Kako ne zapasti u kolotecinu...????

sevilja

Iskusan
Poruka
6.145
Eto,zivo me zanima,postoji li neki model ponasanja,funkcionisanja ili cega vec da izbegnemo monotoniju u vezi ili braku?

Ja sebe,tako,uhvatim,kako sva smorena dolazim kuci i ocekujem mog Dragana da dodje ....i tako razmisljam i razmisljam i pitam se sta cemo danas raditi kasnije,jooooj, a sta cemo tek sutra....ili da ja promenim decka??? ;) Ne znam...pomagajte!!
 
E pa sestro slatka sto ti njega cekas kao prvo?
Radi prvo ono sto se tebi radi. Iako zivite zajedno ne morate bas svaki trenutak da provodite zajedno. Ponasas se kako ti se ponasa, radite sta vam se radi, a normalno je da ti nekada bude dosadno. Bolje je da ne planiras mnogo, i da se opustis sto vise-kad vec imas s'kim i gde. ;)
 
A sto ga ne docekas uz svece, trag na podu koji vodi do tebe, u kadi punoj pene - na primer?! Pa smisli nesto (ne mora biti sexy, ovo ja onako), budi malo inventivna. Veza oko koje se covek ne trudi da mu bude dovoljno sveza i nova, u koju ne ulaze, u kojoj ne budi strasti - nece dugo opstati. Vremenom sve se pretvara u naviku; a to je najgore.
 
ww, to apsolutno stoji, ali mislim da se ne treba ni prenaprezati i preopterecivati time sta ce se u svakom trenutku raditi. isto mislim da mnoge ideje koje osvezavaju vezu i koje su nesto ili mnogo drugacije dolaze spontano a ne promisljanjem. naravno sve zavisi od toga kakva si ti osoba i kakav je ON.
 
E pa to je slozen problem.Ne treba nikada da sedis skrstenih ruku i da cekas da se nesto desi.Dok on nije tu idi negde,vidjaj se sa ljudima,radi nesto,tako ces imati mnogo toga da mu ispricas,nece vam se razgovori svoditi na gluposti tipa''o tome kako je bilo na poslu'' i ''sta si ti jutros jela''.Uvek mu predlozi nesto,ne mora to biti nista spektakularno,vec gledajte neki film,idite uvece do grada zajedno,da prosetate makar,pozovite nekoga da vam svarti u goste........
 
Pa ja nešto gledam ljude oko sebe, kako se koja uda prati šablon... A ja se ježim od toga, pa sve kontam da neću ni da se udajem... A vi koji ste to već uradili, zvanično ili ne, šta da vam kažem, svet je vaš - dat vam je na raspolaganje.

Ja se nadam da ste odabrali nekoga ko vam je nalik, jer ako ste skloni da živite u kolotečini,m onda bolje da je i on i obrnuto...

Putovanja su zakon. Misli o tome.
 
Nema kolotecine. Ja to, na srecu, ne shvatam. Nekad je dovoljno da hladna stopala ugrejes izmedju butina voljenog ti bica. (Ako pri tom odskoci, eto dodatne zabave!)
Ali, ako neko brine da bi dosada, rutina i kolotecina mogli da proniknu u vezu i na kraju je uguse....onda bolje pripremiti akcioni plan. Npr. u takvim-i -takvim intervalima putovati, citati te-i-te knjige, gledati te-i-te fimove, ucesvovati u tim-i-tim dogadjanjima i posle razmenjivati misljenja , citati sto vise o svemu i svacemu, sa posebnim naglaskom na ono sto interesuje partnera - tako razgovori nikada nece biti dosadni, obicni i odraz kolotecine kao na primer "jesi li platila onaj racun", "sta, mali opet ima temperaturu?" "A je l' moramo da idemo kod tvoje mame?" i sl, biti apsolutno otvoren na nova iskustva, u svim oblastima, i, naravno, biti mahimalno inventivan/na! I tako, 24 sata dnevno. E, ovo sam onako, uopsteno...
A sad to (fonetski: tuu :) ) sevilja, ozbiljno - ne moze stalno da bude fascinantno, uzbudljivo... ali kada voolis (jao, sto ovo zvuci otrcano, ili je istina, majke mi!) i male stvari su predivne, ispunjavaju nas cele celcate. O velikim i da ne pricam :)
 

Back
Top