Prijatelji preko macha
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Prijatelji preko macha

Aktivan član
    Učlanjen
    06.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Prijatelji preko macha

Kada danas nabrojim prijatelje koje imam, skupim jednu celu pesnicu i toliko ih ima.
    Jedna shaka ljudi.
    Najbolje drugove koje sam imao sam sreo preko macha, sa njima se svadjao, prepirao ili bio u situaciji nekoj nenormalnoj, 'ratnoj', tako da smo se pomagali kako smo znali i na kraju kao neki veterani dobri ostali.
    Ili se tukli do besvesti i videli da se u stvari svidzamo jedan drugom, kao ljudi i kao protivnici i onda prekinuli sa glupostima.
    Ne pricam o ljudima sa kojima odes na pivo, nasmejes se na par bezveznih shala i odmeris dupe neke plave,
    pricam o ljudima koji su tu za tebe, i za koje si ti tu. Slicne duse, ili duse koje volis da susretnes.
    Prijatelje bez nevolje ne mozes napraviti, kada je sve lepo sve se tako lako lomi. Kugla za kuglanje lomi staklene kegle.
    Nista nije stvarno dok se ne zaletis na voz.
    Gledaj, voz che te zgaziti kao shinu
    ali ti budes pametan pa se odmaknes, ili se iznerviras i iskrivis mu mashinovodju, pa ko je on da tera mashinu tamo gde si posao!? Ili te neka prijateljska ruka odvuce na stranu, gde izbegnes kraj.
    A mozda, ponekada, budes i dovoljno jak da ti zgazis voz, koji, uljuljkan u svoju multitonsku kontrukciju, i chinjenicu da nije bio testiran skoro, ide pravo, i ne razmislja.
    Kako ste vi sklapali prijatelje, pod kojim uslovima, da li se to odrzalo?
    Da li je i kod vas bilo slicno Dobar drug/u boju , laz/u miru?
    Imate li ljude sa kojima bi posli na machevanje... ili protiv kojih bi rado ratovali, zabave radi i energije.
    Pricajte mi o protivnicima i prijateljima....

Veoma poznat livija (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano Re: Prijatelji preko macha

[font=Comic Sans MS]ma idi bwe.. ja ne mogu da nabrojim shaq onih s kojima bih otishla na kafu....
    a ne prava prijateljstva... mislila sam da imam par... i svi su se pokazali kao sushta suprotnost.....
    sada znam da imam dva solidna prijatelja.....
    [/font]
    Poslednji put ažurirao/la livija : 18.10.2006. u 19:47

Iskusan Petar_Pan (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2005.
    Reputaciona moć
    114

Ko oce da mi bude prijatelj - super... ko nece opet super...

Mislim da je sve to stvar nekog postovanja... jer uglavnom danas ljudi one koje tek upoznaju ili nebitne prolaznike posmatraju kao "koji je sad ovo budala"... a kad nekog upoznas ili kad ti pokaze zube onda ipak drugacije rezonujes... pocinjes da ga cenis...

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Iskrenog neprijatelja treba vise ceniti od loseg prijatelja ( mislim da je ovo neko rekao vec ). Ja sam ponekad od najgorih neprijatelja pravio sebi prijatelje i obratno. Treba voleti svoje neprijatelje, ima tu istine.

Iskusan Silent Bob (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Zato Benji napada Sneska Belica... smatra da mu je prijatelj...

Elita Mannibals (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Nado se slici..aaa..a.a.a(o chemu se radi,drygarstvo a prijatelji na pesnici..e,daleko je to)
    nastavicje se...

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Jednom me je neka tetka povukla na pešačkom, da me ne zgaze kola, a ja je prezrivo pogledala... Bila nešto nadrkana, el to priča?
    Ne znam, ja nastojim da zadržim svoje neprijatelje kao takve, ali treba mi puno da ustanovim da su neprijatelji...
    Kakav izraz, godpode :shock:
    Nemam neprijatelje, to su samo ljudi koji mi, iz ovog ili onog razloga, idu na živce. Jbg, mora i to da se zasluži. Baš nemam neki spektar dLugaLa.
    Imam par ljudi kojima verujem i koje razumem...
    Janidebi

Poznat krvolok (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    132

Citat Original postavio livija
    [font=Comic Sans MS]ma idi bwe.. ja ne mogu da nabrojim shaq onih s kojima bih otishla na kafu....
    a ne prava prijateljstva... mislila sam da imam par... i svi su se pokazali kao sushta suprotnost.....
    sada znam da imam dva solidna prijatelja.....
    [/font]
    Za Peru znamo, a ko je, zaboga, taj drugi ?!? :shock:
    član javne grupe

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Немам много пријатеља, али јесу ПРИЈАТЕЉИ.

Непријатеља немам.

Iskusan Petar_Pan (avatar)
    Učlanjen
    14.11.2005.
    Reputaciona moć
    114

Citat Original postavio krvolok
    Mojne me uplices u... macevanje...
    Njenog psa si zaboravio cale... :wink:
    Poslednji put ažurirao/la Petar_Pan : 19.10.2006. u 18:58

Buduća legenda Hellen (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    921

Тачније...ЈА немам непријатеља, али се понекад изненадим када чујем да неке особе мисле да смо непријатељи....

Veoma poznat livija (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2006.
    When deep space exploration ramps up, it will be corporations that name everything. The IBM Stellar
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio krvolok
    [font=Comic Sans MS]
    heheh pa opet pera... al to je onaj imaginarni dobar pera..... :|[/font]

Iskusan Enfroz2891. (avatar)
    Učlanjen
    28.05.2006.
    Reputaciona moć
    0

Ljudi sa kojima odes na pivo, nasmejes se na par bezveznih shala i odmeris dupe neke plave su najbolji..nit oni tebe nit ti njih....ne verujem u "prave prijatelje"....ovo prvi navedeni se bar ne foliraju da su ti neshto vishe nego shto jesu.Kad zagusti svi se uvek povuqu.Ljudi su sebichni.Nemam neprijatelje,ima ljudi koji su mi dragi,koji su mi antipaticnhni i koje prezirem.Ali ne machujem se ni sa jednom kategorijom....sa 1.tezim da imam shto bolje i cheshtje qontakte..2.i3.grupu izbegavam.

Veoma poznat
    Učlanjen
    12.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Nemam neprijatelje, imam mnogo poznanika, imala sam nedavno najbolju drugaricu... :-(

Elita Mannibals (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Arrow Re: Prijatelji preko macha

<<<my enemies keep it so closer...bla,bla...nauchio sam u Shogunu-ali sam pao test sa geishama...
    Poslednji put ažurirao/la Mannibals : 21.10.2006. u 19:45

Aktivan član
    Učlanjen
    06.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Jedan od mojih vestijih neprijatelja

Nekada davno kada sam bio mali roze cvet sa sagorelim listicima po ivicama koji nisu umanjivali moju lepotu, i bez sunca sam vrsio neku svoju interpretaciju fotosinteze i odbijao da se pokorim kaktusima, leshinarima itd.
    Spoljasnji svet je delovao kao mesto koje se moze izmeniti ako se samo dovoljno potrudis i dovoljno rasiris rucice, da pokazes da volis i da si bezopasan.
    Ono sto nisam znao je da je u meni chucao monstrum, nevidljiv, potisnut, pospan, okovan.
    Monstrum je nekada bio ja, bio obican kao i svi drugi monstrumi, ali i razlicit od ljudi.
    On stvarno i nije bio monstrum, ali sve sto je drugacije i cudno najcesce dobije neko odbojno ime, pa eto monstruma odatle.
    Monstrum, videvsi da ce biti porazen, u nekom starom zaboravljenom boju, povukao se u sebe i izmislio mene, verziju sebe koja ce delovati kao zastitni zid i slika za pokazati drugima, film, video igra, prihvatljivost, idila.
    Cekao je dugo vremena da se probudi, dok nije shvatio da ne sme i da ne moze potpuno, da ce me to potpuno budjenje iscrpsti, unistiti na duge staze, mene koga je zavoleo kao lutkarsku predstavu samog sebe.
    Stari neprijatelji smo ja i on, mi jesmo jedno, i imamo jaz koji nas diferencira.
    Monstrum se budi samo onda kada je vazno, kako bi zastitio i unistio ili izlecio.
    Monstrum je moj stari neprijatelj koga ne mogu izbeci u ogledalu.

Ali, kada se odvijala radnja ove price monstrum je spavao, uljuljkan i neprobudjen dugo vremena.
    Postojao je jedan prijatelj koji to nikada nije bio, to sam znao.
    Zeleo moju slavu, moj izgled, moj stav, moju energiju moje telo i lice i dusu.
    To mi je cak i rekao kada je bio pijan.
    Cesto bih hvatao njegove poglede ispod linije onoga sto mozes videti kada osecas par ociju na ledjima.
    Ljudi mrze svoje idole u stvarnom zivotu, ne mogu im oprostiti sto su stvarni.
    Ipak, ovaj prijatelj nije bio glup, on je znao da me ne treba izazivati na otvoreno jer od publike crpem deo snage.
    Zato je odlucio unistiti me na drugi nacin.
    Postao je, bio moj 'prijatelj' dugo vremena, lomio me dan po dan, nedelju po nedelju, sat po sat.
    Pazljivo, metodicno, bez zurbe sa strpljenjem masine.
    Postepeno je preuzimao sve sto mu se svidjalo sa mene, a sto je mogao, karakteristike licnosti, nacin govora, manire u gomili, suptilne cake koje je izucavao dugo vremena a kojih ja najcesce i nisam bio svestan.
    I kada je u sebe usadio sve sto je mislio da mene cini tako popularnim, od cega nije patio nikada, popularnosti i zeleo je jako mnogo, osilio se i pokazao. Poceo da stvara neki hibrid mene i sebe u sebi.
    Kada me je skoro isisao kao skoljku i ostavio me praznim.
    Postao sam njegovim robom, zarobio me je mnom, u njemu sam video ono sto je on isisao iz mene i postao.
    Trpeo sam sve, moja licnost je bila takva da si po njoj mogao gasiti opuske i ona bi se osecala krivom, zelela je kraj nasilju i mir u svetu. I nikada ikada nije mogla povrediti prijatelja svesno.
    Za one koji su se ukljucili tek sad, preskakache redova dugackih postova, evo sta je bilo u dosadashnjoj prici.
    Oboleo od svoje verzije mene u svom umu, moj prijatelj je mislio da ga chikam samom svojom pojavom i zeleo je da otkida delove mene koji me cine zanimljivim i impelentira u sebe i onda me tako porazi.
    Oko mu je mrdalo kada bih uradio nesto originalno, odlucio je da me ne nalazi originalnim. Smetao mu je svaki sistem moj koji bi potencijalno mogao sluziti kao odbrana, i ja sam svaki predavao kako bih zadrzao prijatelja, gledajuci da ne povredim, uvek se osecajuci krivim.
    I tako je bilo neko vreme...
    ja sam bio sluga a on gospodar.
    ........
    A onda se probudio monstrum, sasvim tiho, gotovo necujno, trebali su mu dani da ispliva u podsvest.
    Nekoliko mehurica njegovog nemilosrdnog daha su isplivala na povrsinu, kao kada sa dna reke ispustite rec i ona ide ka povrsini putujuci u liftu od mehura...
    Ding!
    Prvi sprat pederu!
    mamu da ti ***** ***** ti sve ti ***** da li da te ubijem!?!?
    Cime da te kaznim, kako da te odvojim od koriscenja nogu....
    Monstrum je zeleo da na otvorenom pokaze svoje zube.
    I tako je trajalo par dana u u saglasavanju monstruma sa skoljkom mene koja je preostala. Monstrum je morao redefinisati licnost i dati joj nove ideje i nove snove, ako je mislio da ona ikada bude funkcionalna kao kuca za njega, i kao vozilo i sredstvo za komunikaciju sa spoljasnjim svetom.
    Nekoliko dana muke i bola na ivici nervnog sloma, predavanje istini i plakanje na ramenu monstruma, ja sam morao da odem kao takav, dobio sam tapsanje po ramenu, monstrum nije bio neosetljiv, kao general koji poznaje dobro kroz sta je vojnik prosao.
    Odllucio je sta ce uraditi, uradice upravo ono sto moj prijatelj nije ocekivao, otici ce bez osvete.
    Pokazace mu da nije ono sto je on mislio, da je nesto drugo, nesto sto ovaj nije video u svoj onoj zurbi oko skidanja delova.
    O da, ti delovi su bili funkcionalni i ostri kao onog dana kada ih je odvalio sa mog bica, ali to su ipak bili moji delovi, monstrumovi delovi.
    Svaki od njih je bio smejurija za ono sto je monstrum predstavljao.
    I monstrum je otisao, nije se osvetio. Dozvolio je umirenje.
    I nakon sto je napravio naredjenja za svoje naredno odsustvo, nakon sto je primetio da njegovo prisustvo oslabljuje telo nosioca, otisao je u jos jedan mali san.
    Sada, malo spremniji da se razbudi, njegovi porucnici cuvaju bice koje ga nosi.....
    na kraju ja nisam ostao ja, vec nesto novo. Sto je evolucija i novina, promena....
    Monstrum ne zeli gospodare, on zeli sluge, ja ne zelim sluge i ne zelim gospodariti, nasa partija saha jos uvek traje, ona je neogranicena. Ja sam zahvalan monstrumu.

Moj prijatelj je na kraju svega postao bolji covek,
    bolji nego sto je bio.
    Moji bolji, odokativno, delovi ugradjeni od strane njega samog u sebe su ga izmenili u dovoljnoj meri, deo po deo, kao virusi odvojeni koji postepeno preuzimaju telo onoga koji ih je progutao.
    Vise je licio na mene nego na sebe samoga, dok nije doziveo regresiju i odbacivanje tkiva, ali svojih.
    Ja i on nismo nikada bili ista krvna grupa.
    Ne verujem da je ikada shvatio sta mi je sve uradio namerno,
    niti zelim da on pati. Dovoljno je oboleo i dovoljno ce dugo biti bolestan, mozda zauvek.
    Jednom, kasnije, je video monstruma, koji mu se svideo, koga se plasio, zeleo je biti njegov drug.
    Budala,
    monstrum nema prijatelje.

i tako se zavrsava ova pricha dechitze, nadam se da ste uzivkali i nauchili nesto novo, aj sad svi na spavkanje, i polako,
    na prstima...
    ne zelite valjda da razbudite monstruma?

Elita Mannibals (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

ja cju ovo prochitati...samo da se disko...

HHAHAHAhahaha...ja jesam na kraju ko Lane Gutovicj -"ja chitam sa sredine strane kjnige..."
    joj imash li sta o ubrzanom vremenu.@BB.....??????

Aktivan član
    Učlanjen
    06.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano Universal translator

:shock:
    Analyzing alien text.......

sta si me pitao? Kakvo ubrzavanje vremena?
    joj...
    treba mi 'univerzalni prevodilac' iz 'Star Trek' univerzuma

Elita Mannibals (avatar)
    Učlanjen
    08.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

kako vreme leti..',..brzo..

Početnik ivet_5 (avatar)
    Učlanjen
    22.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

mannibals RESPECT! ;-)

Slične teme

1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 27.01.2008., 21:58
  2. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.08.2006., 11:15
  3. Prijatelji bivshi...Prijatelji budutji!
    Autor oxi u forumu Arhiva
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 05.08.2005., 19:35
  4. Prijatelji
    Autor Hektor u forumu Filozofija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 13.07.2004., 22:28
  5. Macha - glavni grad Tinku borbi
    Autor Dujka u forumu Putovanja
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07.05.2004., 03:51

Pravila za slanje poruka