sloboda medija u srbiji...

Превара је у варијанти да се купе фреквенције ко има новца, па се исте после препродају другима. Првенствено РТЛ и Фоксу. Зарада по провајдеру је неколико милиона евра. Чист посао. Све остало је легално.
 
Torrente-BG:
Ma jok i nije prevara.Pogledaj samo kakav program imaju ta Avala i Kosava a FOX jos nije ni poceo da emituje program.Avala i Kosava su na nivou neke seoske televizije.

Колега то је зато што су по Закону морали да почну са емитовањем. А на пролеће или лето, најкасније у јесен почиње програм ових о којима сам причао.
 
jomini i forum je jedan od medija
stoga apelujem da otključaš teme koji si zaključao

na demokratskim forumima se teme zaključavaju kada
više nisu aktualne
ili su pune rasističih, nacionalističkih i drugih netrpeljivosti i mržnji
baš me zanima hoće li ovaj apel
biti ostvaren
i time dokazano da jeste demokratsko društvo
 
kyo:
jomini i forum je jedan od medija
stoga apelujem da otključaš teme koji si zaključao

na demokratskim forumima se teme zaključavaju kada
više nisu aktualne
ili su pune rasističih, nacionalističkih i drugih netrpeljivosti i mržnji
baš me zanima hoće li ovaj apel
biti ostvaren
i time dokazano da jeste demokratsko društvo
Ako već apeluješ,uputi apel Lilu.Ona je gazda na moderatori!:lol:
 
Great Old One:
Ja trenutno najvise gledam Avalu.
A necu valjda da gledam one koji emitiju Velikog Brata i kretenske reklame za banke?!?

Dobro je, sad nas je dvojica poštovanih gledalaca!
:D

misoni:
Ako već apeluješ,uputi apel Lilu.Ona je gazda na moderatori!:lol:
Toplo veoma ali ne baš...
A sad ovo drugo...

Vidi Jomini je samuraj a ja sam ninja (samuraj u crnini jer je ostao bez gazde)
:wink:
 
žalosno da ljudima kojima je dodeljena određena vrsta moći (pa makar bilo to da moderiraju forum, vode poduzeće ili državu) ČESTO zaboravljaju da imaju s time i VELIKU ODGOVORNOST!
ja mogu shvatiti da apel nemora bit uvažen
ali barem kao forumaš koji je objavio više od 200 postova
zaslužuje odgovor
ZAŠTO?
a ne da se osjećam šikaniran od istog...
a ovo (ne)djelo jominia je u biti velika (anti)reklama ovom poforumu politike
i još jedan odraz tame medija u Srbiji
hvala
 
Sloboda medjia ne postoji. To je mit u koji reformski teletabisi vole da vjeruju jer ih sa Zapada uce o toj fantaziji. Sloboda medjia je kada B92 pokusava da ocrni svakog ko je ratovao na Srpskoj strani, medjutim nije slobodno kada Avala mjenja svoje novinare. Naravno u oba slucaja neki mocnici su se umjesali. Kod B92 to je neki finansijer sa Zapada, vjerovatno Soros, dok je u slucaju Avale to ministar. U oba slucaja mediji sluze interesima onih koji imaju moc da ih kontrolisu. Interes Sorosa je...Ne znam. Ocigledno da je tip Rusofob i Slavofob, pa vjerovatno da mu je u interesu sve sto je lose po Rusiju i bilo koga ko je podrzava. Hvala Bogu Putin mu je zacepio bubicu u Rusiji, kao i ostalim hostaplerima koji pokusavaju prodati svoju pricu kako su za dobrobit Rusije, al' u isto vrjeme i vracanje na vremena "slobode" iz 1990-ih. To sto B92 uzima iz konteksta rjeci Arkana ili ocrnjuje Mladica koji je bio jedan od rjetkih patriota na visokoj funkciji tokom rata, naravno da nije primjer slobode novinarstva, isto kao sto ni ovaj primjer sa Avalom. To je inace svuda isto. U Americi imamo slobodu medija, dok god podrzavaju Izrael. Skoro svaki veci medij je ili na strani Republikanaca ili na strani Demokrata, sto jasno ukazuje na homogenizaciju novinarskog kadra u samoj kompaniji kao i na homogenizaciju urednistva. Da stvarno imamo slobodno novinarstvo onda bi na B92 bilo i novinara koji bi pravili dokumentarce o tome kako je Mladic heroj (ionako za to ima daleko vise i dokaza i svjedoka nego za suprotno), ili bi na RTS pravili dokumentarce o tome da je na Kosovu pocinjen genocid...Dakle shvatite da je slobodno novinarstvo samo jeftina laz na koju se glupi ljudi upecaju pa je ponavljaju ko papagaji.
 
Sloboda medija je , u principu , postala utopija.......jednostavno , nigde na svetu nema potpuno slobodnih medija, narocito ako su iole relevantni,

Ocekivati ,da u Srbiji, koja je po mnogim civilizacijskim normama na repu modernog sveta, postoje slobodni mediji, je utopija par ekselans.............jednostavno, nema sanse, da u drzavi koja je korumpirana na svim nivoima jace od Albanije.......i u kojoj tajna dosijea , zahvaljujuci vlasti jos nisu otvorena , postoje slobodni mediji.......
 
al bundy:
Pa pravite vi u vasoj drzavi dokumentrce o Mladicu ,Karadzicu ,Aliji i Naseru kako su oni heroji i andjelcici a nemoj nama ovde da podmeces tvoje bolesne ideje.

Evo jos jednog reformskog teletabisa da primjeni njihov koncept selektivne demokratije? Ja znam da je selektivna demokratija u duhu reformskih teletabisa i da po vasim izopacenim principima demokratije svako ima pravo da kaze sta misli dok god kaze isto sto i vi, medjutim Komunizam je prosao a Fasizam je davno un isten, u slucaju da nisi primjetio, pa prema tome mozes samo da se pusis povodom mog pisanja. Inace imam pasos Srbije pa i imam ista prava u njoj kao i ti, ukljucujuci i pravo da kazem da je Mladic heroj. Naravno i ti imas pravo da kazes da nije, medjutim za razliku od mene nemas nikakve argumente ni dokaze.
 
UofC:
Gdje sam ja rekao da su Raso, Naser i Izmetbegovic heroji?
pa dobro govore drugi tvoji zemljaci bilo koje vere svaki ima nekog psihopatu kome se divi al ajde da ne uopstvavam. Sta je Mladic herojski uradio za vreme rata ? Junacio se tako sto ja zauzeo usamljenu i opkoljenu Srebrenicu koja je i pre rata bila muslimanski grad jos je pobio sve zarobljenike a za to vreme su Hrvati i Muje zauzeli Glamoc ,Jajce,Sipovo,Drvar ,Mrkonjic i stigli na 20 kilometara od Banja Luke koju niko nije ni branio nego su se zaustavili na americko insistiranje dok mu je pala gomila Srpskih gradova on kao narodu "poklanja " Srebrenicu.A o tome sto Bihac iSarajevo nije mogao zauzeti a 3 godine su bili opkoljeni da i ne govorim jak general .
 
al bundy:
pa dobro govore drugi tvoji zemljaci bilo koje vere svaki ima nekog psihopatu kome se divi al ajde da ne uopstvavam. Sta je Mladic herojski uradio za vreme rata ? Junacio se tako sto ja zauzeo usamljenu i opkoljenu Srebrenicu koja je i pre rata bila muslimanski logor jos je pobio sve zarobljenike a za to vreme su Hrvati i Muje zauzeli Glamoc ,Jajce,Sipovo,Drvar ,Mrkonjic i stigli na 20 kilometara od Banja Luke koju niko nije ni branio nego su se zaustvaili na americko insistiranje dok mu je pala gomila Srpskih gradova on kao narodu "poklanja " Srebrenicu

Vidi se da Bosni nisi ni prismrdio tokom dogadjaja o kojima tako samouvjereno govoris! Mladic je vodio bitku za Srpstvo i Srbe a ako to tebi nista ne znaci onda je to druga stvar, posto meni znaci. On je Srebrenicu zauzeo zato sto mu se smucilo gledati kako mu divljaci pod vodjstvom Orica kolju vojnike i civile, a sve zarobljenike nije pobio on vec vojnici kojima su ti manijaci iz Srebrenice klali rodjake, prijatelje i sunarodnike. Siguran sam da i nije mnogo sljivio za sudbinu vojnika 28. Divizije a sve i da je pokusao da ih zastiti niko ga ne bi ni slusao. Kada ti neko zakolje sestru niko te nece ubjediti da ga postedis. Vecina vojnika su izginuli u borbi. VRS je imala 100 poginulih samo na jednom polozaju sto znaci da su Muslimani morali imati oko 10 puta vise izginulih (VRS je imala artiljeriju, prage i tesko pjesadijsko oruzje pa je mogla nanjeti daleko vece gubitke neprijatelju nego neprijatelj njoj). Sto se tive Oluje ponovo pokazujes da nemas pojma o cemu govoris. Mladic je bio na tom podrucju i zapoceo je protiv napad koji je bio djelom uspjesan posto su jedinice MUPa RS uspjele da se probiju do Grahova i Kljuca a VRS do jajca, medjutim tada je gomila brigada VRS otisla u Banja Luku a komadanti tih brigada su kasnije od strane Biljane Plavsic nagradjeni unapredjenjima, sto indicira da su bukvalno Mladica, policajce i nekoliko bataljona VRS kod Jajca, Karadzic i Milosevic ostavili na cjedilu. Inace Banja Luka nije pala zato sto su Amerikanci rekli Aliji i Tudjmanu da ce ukoliko nastave napredovanje morati nastaviti rat sami protiv Srba.

Kada naucis malo vise o situaciji vrati se a do tada mojne da lupas gluposti o stvarima o kojima si samo gledao na b92 ili citao u Blicu.
 
Kao prvo operacije kod Bihaca nije vodio on vec general Milovanovic, medjutim nije ni bitno posto je 5. Korpus bio potpuno razbijen. Bihac se vojnicki mogao zauzeti kad god je to VRS htjela, medjutim Milosevic i Karadzic to nisu dozvolili. Milosevic zbog politickog pritiska, Karadzic i zbog toga, al' i zbog masne zarade. Sarajevo je isto tako moglo pasti lako medjutim Karadzic ponovo nije dozvolio da se to uradi. Nakon sto je 1993 dao Delicu lekciju iz ratovanja i razbio mu cjeli korpus Mladic je posao ka samom gradu a Karadziceva intervencija tada je dovela do njihovog raskola i naravno nezauzimanja grada. Nakon toga Mladic nije mogao ocima gledati Karadzica a losi odnosi su se nastavili kroz cjeli rat.
 
kyo:
jomini i forum je jedan od medija
stoga apelujem da otključaš teme koji si zaključao

na demokratskim forumima se teme zaključavaju kada
više nisu aktualne
ili su pune rasističih, nacionalističkih i drugih netrpeljivosti i mržnji
baš me zanima hoće li ovaj apel
biti ostvaren
i time dokazano da jeste demokratsko društvo
'Ajde??? Seve, možda nisi primetio, sve su teme pune gluposti...
 

Back
Top