ULICNA RASVETA U CENTRU ZRENJANINA - KO JE TO URADIO?

vorgasoft

Početnik
Poruka
4
Poštovani sugrađani, dali se iko zapitao šta će "SPACE" svetiljke za novu uličnu rasvetu naspram onako divne fasade grada Zrenjanina koja je istorijski zaštićen spomenik...
Odgovor je veoma jednostavan, neko sa pola mozga je kupio nove svetiljke za ko zna koliku svotu novca i vrovatno bez tendera na svoju ruku, uz odgovor da je to privremeno rešenje... znajući kako stvari stoje u našem gradu na Begeju sve na kraju ostane trajno rešenje!
Apelujem na sve kojima je stalo do izgleda našeg grada Zrenjanina neka svim sretstvima pokušaju da isprave grešku...
Svaki komentar na ovaj detalj izgleda grada bi dobro došao.
Grada već ima dosta ožiljaka loših ugovora koji su zadobijeni na raznim projektima, gde je neko primio lovu!!!

Pozdrav svima!!!
 
Ne znam, meni se svidja. Cekam i da se zavrsi poplocavanje centra da vidim hoce li se uklapati sa tim granitom,a mislim da hoce. Sto da ne? Zasto ne bi ostale moderne svetiljke uz stare fasade, kao neki kontrast. Zar nije to sad moderno ono da se uklapaju moderne i retro stvari?
Centar jos nije gotov i jos nisu ni sve fasade renovirane,bar sacekaj da se sve zavrsi pa vidi da li ce se to uklapati. Ako se ne budu uklapale ja sam prvi za to da se uklone jer stvarno zelim lep Zrenjanin, ali dajmo sansu ovome.
Veliki pozdrav.
 
Evo vama koji se jos interesujete za ovaj pokvareni i propali grad jedan trag pa kopajte dalje... Da li znate kako ce se i kojom masinom i u cijem ce vlasnistvu ona biti cistiti taj isti granit? Sta mislite koliko ce to da kosta svake godine ovaj nas vrli grad? pa ni komarci nisu jeftini zar ne, a kamoli neciji bududci posao, ha? U ovom gradu nista nije uradjeno u poslednjih 30 godina a da nije bilo mucke, provizija, "pogresnih" ugovora i reketiranja. Zivim u njemu a gadi mi se. A vama?
 
covek... ako ce grad prestati da lici na svinjac, nek neko uzme debelu kintu...
zasto svi uvek gledaju i traze neke konspiracije i provaljuju teorije zavere... jbg, svet tako funkcionise...
sve i da saznam cija je masina, nece mi apsolutno nista znaciti, osim sto cu eventualno pokusati da se ubacim da radim kod coveka...

live and let... zavist je mnogo losa stvar, gad demit...
 
Ciro, u pravu si i podrzavam te. Zar se sve u zivotu ne svodi na dvojne interese? Dok postoji interes svih strana, ja sam za. Znaci, ubacuje se granit, vlasnik masine dize kintu, ali dize kintu i 20 vlasnika basta i kafica i 50 vlasnika butika. Onaj jedan na pocetku je realno zanemarljiv... Pogotovo ako uzmes u obzir da kirija jednog lokala u centru kosta 2-3 soma evra mesecno... pa ti vidi.
 
Ma vi nemate pojma o pojmu. U tome jeste i poenta. Ma samo ti radi za onog ko ce da dize kintu. O tome se i radi. kada cemo mi poreski obveznici moci da odlucujemo o tome gde se trose nase pare? Da li tebe neko pita za nesto. Pa j.b.t. zivimo u demokratiji, zar ne? Jedva smo je docekali. Dokle ce bre uvek neko imati neku dobru ideju za koju neko drugi treba da da lovu. Ocu bre da znam gde se trose moje i tvoje i svacije pare od poreze, parkinga i ostalih nacina da vlast uzme kintu. Neka je uzme ali ocu da se zna gde ide. Pa gde je tu onaj tupoglavi izraz koji kazu "transaprentno'? Gde su bre sve te ulice koje treba da se asfaltiraju? Gde nam je zdrava voda za pice? Gde nam je uradjeno i zavrsenovec jdnom grejanje a ne svake godine raskopavanje do ludila. Gde je vec jednom zavrsen projekat tih jezera koja se rade vec decenijama a ne legla komaraca usred grada? Pa o cemu vi debili razmislajte a ko ne o svom gradu. ALO bre o svom gradu???? Gde je vec jednom da se zavrsi ta j... bolnica koja je napravila mnogima kuce? Gde je vec jednom na svetlo dana privatizacije nekih preduzeca i kako? ALO, bre pa to vas i moj grad. Ako vas tako boli k... onda ididte u neki drugi grad da zivite. Alo bre???
 
Eee jbg vama nikad nista ne valja!

teddy.gif
 
Meni se cini da sam ja do sada bio najkonkretnji sto se tice problema u nasem gradu. A vi? Postavite temu i sta ocekujete da svi pisu samo pohvalno o tome. Pa ima i drugacijih misljenja. I onda naravno odmah argument ljudi od promena, "vama nikad nista ne valja" Ne, moja draga nisu promene uvek radi promena, promene treba da donesu neki novi kvalitet. Da li je bilo nekih drugih stvari u gradu vaznijih od izgleda glavne ulice? Zar je ona zaista toliko bila losa da je umesto hiljada drugih problema trebalo sada da se menja tako drasticno? To se zapitajte a ne da li nama nesto valja ili ne? Pa zar vama u gradu, ako ste iz grada, ne smetaju ona jezera koja su ne zavrsena, pitajte ljude kako je to pompezno bilo najavljivano i sta je sve tu trebalo da bude, bare usred grada, raspadnuta zgrada stare spiritane koja je opasna po prolaznike, grad nema svoj kej za setnju jer Begej toliko smrdi da je to bruka. Ispod mostova su serionice... Bolnici nikad kraja. Parkinzi na sve strane i naravno u kasicu prasicu... Cevi toplovoda pucaju svake godine... Treba li ti jos??? Ne, nije ovo negativnost. Ovo je samo moja kritika grada u kome zivim. A predlozi? Prdlog je da se zavrse vec jednom prvo pocete stvari pa onda krenimo na druge "investicije". Jer vi mladji ako ne znate investicije su dobre samo u tome ako se nikad ne zavrsavaju jer kako bi onda... To ostavljam vama da malo razmislite o tome....
 
kad se obracas nekome koga ne poznajes mozda bi bilo bolje da ne pogadjas gde neko stanuje. Zivim u kuci i imam uredno dvoriste sto mnogi nemaju. Imam malko vise godina nego sto mozes da zamislis i zamisli dugo sam u ovom gradu i znam podosta ljudi koji su bili i/ili sada jesu na vlasti makar kakva ona bila. Zbog toga znam dosta stvari o kojima ti mozda i pojma nemas. I ne radi se ovde o tome sta sam ja uradio za ovaj grad vec sta smo mi uradili za ovaj grad. Jedino sto radimo jeste da izadjemo ili ne izadjemo na izbore jel tako? A sta posle izbora? Ko kontrolise sta oni koji su izabrani rade? Je si li primetio da na televizijama vlada jednoumlje. Dosli demokrate pa sad nema gresaka. Svaka vlast ima gresaka i svaku vlast treba kritikovati jer je to nuzno u protivno oni misle da sve najbolje znaju, zar ne? Eto u ovim po tebi zapaljivim diskusijama ja sam barem izneo neke stvari koje treba resiti i koje mi smetaju a sta vama smeta na primer? Niko se ni nasta ne zali? Zasto, zar je svim dobro u ovome gradu? Ili svi zivimo neki paralelan zivot izvan njega, sa jednom jedinom zeljom. Kupiti pa izdavati stan u NS ili BG? Lezati a ne raditi? Mislim da sam u svojim do sada iznetim postovima izneo dosta toga a to isto nisma primetio kod ijednog od vas. Ako imamo neke zajednicke osobine mozda se rodi i neka dobra inicijativa ili ideja. Meni smetaju u ovom gradu inertni tipovi, lokal patrioti koji gledaju samo svoj dzep. Iznenadio bi se koliko i koje sve u gradu poznajem upravo takve. Nemoj se uvrediti Ultarzvuku ali prelistaj postove, svi samo cekaju da nekog napadnu a da li su nesto predlozili? kao i ti? na primedbe i predloge i malo pljuvanja ali pre svega navedenih cinjenica ti uzvracas pitanjem. Da li je to najbolje od tebe? Sumnjam, na drugim forumima si mnogo precizniji i ostriji u davanju smisla postovanju. Pozdrav tebi i svim ostalim zrenjanincima koje zanima nas grad. Jednom mi je jedan drugar koji je uzgred ucestvovao u vadjenju tela onih nesretnika nastradilih u onom autobusu na mostu, rekao definiciju zrenjaninaca. Ona glasi: Znas koja je definicija zrenjaninaca? - Odgovor: Ne znam i boli me k....
 
Nole i da nije ništa uradio za ovaj grad, kao i vecina nas, bar razmislja o nasem gradu pa makar i na 10.spratu, što bi od svih učesnika u temi želeo, ipak smo većinom Zrenjaninci pa se bar trebamo poštovati. Zamerili mi neki ili ne u potpunosti se slažem sa Noletom i mislim da je vreme da se stvari rade kvalitetno, ma ko bio kao izvođač, a ne da bi se samo uradile, prošlo je vreme "Cobeta" i "kvalitetno" napravljenih mostova...
Neznam koliko ste informisani ali DP Grejanje je poslednjih dana imalo žestok sukob u pregovorima sa TE TO koja želi da podigne cenu Teh. pare što će direktno ugroziti sve potrošače, a pogotovo i samu firmu DP Grejanje. Naša gradska vlada se samo udaljila sa pregovora u koje je bila uključena od samog početka sa rečima "Nećemo u to da se mešamo"... treba samo reci da firma DP Grejanje uskoro treba ići na tender, kako će ta firma proći?, videćemo. Nadam se da neće proći kao Fabrika šećera, Fabrika Tepiha "Proleter", MIP, Žitoprodukt, Pivara...

Pozdrav svima!
 
Pre svega, zao mi je ako se neko pronasao prozvan u smislu uvrede. Nole, slozio se ti ili ne, ali 99% zrenjaninaca zna sta ne valja, i sve se svodi na lajanje bez ujedanja. U stvari na lajanje, bez pomisli na akciju. Tu je problem. Ja mozda nemam vremena za palamudjenje, ali dosta toga radim u praksi i ono sto radim radim kako treba, veruj mi.
A ti vorgasoft, ako mislis da je resenje i uspeh to sto neko "misli" na 10. spratu... stvarno je strasno.
Ja se apsolutno slazem da treba inicirati akciju, ali ona se ne radi na ovakav nacin. Napravite neku konkretnu organizaciju, gde treba podbaciti svoju "onu stvar" u procep, pa uloziti malo para (koje mozes da izgubis), pa da steknes jedno 50 neprijatelja... e to je akcija. E na to niko nije spreman, Tu lezi problem.
A privatizacija firmi koje si naveo - i inace su bile ocajne i sad ocekuju caroliju, stvarno nije nikakvo merilo. Pa kad je fabrika tepiha radila dobro? '62? I sta su od opreme ili novih prozivoda lansirali od onda? Pa sta vi mislite da je investitor lud da ulozi 50 miliona evrica u bunar bez dna?! Razmisljajte racionalno. I Neko da ulozi grdne pare, da bi ga sindikat pijanih radnika (cast izuzecima, ali bar polovina radnika u firmama kao MIP, Zitoprodukt, Pivara i sl. cuga kao sumanuta, i sami znate) iscimavao i trazio svoja neka prava. Bre zadnjih 10-15 godina ti ljudi redovno dizu ruku kad treba da dobiju platu, a vec su i zaboravili sta je rad (ne odlazak na posao, nego kvalitetan rad!). I sad oce akcije, prava i ko zna sta sve. Jesi li cuo da neko u BFC-u ima vremena za price? Ili u Dijamantu? Ima mozda pola posto dokolicara koji su izbaceni zbog nediscipline.
 
E to je vec bolje. Hvala ti i uzvracam istom merom izvinjenja ili cega vec. Nije palamudjenje. Ovo je forum, tema ili kako vec god hoces. Niko ne treba da se osetiprozvanim ili povredjenim. Zato ovi forumi sluze da iznesemo svoja misljenja a ne da se napadamo kao ono posle slobe. ja sam bio tamo i tamo a tebe nisam tamo video itd... Dakle treba razgovarati, iznositi informacije u javnost. To je vec nesto. Sto vise nas zna to je veca verovatnoca da ce neko dobiti ideju kako da neko promeni. Mislim da jos puno generacija politicara u ZR treba da se promeni dok ne dodju oni kojima ce stati do grada a ne do odlaska na bolje mesta i fotelje a da pri tom mogu sto vise da "lape" sebi i svoima. Slazem se u potpunosti sa tobom Ultrazvuku" o radnicima, pijanicama i neradnicima ali to je njihov problem. Sto se tice Dijamanta to ne mesaj. Voleo bih samo da jednog dana izadje sve na videlo kako se to sve desilo pa bi bilo mnogo jasnije zasto sam rekao sumnjive i ostale privatizacije. U kapitalizmu nema postenja, samo lova. Znam jer radim u kapitalizmu ali van ove nase lepe. Nema milosti i pardona. Jedan je bog - LOVA i jedan je metod - KO KOGA. Treba razgovarati i menjati u tome je stvar ali menjati posle dogovaranja i pitanja nekoga ko za to treba da lovu - a to smo mi GRADJANI ovog grada. Pozdrav.
 
UltraZvuk:
A ti vorgasoft, ako mislis da je resenje i uspeh to sto neko "misli" na 10. spratu... stvarno je strasno.
UltraZvuk ne mislim da je to rešenje i uspeh niti sam to negde pomenuo, ali veruj mi da je to što neko "misli" o ovom gradu za nas Zrenjanince veliki pomak buduci da znam kakvi smo. Veruj mi da kada sam postavljao ovu temu nisam ni očekivao da će se iko uključiti i izneti svoje mišljenje, baš zbog toga što nas sve "mrzi", ali drago mi je da sam pogrešio te stoga cenim svako Vaše mišljenje i komentar.
Što se tiče organizacije voleo bi da mogu da je isfinansiram i slažem se sa tobom da je to jedini način za nešto konkretno, smo neznam koliko novca treba uložiti da bi se zrenjaninci animirali :), jedini način je da idemo od kuće do kuće, kako se nebi umarali da dođu na neku organizovanu tribinu. : :D
Za radnike u navedenim firmama se isto slažem da su onakvi kakvim si ih opisao i da su doveli te firme tamo gde su, ali to nije razlog da se odreknemo tih firmi koje su nekada bile od strateskog značaja za ovaj grad, lako se neradnici zamene radnicima...
Ali kako stvari stoje opština se odrekla tih firmi, to je ono što ne razumem i što mi nije jasno, koji su to tako veliki razlozi da se firma koja može pozitivno da posluje pusti niz "Vodu", budući da smo proglašeni za opštinu sa najvećim procentom nezaposlenih svaka firma je pravo blago!
Što se Uljare tiče slažem se sa Noletom da to ne komentarišemo...

Pozdrav svima!!!
 
Sto se uljare tice... sustina price jeste da je NEKO uzeo kintu. Vrlo verovatno da je proslo uz muvanja i to ne sporim. ALI propustate sustinu - u ovom napacenom gradu ima malo firmi koje bas bas ubijaju svojim radom,a jedan od njih je dijamant. Ponistenjem privatizacije ce to stati, garantovano i ko ce ispastati - radnici. Taj luksuz ne smemo da priustimo.
Dalje, te fabrike koje ti pominjes kao "mogu pozitivno da rade" - jednostavno NE POSTOJE. Ne mozes pozitivno da radis, kada nemas osnovne cionioce poslovanja
1. Radnike nemas, imas neradnike i imas ljude koji bi da rade, ali ne znaju jer ih je vreme pregazilo.
2. Proizvodnju nemas, jer su ti masine propale, pojelo ih vreme, tehnologija zastarela i vrede 0,00 din.
3. Obrtna sredstva nemas, jer su potrosena.
4. Imas milionske dugove, koji nikome ne trebaju.
5. Imas sudske procese gde svi radnici traze neka svoja prava i imas umisljene sindikalce koji hajku na novog gazdu vide kao svoju politicku sansu. U prevodu imas veliki problem.
6. Ostaje ti samo zgrada. Zgrada sa dugovima koji prevazilaze visestruko njenu vrednost ne znaci nista i ne moze da pravi pozitivno poslovanje.
7. Jedino sta moze da napravi pozitivno i uspesno poslovanje je NOVI I SPOSOBAN menadzment zasnovan na sistemu kapitalizma, profita i materijalne odgovornosti. Tom menadzmentu je jednostavno ona zgrada iz tacke 6. suvise skupa jer je opterecena sa prvih 5 stavki. Jednostavnije je da uzme poljanu i da izgradi zgradu bez prvih 5 problema i reseno.

Jel ti sad jasno zasto se "firme" pustaju? Tu grad ne moze nista vise da uradi. To je realnost i tih firmi vise NEMA. Treba se suociti.
 
pozdrav sugradjani.
Ja sam se trudio da gledam zr sa sto pozetivnije strane, cak je nesto malo i uradjeno u poslednje vreme ali nedovoljno, a i sve je finansirano iz donacija ali mi se smucilo kad su krenuli sa renoviranjem vojnog stadiona pa ostavili prasnjavu stazu gde nemozes trcati ako nema kise, a ja obozavam trcanje to mi je neki odusni ventil.
Posle toga mi je ostao park ali sada su i njega raskopali,u redu treba raditi,ali i tu unistise stazu za trcanje, neki dan za malo da polomim nogu, mogli su da ociste bar tu j..... metar siroku stazu, tako da sada u celom gradu od 100 000 ljudi nema gde da se trci sramota.
Sto se tice stanja u privredi to je jasno nadrljali smo i vracacemo stare dugove jos godinama, ja sam naravno odlucio da to izbegnem jer nikome nista ne dugujem pa sam poslao papire u kanadsku ambasadu i nadam se da cu sledece godine biti bivsi sugradjan.
Probao sam i da menjam neke stvari dok nisam par puta jako udario glavu, nemam ceo zivot da poklonim onima koji su nas upropastili,debelo se nakrali i sada treba da radim za njih nema sanse.
Verovatno cu mnogo vise voleti zr kada dodjem jednom u 2 godine.
 
..Ulicna rasveta u centru je ocajna po meni, i uopste nije u skladu sa ostatkom ulice...ali ukusi su ukusi pa o tome necemo. A i cini mi se da je previse slaba...ja mislim da treba da bude jace osvetljenje...kao i da je ona stara rasveta bila bas ok...sa begonijama leti i onim vencima za novu godinu...ali ovo je ipak zrenjanin, uvek nesto krene bez veze i sve dobro se zavrsi gluposcu...mislim da li ste videli danas onaj red kod rampi u centru...uzas...
 

Back
Top