Windows Installer problem

QuickTime

Početnik
Poruka
40
Dođem na komp i odradim "Reinstalaciju" a onda poslije neće da instalira neke programe (Microsoft Office, skener...) s porukom: The Windows Installer could not be accesed. This computor occur if are running Window in Safe mode, or if the Windows Installer is not correctly instaled." Ima li pomoći bez FORMATA?
 
Sve je to lepo Legolas , ali ako posle reinstalacije sistema to mora da radi onda bolje da radi format C: , pitao sam ga koji operacioni sistem jer da je bio u pitanju neki stariji OS Windows njima MORA da updejtuje windows instaler ali xp sp2 ???. Može da proba sa zamenom OS sa bootabilnim cd-om da bira opciju "replace windows" i tada on obriše stari operacioni sistem i stavi novi na mesto njega bez formatiranja hard diska.
 
Hm, imash pravo, ukoliko mu je ovo previshe komplikovano, nebi bilo loshe poslusati pre tvoj savet nego ici preko onoga sto je Microsoft preporuchio.
Ako nema podatke, a u pitanju je sveza instalacija, onda je bolje poslusati tvoj savet
 
QuickTime:
Dođem na komp i odradim "Reinstalaciju" a onda poslije neće da instalira neke programe (Microsoft Office, skener...) s porukom: The Windows Installer could not be accesed. This computor occur if are running Window in Safe mode, or if the Windows Installer is not correctly instaled." Ima li pomoći bez FORMATA?

Windows instaler 3.1 (KB 893803) uvek dobijem abdejtovanjem ili autopatcher-om i ne primetim kada se instalira.
Gola instalacija nema to, pa ili ga nadji u auto patcher-u ili ga skini sa sajta mozda moze i guglanjem!?
 
Drago41 ti stvarno misliš da kad uradiš reinstalaciju nemaš Windows instaler? Pa imaš ti ljude koji ne idu na internet da bi kupili dopune Windowsa, znači sam operacioni sistem XP+sp2 (GZ mmhhmm ??????') ima neki svoj instaler a to što komp ode prvo na net i kupi updejt za njega to ništa ne znači mnogo. Suština cele priče je u tome da je njegow windows oštećen i da on nije radio novu instalaciju već samo reinstalaciju gde novi sistem prelazi preko staroga proveravajući veličinu njegovih datoteka i upoređujući ih sa svojima i kada vidi da su iste veličine on ostavi stare ili samo pretrči preko starih krpeći manje rupe u sistemu a ostavljajući stare probleme koji su se pojavili u njemu. I ako sistem nije u stanju da prepozna instalaciju posle toga tada je nešto trulo u državi Danskoj. I to je osnovni razlog zašto sam predložio ili format c: pa instalaciju ili replace windows. Mislim da je Legolas jedini shvatio zašto sam dao savet za replace windows.
 
OPERACIONI SISTEM

Offtopic..

Ne bih da napadam nikoga niti da kritikujem.. Do sada se zvao OPERATIVNI SISTEM(i) a odjednom OPERACIONI... Mozda nisam u toku, ali ja navikao na OPERATIVNI... Sad ako je to trend, neka bude, s tim da ne mogu da se naviknem na ovaj trend iz prostog razloga sto mi pojam Operacioni sistem zvuci kao hrvatski jezik a kojeg znam i i da govorim i da pisem, ali se sluzim srpskim..

End Offtopic..

Pozdrav svima..
 

Back
Top