Seselju dozvoljeno da se brani sam...

*BILJA*

Buduća legenda
Poruka
32.192
Hag -- Vojislav Šešelj moći će da se na suđenju pred Haškim tribunalom brani sam, pošto je žalbeno veće preinačilo prvostepenu odluku.

Sudsko veće Alfonsa Orija je krajem avgusta odlučilo da Šešelju za branioca nametne britanskog advokata Dejvida Hupera zbog opstruiranja procesa. Predsednik Srpske radikalne stranke je optužen za zločine nad nesrbima u Hrvatskoj, BiH i Vojvodini 1991-95, a početak suđenja zakazan je za 2. novembar.

Kako je večeras objavio Tribunal, žalbeno veće je, međutim, preinačilo tu odluku, usvojivši žalbu koju je u Šešeljevo ime podneo holandski advokat Tjarda van der Spul koga je sud ranije postavio za „branioca u pripravnosti” (stand-by councel).

Žalbeno veće je, istovremeno, upozorilo Šešelja da će sudije imati pravo da mu smesta nametnu branioca, ako bude ometao i opstruisao pravilno i brzo sprovođenje procesa.
(Beta, RTS)
 
Uz svu odbojnost koju sam osecao prema pokojnom Slobodanu Milosevicu, moram da primetim da je on moralni pobednik procesa koji se vodio protiv njega i da je zaista briljantno zastupao sebe u pojedinim fazama sudjenja, sto sa Shesheljem nece biti slucaj i mnogi ce biti iznenadjeni kako je on mnogo gori pravnik nego sto su mislili, te da SM-u nije ni do kolena.

Ipak, nadam se da ga nece ubiti kao SM, ali se plasim da ce dosta izblamitrati, kako sebe, tako ceo srpski narod.
 
urospo:
Seselja ce da oslobode i on se vraca u Srbiju. Samo cekaju da se konstituise nova vlada.

Ја уопште НЕ ЗНАМ за шта би Шешеља и могли оптужити ОСИМ ЗА БУКАЧЕЊЕ У ЊЕГОВИМ ЈАВНИМ ИСТУПИМА - што је више него спрдња и са правом и са правдом - а да не помињем што је захваљујући дупелизању и одласку у Сребреницу Бориса Тадића НАСЕР ОРИЋ одмах пуштен И АБОЛИРАН ЗА
КРВОЛОЧНО УБИЈАЊЕ 3 500 СРБА У БРАТУНЦУ, а Харадинај, Чеку и остали
шиптарски злочинци СЕ ИЗРУГУЈУ ЗДРАВОМ РАЗУМУ, па онај Дудаковић о коме
постоји снимак шта је радио......СПРДЊА СА ПРАВОМ И ПРАВДОМ.

Лично очекујем да ће Шешељ свакако бити ослобођен - али није искључено да су
га у затвору сломили и да ће затим ПОЧЕТИ ДА РАДИ ЗА ЊИХ. 8-)
 
King David:
Uz svu odbojnost koju sam osecao prema pokojnom Slobodanu Milosevicu, moram da primetim da je on moralni pobednik procesa koji se vodio protiv njega i da je zaista briljantno zastupao sebe u pojedinim fazama sudjenja, sto sa Shesheljem nece biti slucaj i mnogi ce biti iznenadjeni kako je on mnogo gori pravnik nego sto su mislili, te da SM-u nije ni do kolena.

Ipak, nadam se da ga nece ubiti kao SM, ali se plasim da ce dosta izblamitrati, kako sebe, tako ceo srpski narod.

Seselj ima drugaciji pristup. Za razliku od SM on ne priznaje ni pravila tribunala, tako da ce sve da okrene na sprdnju.

Bravo Vojvodo! Jedva cekam da pocne.

Seselj pobedio Kangaroo sud
 

Back
Top