Tadić:Vlada Srbije odgovorna što Mladić nije u Hagu

Kira Neris

Primećen član
Poruka
663
Predsednik Srbije rekao je da je sadašnja vlada "direktno odgovorna" što Mladić do sada nije uhapšen.

Boris Tadić je u intervjuu agenciji Asošijeted pres rekao da "Mladić mora biti uhapšen i isporučen Hagu, tu nema dileme", rekao je Tadić i dodao: "Mislim da je verovatnije da će taj posao biti urađen posle izbora", kada će, prema njegovim rečima, DS predvoditi novu vladu.

On je podvukao da su demokrate izručile Hagu bivšeg predsednika Jugoslavije Slobodana Miloševića 2001. godine.
 
Kira Neris:
Predsednik Srbije rekao je da je sadašnja vlada "direktno odgovorna" što Mladić do sada nije uhapšen.

Boris Tadić je u intervjuu agenciji Asošijeted pres rekao da "Mladić mora biti uhapšen i isporučen Hagu, tu nema dileme", rekao je Tadić i dodao: "Mislim da je verovatnije da će taj posao biti urađen posle izbora", kada će, prema njegovim rečima, DS predvoditi novu vladu.

On je podvukao da su demokrate izručile Hagu bivšeg predsednika Jugoslavije Slobodana Miloševića 2001. godine
.

Немаш појма колико ми је драго што је Борис Тадић дао овакву изјаву. Сада
више нико не треба да има било какву дилему у вези ове особе.

Ипак, морам да признам да сам веровао да је ПАМЕТНИЈИ.
 
Predsednik Srbije Boris Tadić rekao je da će njegova stranka najverovatnije predvoditi novu vladu posle izbora, i da će tada uhapsiti haškog begunca Ratka Mladića.
Sama ideja da je neko optužen za hiljade ubistava onih koji imaju drugu veru i naciju kod svakog normalnog čoveka izaziva zgražavanje. Taj čovek mora da ima pravo da brani svoju nevinost, kao i svaki drugi, ali istovremeno to mora da uradi pred naldežnom institucijom, a to je Haški tribunal", rekao je Tadić.
"Kada ubeđujem evropske političare da nastavimo pregovore i potpišemo Ugovor o stabilizaciji i asocijaciji, oni mi uvek kažu 'pokažite neki napredak u saradnji sa Hagom, nešto čime bi mogli da kažemo sami sebi da nismo pogazili reč da je saradnja sa Hagom pretpostavka da Srbija uđe u dalji proces evropske integracije", izjavio je Tadić.

On je ocenio da Srbiji "curi vreme oko približavanja Evropi" i da će, "ako sada stane, Srbija imati veliki problem".
 
Проблем бр. 2 Србима свакако није Ратко Младић. Он је био средство притиска.
Ћорави Тадић ако не промени реторику проћи ће врло лоше на изборима.
Придруживање Европи је била прича која је могла да привуче људе жељне бољег живота.
Сада је са тим готово. Или ... ви то не видите, тј. нећете да чујете ??? Онда напред > заокружите за "жуте".
 
Ратко ако би се нашао у хагу, а највероватније неће никад. То би значило да Србија мора да плати 100 милијарди ус долара муслиманима у Босни. То је јасно свакоме ко је пратио хашки трибунал. Уосталом Раткa Младићa никад не би требало изручити. Кад се узме у обзир да је Насер Орић и поред Српског сведочанства да је наредио покољ Срба, ослобоћен. А ви који чекате социјалну помоћ, то јест крваве паре од запада за издају Ратка Младића. Боље би вам било да узмете мотику у руке и почнете да радите, уместо да билмезишете.
 
Алекса:
Ратко ако би се нашао у хагу, а највероватније неће никад. То би значило да Србија мора да плати 100 милијарди ус долара муслиманима у Босни. То је јасно свакоме ко је пратио хашки трибунал. Уосталом Раткa Младићa никад не би требало изручити. Кад се узме у обзир да је Насер Орић и поред Српског сведочанства да је наредио покољ Срба, ослобоћен. А ви који чекате социјалну помоћ, то јест крваве паре од запада за издају Ратка Младића. Боље би вам било да узмете мотику у руке и почнете да радите, уместо да билмезишете.

Stav ti je potpuno ok, samo ti je nesto promaklo. Haski tribunal je "uspio" da dokaze Oricevu odgovornost za ratne zlocine. Eh, tu se pokazala sva bijeda i tuga principa na koje se tuzilastvo HT poziva. Oric je osudjen na svega 2 (slovima - dvije) godine zatvora tako da je na kraju ispalo da je u pritvoru proveo duze nego sto mu je glasila konacna presuda. U Sarajevu su ga nasmijanog muslimani docekali kao heroja!
Pretpostavimo da je Naser obio trafiku u nekom od gradova u Bosni (ili bilo gdje drugdje). Dobio bi MNOGO vise "hladovine" nego sto su ga drzali u Hagu! Ostavio je iza sebe puste temelje srpskih sela u Podrinju!
Za razliku od njega baba Bilja (Plavsic) nije bila nikakav ratni komandant ili neki lider, nije donosila odluke, nije palila nicije kuce ili takvo nesto neredjivala pa su joj presudom "odrezali" 11 (slovima - jedanaest) godina.

Dalje,
Slobodan Milosevic je zadnje dvije godine svoje vlasti toliko bio omrazen u svom narodu (objektivno) da je postojala velika mogucnost da mu se ponovi sudbina Causeskua!
Haski tribunal je na glavu se nasadio da sprijeci Slobino sudjenje u Beogradu u kojem bi ga masa gradjana (u to vrijeme) najradije objesila na nekoj od terazijskih bandera! To je bilo situacija u kojoj je Slobo isporucen tribunalu!
Idiotski vodjen sudski proces u Hagu koji je bio sve samo ne pravda, omogucio je Slobi da javno dokaye da su svi oni koji su mu bili suprotstavljeni u proteklim ratovima (ukljucujuci SAD i EU) daleko gori akteri od njega samog! Covjek je dozivio svojevrsnu rehabilitaciju samo zato sto su ga nesposobni haski idioti toliko svjesno izmrcvarili da je na kraju umro kao mucenik! Kada je Sloba sahranjivan u Zagrebu i Sarajevu su danima javno razmatrali cinjenicu da je onoliki narod prisustvovao sahrani covjeka kojeg bi Srbi (ponavljam) prije par godina rado okacili o banderu.
Cinjenica je da je na takav nacin mnogima postao veca briga mrtav nego ziv! Zapad je imao namjeru da preko Slobinog sudjena Srbaljima zabije zadnji ekser u sanduk, a sve zbog prikrivanja svoje uloge u ratovima na Balkanu.
Posto ih je Sloba zajebao pa ga vise nema sad razmisljaju ovako: "Ok, Slobe nema, brzo dajte nekog drugog pa da rijesimo stvar!"

Napominjem da nikada nisam gledao na Slobu kao na nekog pozitivca (cak mi je bio prilocno mracan lik) ali sam utiska da mu je hag ostavio prostora da na zalost u nekim buducim vremenima nekom mozda bude i uzor!
 
Kira Neris:
Predsednik Srbije rekao je da je sadašnja vlada "direktno odgovorna" što Mladić do sada nije uhapšen.

Boris Tadić je u intervjuu agenciji Asošijeted pres rekao da "Mladić mora biti uhapšen i isporučen Hagu, tu nema dileme", rekao je Tadić i dodao: "Mislim da je verovatnije da će taj posao biti urađen posle izbora", kada će, prema njegovim rečima, DS predvoditi novu vladu.

On je podvukao da su demokrate izručile Hagu bivšeg predsednika Jugoslavije Slobodana Miloševića 2001. godine.

Овај господин је надмашио чак и своје саветнике. Вероватно дела у складу са њиховим албумом ”Одбрана и последњи дани”.
 
Из Тадићевих последњих изјава не бих могао да се закунем да исти не зна где се крије дугоноги деда Ворко,могуће ја да га лично он и ДС уз помоћ нека од старних обавештајних служби чувају у циљу дестабилизације актуелне власти и Србије
са намером ако дођу на власт да им то буде адут да преставе себе као фактор...
 
Bravo Tadicu
c014.gif
c014.gif
c014.gif
.........Konachno, istina
n030.gif
 
koliko je ova vlast retardirana i neodgovorna to je strasno...nije im bilo dosta presuda medjunarodnog suda u Hagu na tuzbu BIH:mi nismo nasli nikakve dokaze da je Srbija ili njeno rukovodstvo bilo kako ucestvovalo u zlocinu u Srebrenici ali posto aktiuelna vlast sama tvrdi dea se Ratko Mladic krije u Srbiji mi zbog toga moramo Srbiji naloziti da saradnju sa Haskim tribunalom dovede na mnogo visi nivo i isporuci ratne zlocince...EEEEEJJJJJJ!!...I niko nije zbog toga odgovarao vec konji nastavljaju da daju Karlama razlog da nastavi da nas **** zarad sitnih domacih politickih prepucavanjima.....pa mudar drzavnik bi trazio dokaze od Haga da se oni zaista nalaze na nasoj teritoriji a ne ovo.....covece,jebu nas Hagom i Mladicem vec 10 godina a ove budaletine bi ga rado izrucile da znaju gde je i uprkos tome svojim neodgovornim izjavama daju Hagu prostor za dalje ucene...ja svakako nisam za isporuku Mladica ali ovaj olos od vlasti nas usra skroz...pa ne drzi Mladic Srbiju u matu ovoliko dugo nego ovi neodgovorni lajavi krelci kojima je samo vlast i kesh bitna stvar u zivotu!!!!
 
Predsednik Srbije rekao je da je sadašnja vlada "direktno odgovorna" što Mladić do sada nije uhapšen.

Boris Tadić je u intervjuu agenciji Asošijeted pres rekao da "Mladić mora biti uhapšen i isporučen Hagu, tu nema dileme", rekao je Tadić i dodao: "Mislim da je verovatnije da će taj posao biti urađen posle izbora", kada će, prema njegovim rečima, DS predvoditi novu vladu.

On je podvukao da su demokrate izručile Hagu bivšeg predsednika Jugoslavije Slobodana Miloševića 2001. godine.

Ne znam samo šta je čekao do sada. Naravno da je vlada odgovorna za Mladića.
 

Back
Top