 ili vise dana... KAda to gotovo pocinje da se formiraju nove jajne celije. One su formirane tu za jedno 14 dana od dobijanja mece. Jajana celija je "ziva i zdrava" kratko vreme, par sati ili 2-3 dana promenljivo.... Posle toga ona rikne, i organizam se sprema da je odbaci. Posle nekog vremena on je odbacuje i to je nova meca.


Znaci plodni daniu su sredinom ciklusa. Normalno je okok 28-30 dana. Nekoj zeni traje 20 a nekoj 40. Tako da se orjentises kada su joj plodni dani. Tada nikako ne bez kondoma ili bar vadjenje na vreme. A posle mece je manje vise bezbedno, i pre dobijanja mece. A sredina ciklusa +/- 2 dana je rizicno.

Ipak postoje izuzeci da zena zatrudni i na 10. dan... Desava se....


Tako da sada nadam se da ti je jasnije.


E da i jos nesto... Sto je devojka mladja manje je predvidivo kada su joj plodni dani, nikad se ne zna, dok sto je starija (preko 30 recinmo) cikluce je sve stabilniji. I manja je sansa da se zayebes.
 
Za nas "mlade" momke su zaista najbolje "starije" zenske.

Mislim ko voli dobar sex i da yebe koliko god moze, a pri tome da ima najvecu slobodu.. Stariuje su UVEK najbolji izbor.
 
Bad_Wolf:
Da - citanje pomaze.

A ne postoji siguran sex, sto se tice trudnoce - postoji samo veoma siguran, pa sve do krajnje "rizican"...

ako verujes je kondom sigurna zastita od HIV-a onda je i od trudnoce -> znas li ti kako se HIV prenosi - razmenom telesnih tecnosti. a to je jedini nacin da se zatrudni. cisto da znas.
 

Back
Top