Ljudska iliti humana glupost...

evo u nedostatq, ja cju biti rumenka.... al samo privremeno dok ne nadjemo drugu :roll:
i nisam ti ja rumenka.... ja sam sada ru stanislav... da, da... moje sam ime skratila a tvoje sam ime uzela za prezime... samo jedan seljak, jedan stochar mogao da da cjerci ime rumenka :D
 
Ok, prihvatam ja promene i nisam imun na njih ali negde ipak postoji granica kao što recimo nemogu da budem gay ili recimo postoje poslovi koji su ok ali ja neću da ih radim......čovek prihvata onoliko koliko je spreman da prihvati a kao što rekoh negde ipak postoji crta preko koje se ne ide........
 
retzi to mojoj prijateljitzi koja razmishlja kao ti... a mene pita od chega da plati gajbu i rachune, jer devojka netje da radi u kladionitzi/kotzkarnitzi za 24000 din/mes + bakshish od oko 5000-6000 din/mes... jer se to kosi sa njenim printzipima....
drushtvo je tako da te primorava... ko se ne povinuje apsolutnoj vlasti velikog brata (chitaj: Drushtva) ili ide u shumu ili je na dnu zivotne lestvitze...
 
Hej nema to veze sa tim, ja prvi radim ozbiljan posao ali i još dve kombinacije pored toga zato što volim malo skuplji život a ipak na lovi ne piše ime, to sam ti rekao onako više kao metaforu za neke stvari jer ipak neću recimo da čistim ulice, ne zato što se stidim toga već zato što nisam na tom nivou u tom stilu sam pokušao da plastično objasnim stvar!
 
Svako sebi postavlja granice!
Nekima je u krvi da šire obruč oko sebe, kršeći nepisana pravila,
praveći sebe budalom..
Neki to rade sa namerom i imaju svoj stav o tome,
a neki to rade bez svesti.
Drugi su samo posmatrači života..
I naravno, ljudska glupost nema granice, neki delaju, drugi je posmatraju..
 
SumiTara:
Svako sebi postavlja granice!
Nekima je u krvi da šire obruč oko sebe, kršeći nepisana pravila,
praveći sebe budalom..
Neki to rade sa namerom i imaju svoj stav o tome,
a neki to rade bez svesti.
Drugi su samo posmatrači života..
I naravno, ljudska glupost nema granice, neki delaju, drugi je posmatraju..


u koju grupu ti svrstavash sebe?
 
Sta je ljudska glupost?

1. Urodjena neinteligencija, ali u tom slucaju ismejavanje nekog ko je neinteligentan je isto kao ismejavanje nekog ko ima velik nos, krive zube, veliku glavu... nije on mogao birati. To onda govori sve o onom "inteligentnom" koji mu se podesmeva, jer kad odrasla osoba tako pocne da se ponasa... stvarno nema smisla. Sto ta osoba ne pridje nekom celavom bajkeru i pocne ga zaebavati zbog celavosti? Ja bih rekao da je onaj koji ismejava leci svoje komplekse. Sto opet govori o njemu.

2. Znanje, znanje se stice kroz ucenje, rad, iskustva etc... neki ljudi nauce vise vise, neki manje. Posto ne postoji ni jedan covek na ovom svetu koji zna sve, prilikom razgovora uvek ce neka strana imati manje znanja o doticnoj temi, te ce uglavnom ispasti "glupa". Naravno, prilikom sledeceg razgovora o nekoj drugoj temi pri cemu ce u ovom slucaju osoba dva ima vece znanje od osobe jedan. Sto onda dovodi do toga da osoba jedan ovaj put ispadne glup. I tako sve u krug.

3. Razlicito misljenje, je najcesci povod za davanje epiteta "glup" nekom. Tako da ce npr. nacionalisti smatrati sve liberale "glupima" i vice versa. Takvi slucajevi se desavaju stalno i ne samo u politici, vec svugde. Pogledajte ovaj forum npr. Razni ljudi su dobijali epitet "glup", npr. Zbog toga sto neko navija za Partizan(!!!), zato sto smatra da je neka igra sranje, zato sto neko misli da je bolje ici sa Amerima pod ruku, nego sa S. Korejom i Iranom, zato sto ima drugaciji pogled na istoriju Srba od nekih drugih, zato sto vise voli da pise latinicom nego cirilicom etc... Takodje se da primetiti da kad neko ostane bez argumenata u nekoj raspravi poteze za "glup" izrazom...

E, sad problem je u tome da vecina ljudi kad kaze za nekog da je glup misli na stavku 3 (pogledajte samo podforume Istoriju, Politiku i Sport na Krsti i videcete takvih primera bezbroj...) Problem se javlja u tome sto ona strane koja ispadne "glupa" pocne da uzvraca uvrede na drugog govereci mu da je on "glup" i tako se lepa tema i normalna diskusija zavrsi prepucavanjem ko je pametniji...

Eto sad sam se setio jednog vica, koji cu malo da prepravim:

- Sta se cuje kad covek skoci u vodu? Cuje se gluuup...
 

Back
Top