STRAH od bolesti

Betty

Elita
Poruka
21.481
...:? : jel to normalno osećati strah i paniku pri pomisli na neku boleščinu? Kako inače ljudi reaguju na pomen bolesti i suočavanje? Ravnodušni? Ja sam ranije bila aaali potpuno.. mislim briga me - to se nekom drugom dešava.
A sad kad pomislim ...brr...
 
Pa to spada u fobije, ali WW će ovu temu da pomeri na Psihijatriju (sto posto ;) )

Inače, normalno je da se svi u određenoj meri plašimo bolesti. Ali, ukoliko je taj strah veoma intenzivan i bez nekog konkretnog razloga, onda to već može da bude zabrinjavajuće.
 
Suocavanje. Da, uvek mislis da se to desava samo drugima. A onda jednog dana dodje maca na vratanca. Dok su mi lekari saopstavali dijagnozu gledala sam samo belo u njih, nista ne shvatajuci. Glava totalno prazna. O cemu ovi pricaju? Sta mi to pricaju? Alooo ljudi, znate li koliko imam godina, nece to cudo mene. Aman, sta vam je, ja samo cekam otpusnu listu i muza da mi donese stvari i da bezim kuci. Jos uvek se secam tih svojih misli. Doprlo mi je do mozga o cemu se radi tek kad je doktorka rekla da cu primati citostatike. Kao da me je nesto probolo kroz telo. Osetila sam se sama, nezasticena, jadno. Posle toga, iako su svi bili uz mene, iako sam bila okruzena paznjom i ljubavlju, uvek sam osecala da sam SAMA. Sama u svojoj bolesti. I mislim da se sada, kada je sve proslo, vise plasim nego tada.
 
Betty:
...:? : jel to normalno osećati strah i paniku pri pomisli na neku boleščinu? Kako inače ljudi reaguju na pomen bolesti i suočavanje? Ravnodušni? Ja sam ranije bila aaali potpuno.. mislim briga me - to se nekom drugom dešava.
A sad kad pomislim ...brr...

Ah da ja sam grozna po tom pitanju toliko da osecam posledice od samih tripova.I valjdakada stalno mislis dati nesto fali onda te i stize treba biti opusten ali ja nisam uspela da se izborim s aproblemom,imam lupanje srca radila sam sva ziva snimanja sve je ok,i neke glupe glavobolje i vrtoglavice tako da psihic kaze da je sve to od tripova,ne bi ti bilo lose da odes na par seansica prijale bi ti,meni je malo lakse nadam se da ce vremenom proci.
Pozdrav! I nedaj se!
 

Back
Top