Zasto crkva ne placa porez???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

vojinNS

Početnik
Poruka
9
Stvarno mi nije jasno da neko moze da bude izuzet od placanja poreza,ako mogu svi stanovnici srbije da ga placaju kako to da popovi ne placaju nista a josh imaju besplatno zdravstveno osiguranje,a svi znamo koliko naplacuju svoje usluge....................
dokle
 
vojinNS:
Stvarno mi nije jasno da neko moze da bude izuzet od placanja poreza,ako mogu svi stanovnici srbije da ga placaju kako to da popovi ne placaju nista a josh imaju besplatno zdravstveno osiguranje,a svi znamo koliko naplacuju svoje usluge....................
dokle

Распитај се КАКО ЈЕ ТО РЕШЕНО У ДРУГИМ ДРЖАВАМА па се онда јави са
коментаром.

Крајње је време да престанете да просипате марксистичке сифилистичне пароле.
 
Fagypont:
Zar ne znaš ko je vrhovni komandant u ovoj nesretnoj Srbiji? Osoba koja obožava da se uvlači popovima u neistražene dubine anusa..Ako ti nije jasno,pitaj eremitu kakav je to osećaj..

i kod nas ista priča

religijama je mjesto u crkvama, manastirima i đamijama
a ne u politici
ali naše religijske vođe to nikako da shvate
samo čekajte pa će te vidjeti kako će bit sve glasniji
evo kod nas već srkva traži povrat imovine zapljenjene u komunizmu
katastrofa
i to sve traže nazad
i šta se dešava da ljudi ostaju bez posla zato jer tvrtka u kojoj rade je u zgradi koja je nekad bilo ili crkveno zemljište ili je postojao neki njihov objekt na tom mjestu
navodno da jedan velik dio zemljišta u Novom Zagrebu pripadao crkvi
i sad su cijele strke

slično bi se moglo desiti i kod vas
za koju godinu
 
Srpskoj prvaoslavnoj crkvi je mesto u drzavnom aparatu srpske drzave i odatle ne sme biti proterana! Jedna od mana novog ustava je sto je Srbija i dalje sekularizovana! Crkva ne treba drzavi da placa porez. Crkvi treba vratiti svo nacionalizovano zemljiste ili ga novcano regulisati!
 
Fagypont:
Zar ne znaš ko je vrhovni komandant u ovoj nesretnoj Srbiji? Osoba koja obožava da se uvlači popovima u neistražene dubine anusa..Ako ti nije jasno,pitaj eremitu kakav je to osećaj..

Фекете, Фекете.......зар не мислиш ДА СИ ПРЕТЕРАО СА УВРЕДАМА ААААААААААААААА ??? Прекршио си све норме Правилника - па шта ти мислиш докле ???



 
vojinNS:
Stvarno mi nije jasno da neko moze da bude izuzet od placanja poreza,ako mogu svi stanovnici srbije da ga placaju kako to da popovi ne placaju nista a josh imaju besplatno zdravstveno osiguranje,a svi znamo koliko naplacuju svoje usluge....................
dokle

Зато што су цркве свуда у Европи ослобођене плаћања пореза.
 
Преносим са другоиг форума:


Желим да обавестим браћу србе да су шиптарске банде у Зони копнене безбедности повећале активности и да се уназад неколико вечери ДЕШАВАЈУ НАПАДИ НА НАШУ ВОЈСКУ О КОЈИМА НИКО НЕ ОБАВЕШТАВА ЈАВНОСТ.

ОВО ГОВОРИМ ИЗ ПРВЕ РУКЕ.
Прексиноћ је нападнута осматрачница наше војске ракетним бацачем, ракета пала 10 м испред.
Синоћ је било рафалне пуцњаве а јутрос је у Добросину наша војска открла ПОТЕЗНУ МИНУ.
Овк повећала своје активности.

НАША ВОЈСКА ЈЕ КАО ГЛИНЕНИ ГОЛУБ ЈЕР НЕСМЕ ДА УЗВРАТИ ВЕРОВАТНО ДОК ГОСПОДИН МАЈКЛ ПОЛТ ТО НЕ ДОЗВОЛИ!
У ПРЕШЕВУ СЕ ТАКОЂЕ ДОГОДИО СКУП ЊИХОВИХ ВОЂА И ОД ТАДА ЈЕ КРЕНУЛО СА СПОРАДИЧНИМ НАПАДИМА А ОЧЕКУЈЕ СЕ ДА ЋЕ ДЕЦЕМБАР МЕСЕЦ ОВЕ ГОДИНЕ БИТИ НАЈГАДНИЈИ И ДА ЋЕ ДОЋИ ДО ВЕЛИКИХ НАПАДА НА СРПСКУ ВОЈСКУ!

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗАВРШЕНО.
Поздрав.
 
Mislim da su ovakva pitanja bez veze.Crvka nije placala poraz ni u vreme komunizma a posebno kad su u pitanju tradicionalne crkve koje postoje vekovima oslobodjene su poreza u svim ozbiljnim zapadnim demokratijama.
Mislim da SPC ne treba poistovecivati sa grupom vladika koja je zadnjih godina ima veliki uticaj na "vodjenje crkvene politike".Meni se takodje oni gade ali oni su prolazni i ne treba zbog "crvenih vladika" i "pedofia" nipodastavati SPC.
Ona treba da se oslobodi takvih ljudi ali to nije lako kao sto ni drzava srbija ne moze da se oslobodi raznih stetocina.
 
vojinNS:
Stvarno mi nije jasno da neko moze da bude izuzet od placanja poreza,ako mogu svi stanovnici srbije da ga placaju kako to da popovi ne placaju nista a josh imaju besplatno zdravstveno osiguranje,a svi znamo koliko naplacuju svoje usluge....................
dokle
Mislim da je u redu da verske zajednice koje se izdrzavaju od priloga vernika ne placaju porez.
To sto oni naplacuju papreno svoje usluge - ako nisi vernik neces ni platiti.
 
_Milanche_:
Mislim da su ovakva pitanja bez veze.Crvka nije placala poraz ni u vreme komunizma a posebno kad su u pitanju tradicionalne crkve koje postoje vekovima oslobodjene su poreza u svim ozbiljnim zapadnim demokratijama.
Mislim da SPC ne treba poistovecivati sa grupom vladika koja je zadnjih godina ima veliki uticaj na "vodjenje crkvene politike".Meni se takodje oni gade ali oni su prolazni i ne treba zbog "crvenih vladika" i "pedofia" nipodastavati SPC.
Ona treba da se oslobodi takvih ljudi ali to nije lako kao sto ni drzava srbija ne moze da se oslobodi raznih stetocina.

Слажем се колега. Ваш пост је оаза рационалног расуђивања у плими либералне генерализације. И гетоизације.
 
vojinNS:
Stvarno mi nije jasno da neko moze da bude izuzet od placanja poreza,ako mogu svi stanovnici srbije da ga placaju kako to da popovi ne placaju nista a josh imaju besplatno zdravstveno osiguranje,a svi znamo koliko naplacuju svoje usluge....................
dokle
E, to je stvarno idiotizam i sramota.....Popovi se raspadaju od para.......Siguran sam da postoji i crkveno podzemlje, kao i svako drugo.......
 
nemoj te lupati gluposti,ajde ako vec u evropi ne placaju porez i lecenje,ali u toj evropi ne uzimaju enormne sume za krstenja,svadbe i sahrane?
Vrsacki pop je cak istakao cene u evrima(kurs mu je 90),dokle ce josh uzimati pare od sirotinje,slozio bih se sa time sto ne placaju porez ali zasto onda ne bi krstenja,svadbe.....bile besplatne.
Pogledajte slucaj u americi,svi moraju da placaju porez.
gde smo mi a gde su oni............
 
vojinNS:
nemoj te lupati gluposti,ajde ako vec u evropi ne placaju porez i lecenje,ali u toj evropi ne uzimaju enormne sume za krstenja,svadbe i sahrane?
Vrsacki pop je cak istakao cene u evrima(kurs mu je 90),dokle ce josh uzimati pare od sirotinje,slozio bih se sa time sto ne placaju porez ali zasto onda ne bi krstenja,svadbe.....bile besplatne.
Pogledajte slucaj u americi,svi moraju da placaju porez.
gde smo mi a gde su oni............
Mozda neko od nas i lupa gluposti... ali... tebe niko ne bije po usima da se krstis u Srpskoj Pravoslavnoj Crkvi, da se tamo vencavas i ostalo.
To sto rade pojedini popovi moze samo njima da sluzi na cast, a to ne bi trebalo da bude zvanicna praksa Crkve.
Uostalom, to su vec neke druge teme i neki drugi forumi.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top