Zene vozaci ??

Moja je supruga vozac.
Ima iskustva oko 10 godina, i zaista vozi super. Stvar je, po meni, u praksi. Sto vise vozi, toliko bolji vozac je.
Nema tu veze pol.

Ima veze. Kad si poslednji put video/procitao nesto o nekom sudaru gde je zena vozila prebrzo?

Sad kad citas negde: poginuli zbog prebrze voznje....i na kraju: mladic vozio ....
 
A kada ste vi poslednji put videli/pročitali u istoj rečenici žena i dobar vozač? :lol:
Šalim se, nisam šovinista, ali žene stvarno zbog nekih svojih fizičkih predispozicija teško da mogu biti dobri vozači. ;)
 
Generalno zene su losiji vozaci,nesigurniji,ali OPREZNIJI(manje hrabri).Zbog toga zene retko kad izazivaju vece saobracajne nesrece,ali zato cuknu auto prilikom parkiranja,zakace prilikom mimoilazenja i slicno.Moja majka je vozac 30 godina i po meni nema pojma da vozi,al zato nije imala saobracajku.Ja po meni mnogo bolje vozim al sam imao 2 saobracajke za 13 godina koliko imam dozvolu.Oba puta je bio kriv drugi vozac (muskarac) i da je ne daj boze moja majka vozila,sumnjam da bi se izvukla.Poznajem mnogo zena vozaca,mnoge su me vozile i samo jedna ima po meni to sto je potrebno.Izvinjavam se svim zenskim clanovima foruma al to je moje misljenje koje verovatno nikad necu promeniti.:cmok:
 
Vozio se ja sa tatom kroz neko naseljeno mesto....isli po pravilu 40 km/h.....samo smo culi skripu tockova....pogledali levo vidimo nekog idiota nacepio Daciu punim gasom u rikverc....da tata nije reagovo,vozac bi ga pukao u zadnja i delimicno u prednja vrata.......ovako je auto bio udaren u zadnje krilo....izlazimo mi onako pod sokom.........kad izlazi neka devojka........"Ha ha.....nisam htela".....
 
Vozio se ja sa tatom kroz neko naseljeno mesto....isli po pravilu 40 km/h.....samo smo culi skripu tockova....pogledali levo vidimo nekog idiota nacepio Daciu punim gasom u rikverc....da tata nije reagovo,vozac bi ga pukao u zadnja i delimicno u prednja vrata.......ovako je auto bio udaren u zadnje krilo....izlazimo mi onako pod sokom.........kad izlazi neka devojka........"Ha ha.....nisam htela".....

heheh, iskren da budem, i ja kad sam terao pun gas rikverc umalo ne pokosih 10 auta na parkingu . . .

al bilo to davno, pre 4 godine kad sam polozio tek, a zeljan brze voznje.
 
danas jednoj ribi se ugasio yugo u teraziskom tunelu
jadnica je samo upalila sva cetiri i pokrila rukom lice

xexex ne bih voleo da sam na njenom mestu

I lepo što si joj pomogao...
@tema: imao sam i lepih i loših iskustava sa ženama vozačima...
Dokazano je da žene nemaju toliku koncentraciju za vožnju, kao i muškarci, ali i da od straha od brze vožnje i sudara, prave manje sranja od nas... Mislim da ne treba gledati popreko u kola ispred tipa: A, žena vozi...
 
Moja majka vozi preko 20 godina auto. Nikad je policajac nije zaustavio. Pre 2-3 godine zamalo. Izasao na put, pokazao da stane, kad je video da gospoja vozi, pokazao joj je da prodje i zaustavio onog iza nje.
no, nikad nije imala kikseve. Dosta je oprezna. Ja sam vise kikseva imao od nje ;)
 
Ja kad god sednem u auto sa nekom zenskom osobom kao da mi je neko zabio dasku sa ekserim u d... toliko sam nervozan i vidim svaki detalj.To je od letos postalo jos gore kad je drugarica sa Nissanom presekla put autobusu,na sta sam momentalno izasao i nastavio do kuce pesaka
 
Da budem iskren, ja ni ne volim kola i ne znam zasto sam uopste usao na ovu temu, ali kad sam vec usao da napisem i ja nesto ;)

Moja majka je vec dugo vozac, a vec 3 god je taxista. Stalno je zezam na tu temu da zensko nema sta da trazi za volanom, ali bez obzira na to, ona je jedan od najboljih vozaca koje znam, a znam ih puno. Tako da ne verujem u to da zene trebaju da drze odstojanje od volana. P. S. Pazite se kad ja izadjem na put jer sam ocajan vozac :D:D:D
 
Мишљења сам да жене студиозније прилазе самој вештини вожње и да им је потребан неко ко ће их прве две-три године правилно усмеравати и сугерисати им где греше. Оне претежно слабо шта знају око кола, а и ако им чак нешто падне на памет боје се то да пробају па на неки начин остају ''ограничене'' за новине и побољшања.

Моја бивша девојка је положила негде 2-3 месеца како смо се смували и ја сам био ту са њом кад је почињала да вози и заиста је доста напредовала и хтела је да проба све и да смо били заједно још неких 5-6 месеци мислим да би достигла солидно висок ниво возачке способности. Други пример је моја тетка која је уз мужа (који је мало мањи фанаткик за вожњу од мене) научила екстра да вози и да буде опуштена чак се са мном једном приликом тркала онако из зезања мада мени није било свеједно јер је била (за њено возачко искуство) солидан конкурент. И трећи пример другарица која цепа Хамера као нездрава... значи крени овде, стани тамо, скрени ту, иди тамо ма шоу само га шалта... не знам где је и од кога она научила тако да вози, али женственију девојку у животу нисам видео, а уме да вози да јој свега мали проценат мушкараца не завиди...

Иначе на путу, ако сам нервозан или у фазону да коментаришем туђу смотаност и неспособност и СВАКОМЕ нађем нешто... за жене каткад искоментаришем ''па женско шта сам и очекивао'', али како и други добијају коментаре типа ''види овог у том-и-том ауту, па није ни чудо што не зна да вози кад вози тај-и-тај ауто'', и потпуно је небитно који је ауто у питању. Једном сам чак рекао ''види овог дебила у Аудију, јел' он вози Аудија не може да зна да вози'', а онда је другарица констатовала да и ја возим Аудија :D У сваком случају, немам посебну критику на тему жена-возача. Процентуално, ту су негде са мушкарцима ;)
 
Ја сам већ писао да смо имали судар са рибок која је излетела из Беулвара у Рузвелтову. Њен коментар на питање "зашто бре сестро?!" је био "па сви су кренули па сам кренула и ја".:roll:
Пример из живота бр 2: једна "риба" из мог разреда у средњој је долазила стално Југом у школу. Једном приликом је покупила клупу на излазу из школског, у првој брзини! Улаз јесте тесан, али има довољно места да се изманеврише Волво, а не Југо! Елем, тај инцидент је изгледао овако: трас-паде клупа-ааааа-пушта волан и све педале-Југо наставља да се креће и сам се гаси без гаса. Тад сам себи рекао "никад више са женом у кола"!
Пример из живота бр 3: кружни ток на НБГ. Око 11 увече, враћали се са такмичења из Јагодине, нас 4 у колима, тренер вози пошто нико од нас није имао дозволе. Е сад на том кружном мораш да чекаш да прво прођу сви који ти долазе са леве стране. Идемо тако ми кад из правца Старог Меркатора излеће жена и лети према нама. Сконта нас, и само видош фацу "ааааа" и риба пушта волан! Само пуком срећом и брзом реакцијом тренера смо је избегли, али колико је густо било говори то да смо се скоро целим аутом попели на оно острво што дели улицу Париске комуне.
У сваком случају, жена за воланом искључиво НЕ.
 

Back
Top