konjuktivis

C

cokonada

Gost
Zna li neko da mi pomogne u vezi konjuktivitisa!Kako ga se resiti?Svakih 6meseci mi se ponavlja ista katastrofa!Kapci su mi naduti,oci crvene i nemogu da nosim sociva.Onda slede pregledi i svaki put ista dijagnoza,kao zalecim oci ali se ponovo sve veoma brzo ponavlja.Uzimali su mi i bris oka i sve moguce preglede sam uradila!Sta dalje?Zna li neko?[/u][/b]
 
cokonada:
Zna li neko da mi pomogne u vezi konjuktivitisa!Kako ga se resiti?Svakih 6meseci mi se ponavlja ista katastrofa!Kapci su mi naduti,oci crvene i nemogu da nosim sociva.Onda slede pregledi i svaki put ista dijagnoza,kao zalecim oci ali se ponovo sve veoma brzo ponavlja.Uzimali su mi i bris oka i sve moguce preglede sam uradila!Sta dalje?Zna li neko?[/u][/b]

sta ti kazu? mozda da idesh na homeopatiju?
jel uvek sve disciplinovano zalecish?
 
cokonada:
Zna li neko da mi pomogne u vezi konjuktivitisa!Kako ga se resiti?Svakih 6meseci mi se ponavlja ista katastrofa!Kapci su mi naduti,oci crvene i nemogu da nosim sociva.Onda slede pregledi i svaki put ista dijagnoza,kao zalecim oci ali se ponovo sve veoma brzo ponavlja.Uzimali su mi i bris oka i sve moguce preglede sam uradila!Sta dalje?Zna li neko?[/u][/b]
Ne znam da li se radi o istom problemu, ali mislim da je mozda barem slicno. Prosle godine na moru sam dobila konjuktivitis, pretpostavljam od sociva. Kada sam se vratila za Beograd, prvo sam otisla do svog oftamologa, koji mi je rekao da mi je konjuktivitis posledica jake alergijske reakcije (socivo+sunce, na koje sam inace alergicna). Onda sam dobila svoju terapiju, za koje vreme nisam smela da nosim sociva. To je trajalo vise od godinu dana. Kapi jedne, pa druge uvece, pa mast,... Onda se sve kao sredilo, ali ja vise nisam mogla da stavim sociva. Medjutim, pre sest meseci kada sam bila na redovnoj kontroli, doca mi je ponudio nova sociva, koja su bas namenjena osobama sa alergijskom reakcijom. Dosta su veca, prekrivaju i veliki deo beonjace, i menjaju se na mesec dana. Ovo je vec sedmi mesec kako ih nosim. Na tri meseca idem na kontrolu, upala konjuktiva je uvek prisutna, ali sa vestackim suzama nosim ih bez problema. Stvarno su super.
Ne znam koliko kod tebe sociva uticu na konjuktivitis, ali ako su ona u pitanju, trebalo bi da znas da to moze da se resi.
Nadam se da sam barem malo pomogla?
Pozdrav!
 
stane:
A šta su veštačke suze?
Vestacke suze su oblik kapi, koje koriste osobe koje nose kontaktna sociva (ali i ne mora), a imaju problem sa "susenjem" oka, iz razlicitih razloga. U mom slucaju, zbog preteranog rada na kompjuteru, koji mi izaziva taj osecaj svraba i peckanja u ocima. Stavljaju se po 2-3 kapi na 2-3h. Mislim da bi neko strucniji to malo bolje objasnio. Za sada ovoliko.
 
Odlicno si to objasnila.U najvecem broju slucajeva kod osoba koje nose sociva su cesti konjuktivitisi upravo zbog sociva.
Imas dve alternative,jedno je da predjes na naocare a druga je da promenis tip sociva.Sada su vrlo popularna a i pokazala su se kao jako dobra upravo ova sto se menjaju svakih mesec dana,time se smanjuje mogucnost infekcije.
 
Šteta što niko nezna o veštačkim suzama, a prave dobiješ tako, da čistu i svežu morsku vodu razrediš četiri puta čistom i svežom slatkom vodom. Tako dobiješ plazmu, koja sačinjava dve trečine ljudskog tela, vodu u kojoj su rastvoreni svi osnovni elektroliti Zemlje i Sunca.
 
Pa,Zivka interesuje me koji je tvoj oftamolog i gde se nalazi. Mozda moze da mi pomogne. ja imam meka sociva,koja skidam na 15 dana i perem.Obicno izdrze 1,5 godinu pa onda kupujem nova.Ali nazalost i sa tim novim isto mi se desava! Koristila sam i vestacke suze ali nista nepomaze!Da ne znas mozda da li je istina,kazu da ko jednom dobije konjuktivitis nemoze da ga izleci. Izleci se on trenutno ali se stalno ponavlja, obicno kad se prehladis ili ti opadne imunitet!Pozdrav!!!
 
Nista gore na svetu ne postoji od sociva koji se nose tako dugo.Sociva,sva pa i ta za koja se kaze da se mogu nositi toliko dugo se moraju svakodnevno skidati i cistiti.Eto razloga tvojih infekcija.Za ta gas propustljiva bez obzira sta kaze reklama obavezno se moraju skidati,jer oko ne moze kako se to kaze disati.Dakle ako hoces da nemas infekcije promeni oftalmologa,trazi sociva koja se menjaju mesecno i svakodnevno ih skidaj i cisti i budi uverena da neces imati vise infekcija.
Pozdrav!
P.S.I nije tacno da se konjuktivitisi ne mogu izleciti,postoji nekih 17 ako ne i vise vrsta konjuktivitisa.Potrebno je samo voditi adekvatnu higijenu vezanu za sociva.
 
Ja sam imala konjuktivitis uslovljen genetskom predispozicijom, cela mamina uza familija ga ima. Svima je ostao tokom celog zivota a meni je prestao naglo cudom nekim u 18 godina. Znaci za to vreme je bio konstantan, nista mi nije pomagalo, stalno sam menjala lekare i terapiju i na kraju kada sam se predala proslo je. Osecaj mi je inace bio strasan posebno u pubertetu, crveni kapci, perutanje.Imala sam komleks kao devojcica.
Sto se tice sociva ne nosim ih ali sam videla da postoje jako dobra dnevna sociva , svaki dan se menjaju. Jesu skupa ali su odlicna za hiper senzibilne oci.
 
cokonada:
Pa,Zivka interesuje me koji je tvoj oftamolog i gde se nalazi. Mozda moze da mi pomogne. ja imam meka sociva,koja skidam na 15 dana i perem.Obicno izdrze 1,5 godinu pa onda kupujem nova.Ali nazalost i sa tim novim isto mi se desava! Koristila sam i vestacke suze ali nista nepomaze!Da ne znas mozda da li je istina,kazu da ko jednom dobije konjuktivitis nemoze da ga izleci. Izleci se on trenutno ali se stalno ponavlja, obicno kad se prehladis ili ti opadne imunitet!Pozdrav!!!
U pitanju je Optic Profesional, koji se nalazi u prolazu kod Ktitora (29-ti novembar), a tel. je 759-388. Mislim da imaju ordinaciju i negde u Zemunu. Pregled se obavezno zakazuje (naznacite da zelite kod doktora, a ne kod doktorke, javicu vam kako se zove) i u slucaju da kod njih kupite sociva, pregled je besplatan. Sociva koja ja karistim su zaista odlicna. Upala konjuktiva je i kod mene non-stop prisutna, ali vec sam vam rekla, sociva odlicno podnosim, u proseku 10h gledam u monitor i sve je o.k. Ta sociva su 2.000 din. i dobijete 3 para, tj. za tri meseca. Stvarno su super.
Sto se tice doktora, i uopste Optic Profesionala, za svaku su pohvalu. Lekar me je lecio vise od tri meseca, i nijedan pregled nisam platila, zato sto imam kod njih karton. Stvarno su odlicni.
 
Имам већ две године упоран коњуктивитис, а никада нисам носио сочива. Био сам код три лекара и мислим да су испробали све могуће комбинанације капи, масти и вештачких суза. И кортикостероиде и антибиотике, посебно и заједно. Приликом прегледа види се нешто "пенушаво" унутар ока, али брис је стерилан и на бактерије и на гљивице. Немам ни "суво око". Уколико је у питању нека алергија, сигурно није сезонска, проблем је присутан целе године. Све терапије сам дисциплиновао спроводио до краја, чак ми се и јави неко краткотрајно побољшање, али убрзо је све по старом. Није неиздрживо, али је иритирајуће, стално имам чисту папирну марамицу при себи, не да трљам очи, него просто прислоним, па ми је лакше.
Да ли је неко имао слично искуство?
Бићу до после подне одсутан са форума, па нећу моћи одмах да одговорим уколико се неко јави са сугестијом.
 
Имам већ две године упоран коњуктивитис, а никада нисам носио сочива. Био сам код три лекара и мислим да су испробали све могуће комбинанације капи, масти и вештачких суза. И кортикостероиде и антибиотике, посебно и заједно. Приликом прегледа види се нешто "пенушаво" унутар ока, али брис је стерилан и на бактерије и на гљивице. Немам ни "суво око". Уколико је у питању нека алергија, сигурно није сезонска, проблем је присутан целе године. Све терапије сам дисциплиновао спроводио до краја, чак ми се и јави неко краткотрајно побољшање, али убрзо је све по старом. Није неиздрживо, али је иритирајуће, стално имам чисту папирну марамицу при себи, не да трљам очи, него просто прислоним, па ми је лакше.
Да ли је неко имао слично искуство?
Бићу до после подне одсутан са форума, па нећу моћи одмах да одговорим уколико се неко јави са сугестијом.
Koja je tačno dijagnoza postavljena?
 
Koja je tačno dijagnoza postavljena?
Blefaritis. Али немам масноћу, перут и лепљење капака. Само свраб и осећај непријатности који није непрестан. Примири се, па се појача. Онда не могу да издржим па притиснем папирну марамицу, евентуално веома благо протрљам. И да, видела је то "пенушаво" с унутрашње стране доњих капака. Сензација је најизраженија у унутрашњим угловима оба капка.
 
Blefaritis. Али немам масноћу, перут и лепљење капака. Само свраб и осећај непријатности који није непрестан. Примири се, па се појача. Онда не могу да издржим па притиснем папирну марамицу, евентуално веома благо протрљам. И да, видела је то "пенушаво" с унутрашње стране доњих капака. Сензација је најизраженија у унутрашњим угловима оба капка.
A spolja ili iznutra nema crvenila, otoka i sl? Vidi li se bilo šta?
 
Ма пробао сам чак и оне влажне марамице за очи, скупо, али за мене неефикасно. Ништа, трпећу, имам и већих проблема. Ово је само непријатност, за сада ми не утиче на вид.
 
Caj od kamilice je dobar.kada se ohladi,natopis krpanu maramicu i sa njom ocistic oci i kapke.Nekoliko puta dnevno,a uvece i ujutro obavezno.Probaj u ovim biljnimapotekama,naci susenu kamilicu,nemoj one iz kesice,jer ko zna koliko sugo stoje u radnjama.
 

Back
Top