JORDAN

Mediteranski Amman...jahanje kamila po pustinji Wadi Rum...izlasci i zalasci sunca...nestvarna nabatejska Petra, usečena u litice i skrivana sedamstotina godina od pogleda zapadnog čoveka...uski Sik kojim silazite u zemlju i gde svakim korakom nebo postaje uže, sve do tanke plave crte, za koju više i ne znate da je nebo...put u Ad..Carski drum, ukrštanje civilizacija, trgovine, ljudskih sudbina...i Tri mudraca su, putujući za Vitlejem jednim delom išla tim putem..put kojim je Mojsije vodio svoj narod u Haanan..Džeras, mitski grad u brdima Galada sa velelepnim iskopinama pozorišta i hramova..deset hiljada godina istorije i kulture ....Crveno i Mrtvo more...i sve u jednoj zemlji...zemlji čudesa...na kontinentu čudesa..
 
Šta bi? Jordan, neistražen u stvarnosti...proputovan u mašti...
Pa da čujemo...one koji su bili..utisci i mišljenja...ili one koji nisu, šta žele da vide.. u ovoj čudesnoj zemlji..
 
lily-sid:
..izgleda da nema nista od price o Jordanu.. :-?
..svratili pa nestali... :-(
..da ih nismo sanjali... :shock:

Ma nemoguće, da nema Jordanaca...niko vire od stranaca ni ne studira u ovoj nedođiji..
Ajde da ohrabrimo nekog da se javi, na bilo kom jeziku...pa naći će se prevodilac, samo da čujemo izvorno o onom što smo čitali, gledali, a retki i posetili... :cry:
 
Ehhh...sele.. izgleda dzaba sav moj trud... nahvalise se kako su rodjeni tamo i sad nikome ni traga... :-? ..mozda su ih jos kao bebe doneli ovamo, pa se niceg ni ne secaju, a? :shock:
...jos ce oni od mene nauciti... jordanski... ;) :lol:
 
lily-sid:
Ehhh...sele.. izgleda dzaba sav moj trud... nahvalise se kako su rodjeni tamo i sad nikome ni traga... :-? ..mozda su ih jos kao bebe doneli ovamo, pa se niceg ni ne secaju, a? :shock:
...jos ce oni od mene nauciti... jordanski... ;) :lol:

Kralj Husein - moj tip...šteta što ga više nema.. ;-)
 
lily-sid:
...delimo?! :wink: :lol: :twisted:

Otac se upokojio..davnih dana... :cry: A sinovi? Moraćemo da naučimo arapski.. :wink: ..da nam nešto ne promakne..Imaju čuvenu ergelu rasnih konja...Pokojni kralj Husein je bio kolekcionar motora...safari na motoru...matori roker..i šmeker, nema šta.. :wink:
 
Ahhh..Bog da mu dusu prosti...ups... :shock: ...Alah!!!
...volem kolekcionare... :wink:
...slatki su... :-P
... svi koji sakupljaju... :lol:
... markice, salvete, slicice i slicne...stvarcice! :twisted:
 
lily-sid:
Ahhh..Bog da mu dusu prosti...ups... :shock: ...Alah!!!
...volem kolekcionare... :wink:
...slatki su... :-P
... svi koji sakupljaju... :lol:
... markice, salvete, slicice i slicne...stvarcice! :twisted:


I ženice...prva mislim, odpuštena..druga, umrla...poslednja Amerikanka polu arapskog porekla..otac joj bio predsednik Pan Am-a...Arapin, sirijsko-libijsog porekla, pa sad vidi..drugi čovek u najvećoj avio kompaniji...I Husein, baš njegovu ćerku, kao slučajno upoznao i zanjubio se..e, šta sve ti Ameri ne rade, kad je interes u pitanju.. :wink:
Žena mu ( poslednja ) završila arhitekturu, pa baš U Aman, bez znanja i jedne reči arapskog da traži posao...čik da poverujem..
Znaš šta, ja ličim na nju...Pa ako je bar jedan sinčič na patera, imam šanse... :wink: ..
Bez ikakvog interesa, za promenu...samo, oni konji... ;-)
 

Back
Top