Where is the love?

Lucky_Charm

Domaćin
Poruka
3.869
Otkad sam cula pesmu "Where Is The Love?" od grupe Black Eyed Peas, ne mogu da prestanem da razmisljam o njenoj poruci! U sta se ovaj svet pretvara? Ljudi bi i rodjenu majku prevarili da bi dosli do para, deca sa 12 godina se drogiraju, spavaju medjusobno, u 1 ujutru setaju gradom i sl. kao da je to nesto sasvim najnormalnije!! Da li je zaista istina da bi ljudi zbog novca, bas SVE uradili, i da tolika mrznja, pohlepa, ljubomora na uspesnije, vlada medju ljudima ... Nije da sam ja neka svetica, al svakako gubim nadu, a posebno poverenje u ljude... Kakve ce buduce generacije biti?
Da li se slazete sa mnom, i sta vi mislite o tome? Pisite...
 
:roll: Teska ekonomska situacija u koju smo zapali normalno povlaci za sobom razne devijantne oblike ponasanja. Materijalne vrednosti postale su vaznije od duhovnih vrednosti. Porodice, cija je osnovna uloga socijalizacija clanova, raspadaju se. Danas sam u prevozu slusala raspravu jedne gospodje i vozaca. Ona se buni sto je ljudi pritiskaju skoro za glavom prodje kroz sofer-sajbnu. Vozac joj kaze :"Nemojte kroz sofer-sajbnu, znate li koliko ona kosta?!" Gospodja ce njemu:"Pa valjda je moj zivot vredniji od jedne sofer-sajbne!" On joj na to odgovori:"Draga moja gospodjo, ljudski zivot nikad nije bio jeftiniji".
 
Stvari ganas na zalost jesu bas takve, ali i sta ocekujes vise od toga?????
jooooj al' bih ja sam mogla filozofirati na ovu temu....
Sestro slatka, svet ide ravno u propast i to ne od juce, odavno je vec tako. Nemam nista protiv napretka tehnologije i svega ostalog jer, prosto, rodjena sam u takvom vremenu, ali sav taj napredak vodi u propast. Pojava gomile novihh bolesti jer su se neke glave (vojska) igrale rata (bojni otrovi, bolesti i sl.), stvaranje novih oruzja (uuuuu pomoglo svetu onoliko!), pa sve to i gomila drugih stvari ima za posledicu ekonomske krize, inflacije, los standard. E sad :arrow: ljudi lose zive (vecina), ZELJNI su svega i svacega, bore se za egzistenciju, kako opstati, kako preziveti, kako obezbediti deci bolju buducnost i sve sto im je potrebno??? Pa kako ne bi onda jurili za lovom, kako ne bi bili ljubomorni kad neko ima vise ili bolje? I ja sam ljubomorna. Ljubomorna sam na druga jer je bio letos u Egiptu, a bas je to zemlja koju tooooliko zelim da posetim ali avaj, odakle da finansiram taj put? Doduse nisam zlobna i pokvarena da bi mu se sad svetila jer on moze a ja ne. I dalje je on meni sjajan prijatelj al eto volela bih i ja da mogu otputovati tamo... Vidis ljudi su samo zeljni boljeg zivota.
A na zalost ioma i onih koji prosto ne mogu biti ljubomorni i hteti vise jer ni ne znaju za bolje.
Ma cudan ti je svet. Adaptiraj se. Zivi kako je tebi najbolje, postavi realne ciljeve i napred. Ako ces da ides u jos dublju filozofiju od ove moje, uuuu bice ti gadno, jer na kraju krajeva, svet zaista ide ravno u ponor....
 
Savetnica:
Stvari ganas na zalost jesu bas takve, ali i sta ocekujes vise od toga?????
jooooj al' bih ja sam mogla filozofirati na ovu temu....
Sestro slatka, svet ide ravno u propast i to ne od juce, odavno je vec tako. Nemam nista protiv napretka tehnologije i svega ostalog jer, prosto, rodjena sam u takvom vremenu, ali sav taj napredak vodi u propast. Pojava gomile novihh bolesti jer su se neke glave (vojska) igrale rata (bojni otrovi, bolesti i sl.), stvaranje novih oruzja (uuuuu pomoglo svetu onoliko!), pa sve to i gomila drugih stvari ima za posledicu ekonomske krize, inflacije, los standard. E sad :arrow: ljudi lose zive (vecina), ZELJNI su svega i svacega, bore se za egzistenciju, kako opstati, kako preziveti, kako obezbediti deci bolju buducnost i sve sto im je potrebno??? Pa kako ne bi onda jurili za lovom, kako ne bi bili ljubomorni kad neko ima vise ili bolje? I ja sam ljubomorna. Ljubomorna sam na druga jer je bio letos u Egiptu, a bas je to zemlja koju tooooliko zelim da posetim ali avaj, odakle da finansiram taj put? Doduse nisam zlobna i pokvarena da bi mu se sad svetila jer on moze a ja ne. I dalje je on meni sjajan prijatelj al eto volela bih i ja da mogu otputovati tamo... Vidis ljudi su samo zeljni boljeg zivota.
A na zalost ioma i onih koji prosto ne mogu biti ljubomorni i hteti vise jer ni ne znaju za bolje.
Ma cudan ti je svet. Adaptiraj se. Zivi kako je tebi najbolje, postavi realne ciljeve i napred. Ako ces da ides u jos dublju filozofiju od ove moje, uuuu bice ti gadno, jer na kraju krajeva, svet zaista ide ravno u ponor....

Ma znam ja sve to... Ali zar je, STVARNO moguce da nam nema "spasa"! Mislim i ja ponekad (pa vrlo cesto) cinim svasta da mi bilo bolje, al da gazim cak i svoje "voljene" da bi dobila sta zelim... Zar je to zaista jedini nacin da se uspe u svetu?!
 
ma sta vas briga kakav je svet, to ne zavisi od nas pojedinaca i mi to ne mozemo mrdnuti .....


nikada svet nije bio lepo mesto, bas zbog ljudi, a narochito u zadnje vreme su se povampirili otkrivsi "moci" novca, bogatstva, eksploatacije, televizije i medija ......

mene to lichno ne dotiche previse
imam svoju furku ... idem dalje svojim putem ... :wink:
 
ma dajte ljudi......dajte da se saberemo da se ne bismo oduzeli!!!!
Otkad napredak tehnologije vodi u propast????
Pa ja kad sam najtuznija, mastam o tome kako ce Machintos izgledati za koju godinu :)

I cemu trka za novcem? Skromnost i vrednoca kao da su anahrone osobine.....a stro se novca tice, kazu da novac, kokain i lepo lice stimulise jedan te isti centar u mozgu!
Sto se putovanja tice, Savetnice, sto ne krenes stopom???? Vec bi ti BOG (ili whtever, Big Wheel) otvorio puteve, ako nesto jako zelis.....
Ne dajte se deprimirati glupostima. Ode kefalo od toga.
 
Rade Karamazov:
MinM_4Life:
Savetnica:
Stvari ganas na zalost jesu bas takve, ali i sta ocekujes vise od toga?????
jooooj al' bih ja sam mogla filozofirati na ovu temu....
Sestro slatka, svet ide ravno u propast i to ne od juce, odavno je vec tako. Nemam nista protiv napretka tehnologije i svega ostalog jer, prosto, rodjena sam u takvom vremenu, ali sav taj napredak vodi u propast. Pojava gomile novihh bolesti jer su se neke glave (vojska) igrale rata (bojni otrovi, bolesti i sl.), stvaranje novih oruzja (uuuuu pomoglo svetu onoliko!), pa sve to i gomila drugih stvari ima za posledicu ekonomske krize, inflacije, los standard. E sad :arrow: ljudi lose zive (vecina), ZELJNI su svega i svacega, bore se za egzistenciju, kako opstati, kako preziveti, kako obezbediti deci bolju buducnost i sve sto im je potrebno??? Pa kako ne bi onda jurili za lovom, kako ne bi bili ljubomorni kad neko ima vise ili bolje? I ja sam ljubomorna. Ljubomorna sam na druga jer je bio letos u Egiptu, a bas je to zemlja koju tooooliko zelim da posetim ali avaj, odakle da finansiram taj put? Doduse nisam zlobna i pokvarena da bi mu se sad svetila jer on moze a ja ne. I dalje je on meni sjajan prijatelj al eto volela bih i ja da mogu otputovati tamo... Vidis ljudi su samo zeljni boljeg zivota.
A na zalost ioma i onih koji prosto ne mogu biti ljubomorni i hteti vise jer ni ne znaju za bolje.
Ma cudan ti je svet. Adaptiraj se. Zivi kako je tebi najbolje, postavi realne ciljeve i napred. Ako ces da ides u jos dublju filozofiju od ove moje, uuuu bice ti gadno, jer na kraju krajeva, svet zaista ide ravno u ponor....

Ma znam ja sve to... Ali zar je, STVARNO moguce da nam nema "spasa"! Mislim i ja ponekad (pa vrlo cesto) cinim svasta da mi bilo bolje, al da gazim cak i svoje "voljene" da bi dobila sta zelim... Zar je to zaista jedini nacin da se uspe u svetu?!
Hehe lepe moje ,ima spasa,samo treba da odete na forum "Religija",tamo vas spremno ceka jedan mlad gospodin,MaranAta.ON ima vec spremne odgovore kad je u pitanju vase spasenje.E ako vam doticni gospodin ne pomogne onda vam stvarno nema "spasa" :D :D :D
Pozdrav Karamazov[q]

taj ce im pomoci samo da pobesne ..... :lol:
 
Betty:
ma dajte ljudi......dajte da se saberemo da se ne bismo oduzeli!!!!
Otkad napredak tehnologije vodi u propast????
Pa ja kad sam najtuznija, mastam o tome kako ce Machintos izgledati za koju godinu :)

I cemu trka za novcem? Skromnost i vrednoca kao da su anahrone osobine.....a stro se novca tice, kazu da novac, kokain i lepo lice stimulise jedan te isti centar u mozgu!
Sto se putovanja tice, Savetnice, sto ne krenes stopom???? Vec bi ti BOG (ili whtever, Big Wheel) otvorio puteve, ako nesto jako zelis.....
Ne dajte se deprimirati glupostima. Ode kefalo od toga.
Cemu trka za novcem? A cime kupiti klopu, krpice, platiti struju, telefon, i sate na netu koji ti ovo omogucavaju? Mislis li da ces taj Mac o kome sanjas dobiti osmehom?
Jos uvek nemam decu, ali u potpunosti razumem roditelje sto se trke za novcem tice.
Sa druge strane, ista ta trka za novcem tera ih da zaborave na svoju decu i da ih skoro potpuno zapostave...a posle se cude zasto se deca drogiraju i rade to sto rade. Dete u kuci treba da se vaspitava, skola za to nije nadlezna.
 
MinM_4Life:
taja:
vidis da ovima mladjima sve nesto fali....samo nama - nista :lol:

Bas narotiv... ja imam sve sto zelim, samo ne shvatam sta se desava sa svetom, i gde ce zavrsiti!! Al sad... :roll:

Znas sta, mnogo si se brate istripovala! : )
Mislim da si u jednoj fazi karakteristicnoj za coveka, narocito ako je u periodu odrastanja. Miris se sa tim da neke stvari stoje tako kako stoje. Dosla si na ovaj svet, zatekla ga takvog kakav jeste, verovatno, sta god radila dok ne odes sa njega, neces puno moci da utices na globalno stanje stvari. Sto ne znaci da ne treba da utices! Skontas recimo neku metafizicku foru i onda krenes da radis stvari koje bi te ucinile zadovoljnom, a koje uticu na svet. Mislim - ne znam kakve su ti sposobnosti i afiniteti, ali ti si k'o zrela za rad u NVO. Tj nisi jos, ali ako budes tu prvu loptu smirila, bices. Npr. velike firme/brandovi na Tajlandu imaju fabrike gde rade deca za par dolara mesecno. OK, radis civilnu kampanju, krenes da "prodajes" vrednost umesto patichica... ne znam, koliko si me skontala; i ja sam sav nesto konfuzan; no, eto, ja sam imao iskustvo rada u jednoj srednjoskolskoj grupi, kad smo krenuli da radimo - jer nam se neke stvari nisu svidjale - bilo bas loshe. Niko te ne * (sam cu da stavim zvezdicu) ni 2%. Ali vremenom... stvoris malu oazu ljudi i vrednosti, bez neke iluzije da ces promeniti ceo svet... ali i kad pogledas - promenila si svet! Nije vise isti, definitivno! (ja se rasfilozofir'oooo!) A mislim da je tu najveci problem sa vremenom: neke stvari nama jednostavno nisu sagledive; retko ko pristaje na sporu promenu, kakva je ona po definiciji! Zato imas ovakve izborne rezultate, i to glasove za radikale istih/slicnih onih ljudi koji su ocekivali od Slobe da stvori Veliku Srbiju. Ljudi su uplaseni, nesigurni u sopstvene sposobnosti...
Hocu i da ti kazem da sam ja zadovoljan time sto sam uradio u toj grupi; bio po raznim kampovima, radio razne akcije, upoznao razne ljude; ta grupa i dalje postoji, radi akcije i dalje...
Imas potrebu da stvoris svoj svet okruzujuci se ljudima, prijateljima. "Socijalizuj" tu potrebu, nabaci sebi neki malechni cilj i kreni da ga ostvarujes.... nije nemoguce - to je i dovoljno za pocetak... : )
Drago mi je sto sam tvojoj konfuziji doprineo sa jos malo moje konfuznosti... :D
PS. Neka te ne brine gde ce zavrsiti - pobrini se da se taj kraj odlozi, povecaj mu sansu da skrene sa loseg puta...
 

Back
Top