kinoterapeuti
Prikazujem rezultate 1 do 14 od 14

Tema: kinoterapeuti

Početnik
    Učlanjen
    06.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up kinoterapeuti i nocni obroci

i jos nesto bih imala da vas pitam do koliko meseci su vam deca trazila i budila se uvece da jedu i nakoliko sati kako ste ih odvikli?hvala unapred!mala mi slinavi vec par dana.A od sinoc je pocela i da kaslje(suvo).Pedijatar joj je dao samo sirup ali nije joj bolje a i nesto za odpusavanje nosa(slana voa neki sprej itd)i nista,sad nam je prepisala i masaze kod kineterapeuta posto ovako nemozemo da joj odpusimo nos.I inhalaciju.Kaze da je bolje nego antibijotici.A ima svega 6 meseci.Ja se malo plasim kako ce to biti.Imamo prekosutra zakazano kod njega.
    Poslednji put ažurirao/la pobeda : 20.10.2006. u 15:16

Početnik
    Učlanjen
    04.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: kinoterapeuti

Педијатар је сестриној деци кад су им цурели носићи, кашљали, стављали смо им бели слез у носиће, а због температуре су сируп и ко може чепић( у гузу). Имају 10 месеци. Овај педијатар покушава без лекова , ако види да неће ићи тако онда преписује.

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

A sta je to kinoterapeut?
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Ističe se
    Učlanjen
    09.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: kinoterapeuti i nocni obroci

Citat Original postavio pobeda
    i jos nesto bih imala da vas pitam do koliko meseci su vam deca trazila i budila se uvece da jedu i nakoliko sati kako ste ih odvikli?hvala unapred!mala mi slinavi vec par dana.A od sinoc je pocela i da kaslje(suvo).Pedijatar joj je dao samo sirup ali nije joj bolje a i nesto za odpusavanje nosa(slana voa neki sprej itd)i nista,sad nam je prepisala i masaze kod kineterapeuta posto ovako nemozemo da joj odpusimo nos.I inhalaciju.Kaze da je bolje nego antibijotici.A ima svega 6 meseci.Ja se malo plasim kako ce to biti.Imamo prekosutra zakazano kod njega.
    Prvi put cujem da doktor posalje nekoga kod kinoterapeuta,to mi zvuci kao rekla moja baba Savka da odes kod baba Mice....Ako ti je to preporuka lekara iz doma zdravlja obavezno menjaj lekara.Na tvom mestu ja bih se dobro raspitala kome vodis dete na lecenje.Jedino sto znam od tih bapskih saveta a da mi je lekar preporucio je da stavis bebu preko kolena da visi blago naglavacke i tupkas je blago po ledjima nekoliko minuta,to je dobro da se izdrenira slajm,lakse ce ga izbaciti.
    Sto se tice ishrane deteta,predpostavljam da te interesuje ustaljivanje konkretnih obroka i sisanja.To je individualno i nema nikakvog pravila.Uvodis polako hranu po nekom pisanom pravilu i redosledu...to mozes naci u knjigama za bebe kao i kako se ta hrana sprema.Kombinujes sisanje i kuvana jela,voce,povrce,onako kako ti savetuje pedijatar i pratis svoju bebu i njene potrebe.

Početnik
    Učlanjen
    06.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

kinoterapeut je covek koji masira kao maser.Kazu da te masaze decu ne bole a da posle toga od jedne eventualno dve terapije deca pocnu da iskasljavaju izbacuju(slajm) i curi im nos izacuju sve.A sto se tice pedijatra, kazu da je "nabolji" stariji covek i mene je lecio kad sam bila mala.

Iskusan S_K_V_O (avatar)
    Učlanjen
    01.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    114

ni google vam nije cuo za te kinoterapeute...
    a ja sam cula samo za kiroprakticare... :?

Početnik
    Učlanjen
    06.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio S_K_V_O
    STETA ,bolje i da neznas, reci cu ti kako je prosla za neki dan.I dali ima uspeha.

Početnik
    Učlanjen
    06.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Thumbs up Re: kinoterapeuti

Citat Original postavio S_K_V_O
    Pronadji na GOOGLE ali napisi KINETHERAPEUTE jer ako pises kako nas vuk kaze onda naravno da ga neces naci!

Primećen član terapeut (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    75

Citat Original postavio WithdrawnWater
    A sta je to kinoterapeut?
    Verovali ili ne obican fizioterapeut sa francuskog govornog podrucja!
    Kineziterapija je osnovni deo fizikalne medicine i rehabilitacije i to je razlog sto se u francuskoj kinezi ili fizioterapeuti nazivaju kinoterapeuti.POzdrav......

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Pa da, ja lepo i znam sta je kineziterapija i kineziterapeut, a za kineterapeuta nikad cula pa sam se vec zabrinula za svoje obrazovanje! Hvala ti andjele sto si mi to pojasnila, da se ne blamiram pred soboma samom, vec me je bilo sramota!
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Početnik
    Učlanjen
    06.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa da, ja lepo i znam sta je kineziterapija i kineziterapeut, a za kineterapeuta nikad cula pa sam se vec zabrinula za svoje obrazovanje! Hvala ti andjele sto si mi to pojasnila, da se ne blamiram pred soboma samom, vec me je bilo sramota!
    AUuuuuuuuuuuuuuuuuuu nesekirajs se svi gresimo.UPS

Primećen član terapeut (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    75

Pa da, ja lepo i znam sta je kineziterapija i kineziterapeut, Hvala ti andjele sto si mi to pojasnila

Nema na cemu.Retko ko i zna za ovu francusku nomenklaturu jer je nekako logicnije(da ne kazem pravilnije)reci kinezi nego kine...........Pozzz

Početnik Jecca015 (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2008.
    Reputaciona moć
    0

Naravno da google ne prepoznaje naziv kinoterapeut kad nije ispravan. Ispravno je kineziterapeut. I nije tacno da lekar koji da uput njemu je lud vec upravo zna sta radi i svaka mu cast. Ko ima dete razumece, ko je imao problem sa slajmom, sa bronhiolitisom jos bolje ce razumeti. Ovde u FR je to veoma popularan tretman, postoje citavi specijalisti za bebe
    Evo kako to izgleda
    http://www.reseau-bronchio.org/page6702.asp
    Kliknite na Video Haut Debuit (slicica u sredini ovo okolo su inserti, u sredini je ceo video terapije), ako se otvori na francuskom jeziku opet prozorcic, kiknine na prvi link da otvori u WMP-u.

Iskusan taote (avatar)
    Učlanjen
    12.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    91

Ma, sve je u redu! Bio je to samo jezički nesporazum!
    Mož' da bide, ali ne mora da znači...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •