SRBIJA POSLE IZBORA

rdeki:
Susedne zemlje bi mogle da se pozabave sopstvenom demokratizacijom, a da manje zabadaju nos u tudje stvari.

Е драги пријатељу - не само да ће наставити да овде забадају нос него и још што-шта друго .......али за то смо МИ САМИ КРИВИ а међу нама највише ове продане душе.. које су их пустиле да се овде к*рче и шире Добро прочитај овај текст И РАЗУМЕЋЕШ ДА ТАЈ БЕДНИК ДИНКИЋ ПРЕКО НАШЕ ГРБАЧЕ ПУНИ ЏЕПОВЕ ЈАНЕЗИМА - који нашим привредницима не дају ни да присмрде Словенији.......


OTVORENA FABRIKA 'GORENJE' U VALJEVU


EKONOMIJA - PRIVREDA - Ponedeljak, Oktobar 16, 2006 14:06
Srpski ministar za ekonomske odnose sa inostranstvom Milan Parivodić najavio je da će do kraja godine direktne strane investicije dostići oko 3,5 milijardi dolara.

'Srbija je na čelu Balkana po nivou direktnih stranih investicija', rekao je Parivodić, koji je u Valjevu, u svojstvu ličnog izaslanika premijera Koštunice prisustvovao otvaranju prve fabrike 'Gorenje' van granica Slovenije.

Parivodić je podsetio da su strane direktne investicije u 2004. godini iznosile oko 940 miliona dolara, 2005. godine 1,5 milijardi doalara a ove godine se očekuje više od 3,5 milijardi dolara.

Ministar je istakao da će će fabriku 'Gorenje' iz Valjeva uvrstiti na povlašćenu listu izvoznika za Rusiju i dodao da je otvaranje te fabrike veliki dogadjaj za Srbiju i veoma važna poruka za medjunarodnu poslovnu zajenicu.

Parivodić je obelodanio da mu je rukovodstvo 'Gorenja' prenelo da je cena proizvodnje u valjevskoj fabrici za 15 odsto jefitnija nego u njihovim matičnim i drugim fabrikama u Evropi.

Ministar finansija Mlađan Dinkić istakao je da će fabrika 'Gorenje' u Valjevu, koja će proizvoditi frižidere, zamrzivače, izvoziti oko 80 odsto svoje proizvodnje. Veliku pažnju prisutnih na otvaranju Dinkić je izazvao priznanjem da će za svakog novog zaposlenog u ovoj fabrici vlada izdvojiti donaciju od 4.000 evra pošto je rukovodstvo najavilo da će sa sadašnjih 330 u 2007. imati oko 1000 zaposlenih.

Dinkić je obećao da će na zahtev 'Gorenja' u krugu fabrike biti uspostavljena carinska služba kako bi bila pojednostavljena procedura i smanjeni troškovi izvoza.

Prema rečima predsednika uprave Gorenja u njihovom sedištu u Velenju Franje Bobinca u novu fabriku u Valjeuvu uloženo je oko 20 miliona evra, u ovoj godini se planira proizvodnja oko 50.000 frižidera i zamrzivača a u 2007. godini 400.000.

Cilj je da ova fabrika u Valjevu proizvede oko milion rashladnih uređaja godišnje i zaposli oko 1000 radnika, rekao je Bobinac.
 
eremita:
ПРЕКО НАШЕ ГРБАЧЕ ПУНИ ЏЕПОВЕ ЈАНЕЗИМА - који нашим привредницима не дају ни да присмрде Словенији.......



.

Da li mozda znas koliko je Slovenija imala ukupno stranih investicije preosle godine i sta je poslodica toga i sta menjaju pocev od ove jeseni?
 
L.1:
Mito, pa ta fabrika je bila sva u ruševinama i pre NATO bombardovanja.
Ma daj neka ljudi rade i da imaju od čega da žive, ako ima love za Slovence biće i za nas.

Никада нисам за политичке потезе ДАЈ ШТА ДАШ ......то ми је најгоре што могу да замислим - па зар није било неког другог - па сигурно је било других ино-интересената али гов*на дају јанезима и усташама да се овде кочопере и даље.....

п.с. Има једна лепа сцена у једној комедији када се главни лик удара у главу и
виче очајан: Па ви, бре, ништа не сваЋате.......... па тако и ја.......


e136.gif
 
Elvin:
zato što je većina njihovog kapitala stečena preko pljačke i zato što su poznati po mutnim radnjama...
A vidis, ja sam mislio da se u demokratskim zemljama ide po principu "ko na raspisanom tenderu da vise", kad ono nije tako.

No, ja licno mislim da je dobro sto Slovenci i ostali ulazu kapital u Srbiju pa na taj nacin zaposljavaju nasu radnu snagu.
 
dr hirurg:
Јесте колега, а шта ћемо за хрватске тајкуне којима исто не дају? :) И они онако, познати као пљачкаши и мутно раде :)

što bi mene zanimali hrvatski tajkuni? je l' im ne daju? odlično za njih.

rdeki:
A vidis, ja sam mislio da se u demokratskim zemljama ide po principu "ko na raspisanom tenderu da vise", kad ono nije tako.


loše si mislio.
 
dr hirurg:
Кад Вас не занима колега и не знате, онда не причајте о трансферима и пореклу новца да вам се не смеју колеге.
ne zanimaju me hrvatski, pa ni ne želim da pričam o njima. ti možeš da tupiš i o bangladeškim tajkunima ako hoćeš, tvoje pravo...samo nemoj da postavljaš glupa pitanja, pauziraj malo...
 
А што би колега паузирао? Кад сте толико вицкасти, кажите једног тајкуна који се поштено и часно обогатио. Можда Радуловић :)
 
eremita:

OTVORENA FABRIKA 'GORENJE' U VALJEVU

.

Eremita evo jedan podatak da te malo razveseli :-)
Gorenje u Valjevu nisu doveli Kostunicini mistri Dinkic i Parivodic(kojem nevezano za temu skidam kapu kao coveku i kao strucnjaku i cestitam premijeru na izboru) nego bivsi predsednik opstine Valjevo Toma Milanovic(covek koji je prvi predlozio formiranje frakcije u DS-u) a koji je danas jedan od najblizih saradnika Cede Jovanovica...
 
_Milanche_:
Eremita evo jedan podatak da te malo razveseli :-)
Gorenje u Valjevu nisu doveli Kostunicini mistri Dinkic i Parivodic(kojem nevezano za temu skidam kapu kao coveku i kao strucnjaku i cestitam premijeru na izboru) nego bivsi predsednik opstine Valjevo Toma Milanovic(covek koji je prvi predlozio formiranje frakcije u DS-u) a koji je danas jedan od najblizih saradnika Cede Jovanovica...

Пуј....маму му мандовску.......црк'о да Бог да... :razz: :razz: :razz: али знаш шта ја мислим - нека се усташе и јанези огребу од Ватикана као што раде и НЕКА ШТО ВИШЕ ЛОВЕ ОВДЕ УЛОЖЕ И ДОНЕСУ ........и онда ћемо лепо једног дана СВЕ ДА ИМ НАЦИОНАЛИЗУЈЕМО - ЈАВНИ ИНТЕРЕС.......па то је у предлогу Устава :razz:
мЛого су нам ОСТАЛИ ДУЖНИ, брате......
 
Србија после избора? Хм... Баш ме интересује шта ће рећи ови из ДС када прођу избори, када се формира Влада а они нису у Влади. Баш ме занима шта ће наши министри у оставци који повлаче оставке да кажу када их не буде у парламенту.
 

Back
Top