Koji je Av bolji, koji firewall ... Poslednji put.

tab503:
zanima me da li je izasla verzija sestice ili je jos uvek beta.

JA sam proslog meseca skinuo jednu sesticu ali se ispostavilo da je bila beta i nesto mi je gusila racunar pa sam vratio peticu.
Ja inace ne volim beta s*anja :lol: (da prostite na izrazu) :lol:
Pa me zanima da li neko zna jel izasla puna verzija.

Imam dual boot, na jednom je norton 2005 (sa njima se druzim vise godina) a na drugom sistemu sam duze vremena imao kasperskog 5..388, kada sam instalirao k. int. secyrit novi posvadjali smo se oko toga ko ima vise prava na kompu tako da sam ga uz malo poteskoca deinstalirao i imao sam pri ruci bit defender 9 pro plus( komplet) koji u sebi ima firewal i mogu ti reci uz malo podesavanja odlicno i nenametljivo radi pa ti preporucujem njega obzirom i da mi se drugar zali na nove kasperske u celini!
 
Doduše neznam kakve su ove novije verzije ali verujte mi , nemam volju ni da ih pogledam. Moje iskustvo sa Kasperskim je bilo sledeće isto kao i sa Nortonom :
1 Kasperski je izuzetno kočio svaki sistem isto kao i Norton
2 I Kasperski i Norton ne vole deinstalaciju sa kompjutera znaju da sjebu čitav OS kada pokušaš da ih deinstaliraš (ovo je iz ličnog iskustva)
3 Kasperski je izuzetno restriktivan pa je pravio probleme pri intalaciji programa bilo sa neta bilo sa cd-a
4 Meni je Norton 2003 sjebo ceo ( MBR ) boot sector na hard disku iz čista mira

Tako da posle ovoga nikada više rekao sam neću ga koristiti , Sada već dve i po godine trošim Avasta i zadovoljan sam njime, pored njega uvek neki program za AD i Spy pa nek svako radi svoje :)
 
tab503:
I za mene.
Narocito kad sam morao u nekim firmama da cistim racunare od virusa koji su gle cuda bili zasticeni Nortonom :lol:

Bez da nastavljamo raspravu koji je i ciji bolji samo da konstatujem da je Kasper nakon koristenja Nortona vise nego osvjezenje a ne zagusenje..

Bez obzira sto uzima mnogo resursa, ali bas sto se resursa tice Kasper je mila majka za razliku od Nortona..

Poz..zzz
 
snejks:
Doduše neznam kakve su ove novije verzije ali verujte mi , nemam volju ni da ih pogledam. Moje iskustvo sa Kasperskim je bilo sledeće isto kao i sa Nortonom :
1 Kasperski je izuzetno kočio svaki sistem isto kao i Norton
2 I Kasperski i Norton ne vole deinstalaciju sa kompjutera znaju da sjebu čitav OS kada pokušaš da ih deinstaliraš (ovo je iz ličnog iskustva)
3 Kasperski je izuzetno restriktivan pa je pravio probleme pri intalaciji programa bilo sa neta bilo sa cd-a
4 Meni je Norton 2003 sjebo ceo ( MBR ) boot sector na hard disku iz čista mira

Tako da posle ovoga nikada više rekao sam neću ga koristiti , Sada već dve i po godine trošim Avasta i zadovoljan sam njime, pored njega uvek neki program za AD i Spy pa nek svako radi svoje :)

Norton system works koristim vise godina od 2000 do 2005 (2006 i 7 nisam probao) i nemam problema iako je ovaj sistem kombinacija antivirusa i nekoliko alata tako da sam norton antivirus ne verujem da mnogo opterecuje iole solidnoji komp.
Mislim da se ovde norton antivirus mesa sa sistem vorksom koji je mozda glomazan za slabije racunare dvojke mozda i trojke!
 
kav je odlican ,posebno 6-ica manje uzima resursa od 5-ice,pravi probleme kod instalacija nekih programa to da,ali iskljucis ga i miran, ali je zato neprevazidjen kod detekcije(moje iskustvo), to za deinstalaciju je netacno imao sam i nortona i kav i obriso ih kao i svaki drugi program. tenutno sam na nod32 , dobar je,zaista malo resursa trosi stano je upaljen i ne osetim ga. mada mnogo brze skenira od kava ali mislim da i povrsnije skenira o kav-a .
 
drago41:
Norton system works koristim vise godina od 2000 do 2005 (2006 i 7 nisam probao) i nemam problema iako je ovaj sistem kombinacija antivirusa i nekoliko alata tako da sam norton antivirus ne verujem da mnogo opterecuje iole solidnoji komp.
Mislim da se ovde norton antivirus mesa sa sistem vorksom koji je mozda glomazan za slabije racunare dvojke mozda i trojke!
Drago 41 nikada ne bih pobrkao te dve stvari :(
 

Back
Top