Novi aparati za prodaju kartica!
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Novi aparati za prodaju kartica!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.09.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Novi aparati za prodaju kartica!

Kako to da do sada niko nije spomenuo nove aparate u Gradu za prodaju kartica Telekom Srbije (Halo kartice i dopune od 250 i 500 dinara)?
    Cene su jeftinije nego u Telekom-u (270 i 540 din.), bez ikakvih problema, 24h dnevno, dodjete do zeljene kartice.
    Aparati se nalaze u Mercator-u, Maloj i Velikoj Piramidi, Siti Pasazu, Siti Holu na BB, ispred Bezistana (sa strane Terazija), ispred ulaza na bazen Tas, u Bulevaru 44, na Aerodromu, ... gde sam jos videla ...?
    Odlicno smisljeno, ne morate da dajete vise od potrebnog novca trafikama. Moj jedini problem je sto 063 "moja mreza" ne prodaje vaucere na isti nacin. Ko zna, mozda se ugledaju na Telekom?

Ističe se Milojko Vasic (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2003.
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano

E baš lepo Živka što si postavila ovu temu. Jer, ja sam ti baš zbunjen po tom pitanju. A pošto se zna šta radi lud zbunjenom, nisam se nijednom usudio da kupim karticu iz tih automata.

Piše da pre ubacivanja para treba proveriti da li ima odgovarajućih vaučera. OK, lepo i pošteno. Gledam ti ja onaj aparat, gledam i ne piše ništa na displeju. Pritisnem dugmence na kome piše doplata od 250, opet pogledam displej - opet ništa ne piše. Ispritiskam i sve ostale dugmiće i nigde ništa ne piše. Uz to kažu da aparat ne vraća pare, i da imam na raspolaganju 120 sec. da ubacim još para za sledeći po vrednosti vaučer. I tako ja stojim zbunjen, jer ne mogu da proverim čega ima a čega ne, uz to još i postoji mogućnost da aprat proguta pare, i tako ništa ne uradih.

Jesi li ti to koristila ? Kako si proverila da li ima željenog vaučera ?

Ipak, mislim da je najbolja fora za doplatu ovo što su uveli u Mobtelu. Dakle, neko ko je post-paid pošalje SMS sa iznosom dopune i broj pre-paida na koji treba prebaciti dopunu. I - gotova stvar. Brzo i elegantno, a post-paid pretplatniku kasnije sa računom stigne i iznos koji je utrošen za dopunu.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    26.09.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ako na displeju pise "UBACI NOVAC", to znaci da nijedna kartica ne nedostaje, tj. u slucaju da neka od kartica nedostaje, na displeju bi pisalo koja je to kartica.
    Novcanice se ubacuju u oba smera i sa obe strane, tako da ljudi gube vreme i na tome. 120 sec. nije tacno merilo, mislim da se radi o 4-5 min.
    Novcanice se ubacuju tako da se prvo ubaci jedna novcanica i saceka se par sekundi da se na displeju pokaze taj iznos, zatim druga i opet se saceka, itd. Ljudi i ovde grese, pa brzo ubacuju jednu novcanicu za drugom ili cak dve odjednom, pa zaglave aparat.
    Kada na displeju pise trazeni iznos, PRITISNE SE DUGME zeljene kartice. Ljudi cesto to zaborave, pa prodje onih par minuta o kojima smo pricali.
    I na kraju najvaznije. Broj telefona koji stoji na aparatu je dostupan za sve reklamacije. U slucaju da aparat zaglavi i 20 din. i u slucajevima kada je sam kupac kriv, vracaju novac nazad, zovu vas gde da podignete novac ili vam jave broj dopune (ako je aparat "progutao" tacan iznos dopune.

nm79
    Guest

Podrazumevano

Uputstvo je totalno bezveze i mnogi bi dali 20-30 dinara vise na trafici nego da im aparat proguta pare. A stvarno ih vracaju. mom drugu decko procitao preko telefona broj dopune. Neko je bio zaglavio nesto u otvor gde izlaze kartice i ona se zaglavila. I to se desava.
    Dobar sistem, samo ne za nas narod.

P.s. OBAVEZNO promenite uputstvo!

nm79
    Guest

Podrazumevano

Citat Original postavio nm79
    OBAVEZNO promenite uputstvo!
    Ej ovi me poslusali.
    Za svaku pohvalu!

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor