"Metro"
Prikazujem rezultate 1 do 18 od 18

Tema: "Metro"

Početnik
    Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano "Metro"

Zdravo svima,
    imam jedno malo pitanje a ako neko ima odgovor bila bih mu vrlo zahvalna da ga čujem.
    Zanima me da li u metrou (veletrgovini) može da se pazari samo sa karticama koje dobijaju vlasnici firmi ili je ta radnja otvorena i za obične građane? Odnosno da li mogu otići tamo i kupovati bez te kartice?

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Podrazumevano Re: "Metro"

Ne možeš kupiti ništa bez kartice ... tačnije karticu pokažeš na ulazu, a kupuješ za keš

Aktivan član
    Učlanjen
    21.04.2006.
    Reputaciona moć
    54

a karticu mozhesh da uzmesh od nekog kolege ili komshije. tako smo mi ishli par puta.

Poznat VisionOfDisorder (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

ne razumem se...
    I got it 'cause I always took the long way home...

Buduća legenda jacques (avatar)
    Učlanjen
    14.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    343

Kartice mozes dobiti samo preko firme ali ne glase na ime pa mozes pozajmiti od nekoga...robu placas normalno .....

Ističe se Revolveras (avatar)
    Učlanjen
    09.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    71

Roba se placa solarno ( pare na sunce )...

Elita NatasaNatasa (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    212

Citat Original postavio Revolveras
    Roba se placa solarno ( pare na sunce )...

Hahahaha

Početnik
    Učlanjen
    19.10.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hey, pa hvala svima na odgovorima. Sad mi je jasno, lepo ste objasnili.
    Nisam nikad bila tamo pa nisam znala kako to ide.

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    259

Cene su ti inače veoma povoljne u METROU, pa se isplati karticu oteti od vlasnika,ukrasti je, moliti ga danima da ti je da, podmititi ga jednim 'ladnim pivom......

Buduća legenda whitenicky (avatar)
    Učlanjen
    19.10.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    413

Ja imam karticu ..... neka proba neko da je uzme )))
    Sergeant

Domaćin lily-sid (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    89

Citat Original postavio whitenicky
    Ja imam karticu ..... neka proba neko da je uzme )))
    ...hehe..nemoj dvaput reci!!!

Ističe se luckastalutkica (avatar)
    Učlanjen
    08.10.2005.
    Reputaciona moć
    74

Citat Original postavio ela00
    Zdravo svima,
    imam jedno malo pitanje a ako neko ima odgovor bila bih mu vrlo zahvalna da ga čujem.
    Zanima me da li u metrou (veletrgovini) može da se pazari samo sa karticama koje dobijaju vlasnici firmi ili je ta radnja otvorena i za obične građane? Odnosno da li mogu otići tamo i kupovati bez te kartice?
    Kad se organizuje promocija odnosno reklamiranje jedne platne kartice onda se vlasnicima te kartice omoguci da kupuju po vrlo niskim cenama na rasprodaji u "Metrou", a drugi gradjani tad za pare nemaju mogucnost da kupe cipele.
    luckastalutkica

Zainteresovan član silver-girl (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    52

Ljudi ukocite malo, nije tako jednostavno.

Sama rec veleprodaja govori o tome da nije rec o krajnjoj potrosnji vec o daljoj trgovini. Kartice se iskljucivo daju na ime zaposlenih radnika, a ne na ime "prijatelja, rodbine i sl." sto u sustini niko ne proverava. A trebalo bi, jer mi jos uvek nismo zapad!
    Cene jesu jako niske, ali ne da bi se tamo snabdevali kranji potrosaci vec maloprodajni objekti!!! Zato veleprodaja i postoji.

Metro cash and .. znaci plati pa nosi, sto se svodi na jedno, da je to kompanija koja se bavi prodajom robe na veliko, sto mnogi kod nas na zalost nisu shvatili. Roba se placa u kesu, preko racuna ili kartica. Sto znaci da povlaci "apsolutno svako knjizenje", kao i kupovina preko racuna, jer sve mora biti pokriveno u poslovnim knjigama. Transkacije preko svih kartica idu na ime firme!!! "Preduzetnici" citajte ugovore sta i kada potpisujete. Ne zezajte se sa finansijama... Napravite razliku izmedju "pravnih" i "fizickih lica"! Ne moze da se kupuje oprema koja nije potrebna za dalju prodaju ili upotrebu u samoj firmi, jer istu ne mozete proknjiziti. Svaki potroseni dinar mora da ima svoje pokrice.

Nemojte da se zacudite kad vam dodje poreska i kada vas kazni zato sto su vam rodjaci kupovali frizidere, televizore, hravnu, igracke, always uloske, prasak za rucno pranje i tako u nedogled, a da nista od toga nije proslo kroz knjige tj. jos manje da iste ne mozete ni da provedete kroz knjige jer vam firma nije registrovana na vrstu delatnosti koja moze to da provuce kao opremu.

Jos jednom isto kao i kupovina preko racuna. Sve sto se kupi mora da se pravda putem poslovnih knjiga. Svaki racun.
    Poslednji put ažurirao/la silver-girl : 17.11.2006. u 22:41
    Master

Poznat tommy gun (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    135

...tisina......
    Pare, suze, smeh, alkohol i droga

Domaćin Cupavka (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    78

Ja sam bila danas u Metrou i kupila neke mnogo lepe stvarcice ...a, kad sam bila prvi put, zaboravila sam karticu, pa me pustili onako, da udjem, a kad sam nasla sta sam htela da kupim, zamolila sam neku finu gospodju da provuce njenu karticu i za mene i tako platila svoje stvracice ...

Veoma poznat
    Učlanjen
    04.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    259

Citat Original postavio silver-girl
    Ljudi ukocite malo, nije tako jednostavno.

Sama rec veleprodaja govori o tome da nije rec o krajnjoj potrosnji vec o daljoj trgovini. Kartice se iskljucivo daju na ime zaposlenih radnika, a ne na ime "prijatelja, rodbine i sl." sto u sustini niko ne proverava. A trebalo bi, jer mi jos uvek nismo zapad!
    Cene jesu jako niske, ali ne da bi se tamo snabdevali kranji potrosaci vec maloprodajni objekti!!! Zato veleprodaja i postoji.

Metro cash and .. znaci plati pa nosi, sto se svodi na jedno, da je to kompanija koja se bavi prodajom robe na veliko, sto mnogi kod nas na zalost nisu shvatili. Roba se placa u kesu, preko racuna ili kartica. Sto znaci da povlaci "apsolutno svako knjizenje", kao i kupovina preko racuna, jer sve mora biti pokriveno u poslovnim knjigama. Transkacije preko svih kartica idu na ime firme!!! "Preduzetnici" citajte ugovore sta i kada potpisujete. Ne zezajte se sa finansijama... Napravite razliku izmedju "pravnih" i "fizickih lica"! Ne moze da se kupuje oprema koja nije potrebna za dalju prodaju ili upotrebu u samoj firmi, jer istu ne mozete proknjiziti. Svaki potroseni dinar mora da ima svoje pokrice.

Nemojte da se zacudite kad vam dodje poreska i kada vas kazni zato sto su vam rodjaci kupovali frizidere, televizore, hravnu, igracke, always uloske, prasak za rucno pranje i tako u nedogled, a da nista od toga nije proslo kroz knjige tj. jos manje da iste ne mozete ni da provedete kroz knjige jer vam firma nije registrovana na vrstu delatnosti koja moze to da provuce kao opremu.

Jos jednom isto kao i kupovina preko racuna. Sve sto se kupi mora da se pravda putem poslovnih knjiga. Svaki racun.
    Ma, oni ne stignu da provere ni 0,000001% računa, a što bi rekli u MUĆKAMA "Ko reskira taj dobija!"

Domaćin giovaniI (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

ma resi da te ja saljem i dobices sve za gratis.poz

Iskusan gost 47473 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist"
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: "Metro"

Citat Original postavio luckastalutkica
    Kad se organizuje promocija odnosno reklamiranje jedne platne kartice onda se vlasnicima te kartice omoguci da kupuju po vrlo niskim cenama na rasprodaji u "Metrou", a drugi gradjani tad za pare nemaju mogucnost da kupe cipele.

didu lidu lidu di lidu di lidu di ..............

Slične teme

1. Препоруке за куповину возила
    Autor mvbdb u forumu Automobilizam
    Odgovora: 20436
    Poslednja poruka: 14.03.2015., 04:34
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48
  3. Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 05.03.2006., 00:31

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor