rest in pieces....

livija

Veoma poznat
Poruka
12.265
ive been thinking.....
davno sam chitala neq knjigu, chiji sam naslova nazhalost zaborvila.....
elem, radi se o ironiji poslednjih trenutaka..... o trenutcima smrti.....
znachi :arrow: ono shto se desilo pred smrt ili smrt u najneverovatnijem trenutq....
recimo, dat je primer da veliki broj ljudi umire na wc sholji :shock:
iliti da je izvesni nn umro nakon shto je rekao kardiologu da se sasvim dobro osecja i spustio slushalicu.....

he, bash mi neshto pade na pamet....
 
livija:
ive been thinking.....
davno sam chitala neq knjigu, chiji sam naslova nazhalost zaborvila.....
elem, radi se o ironiji poslednjih trenutaka..... o trenutcima smrti.....
znachi :arrow: ono shto se desilo pred smrt ili smrt u najneverovatnijem trenutq....
recimo, dat je primer da veliki broj ljudi umire na wc sholji :shock:
iliti da je izvesni nn umro nakon shto je rekao kardiologu da se sasvim dobro osecja i spustio slushalicu.....

he, bash mi neshto pade na pamet....
Ne znam zašto nisam neprijatno iznenađen ovim, s' obzirom šta tebi sve pada na pamet ... :-?
 

Jedne vecheri ushao je sa stranicama jedne od mojih pricha
(koje mu nikad nisam pokazao)
i rekao: Ovo je odlichna pricha.
Dobro, rekao sam.
Bila je to pricha o bogatom choveku koji se zakachio sa zenom i izashao u noc
na sholju kafe i posmatrao kelnericu i kashkike i viljushke i slanik i bibernik i neonsku firmu na izlogu
a onda se vratio do svoje shtale da vidi i dodirne omiljenog konja koji ga je tada ritnuo u glavu i ubio.

ne neki nachin, ta pricha imala je znachenje za njega..
mada kada sam je pisao pojma nisam imao o chemu pishem.
i tako sam my rekao:
u redu, matori, tvoja je.
a on je uzeo izashao i zatvorio vrata.

mislim da je to bio nash najblizi kontakt.



Bukovski, 1977
 
livija:
ive been thinking.....
davno sam chitala neq knjigu, chiji sam naslova nazhalost zaborvila.....
elem, radi se o ironiji poslednjih trenutaka..... o trenutcima smrti.....
znachi :arrow: ono shto se desilo pred smrt ili smrt u najneverovatnijem trenutq....
recimo, dat je primer da veliki broj ljudi umire na wc sholji :shock:
iliti da je izvesni nn umro nakon shto je rekao kardiologu da se sasvim dobro osecja i spustio slushalicu.....

he, bash mi neshto pade na pamet....

Livija dušo, ti baš nemaš o čemu drugo da razmišljaš, čemu ova sumorna tema ha?
 
Ja sam citao negde da je neki lik pokusao da se ubije zbog devojke: prvo je hteo da se obesi - pukla grana, zatim je skocio sa litice - pravo na zbunje i drvece; onda je pucao u usta - metak mu je prosao kroz vrat. Na kraju ga strpaju u bolnicu i posalju mu psihologa da razgovara sa njim. Razgovarali oni i psiholog ga ubedi da se vise ne pokusava ubiti. da je zivot vedar, da ima mnogo devojaka na ocom svetu etc... nas junak izadje iz bolnice sav srecan i pun ljubavi prema zivotu i na 20m od bolnice udari ga konj i ubi ga na licu mesta...
 
E, je l se secate one epizode , mislim da je Zona sumraka bila il nesto sl., zaboravila sam- kad, inace fina zenica, ubi muza smrznutom svinjskom butkom, nakon sto joj je saopstio da je napusta?
E, a onda je lepo ispekla but i podelila milicajcima za veceru, kad su vec digli ruke potrege za predmetom kojim je covek ubijen :):):)...jbt., ja nikad necu moci da zaboravim tu pricu...
 
Cupavka:
E, je l se secate one epizode , mislim da je Zona sumraka bila il nesto sl., zaboravila sam- kad, inace fina zenica, ubi muza smrznutom svinjskom butkom, nakon sto joj je saopstio da je napusta?
E, a onda je lepo ispekla but i podelila milicajcima za veceru, kad su vec digli ruke potrege za predmetom kojim je covek ubijen :):):)...jbt., ja nikad necu moci da zaboravim tu pricu...
Nesto slicno i na temu ubistva sa ledenom sigom...
:D
Cini mi se da je Herkul Poaro bio u pitanju...
 
Cupavka:
E, je l se secate one epizode , mislim da je Zona sumraka bila il nesto sl., zaboravila sam- kad, inace fina zenica, ubi muza smrznutom svinjskom butkom, nakon sto joj je saopstio da je napusta?
E, a onda je lepo ispekla but i podelila milicajcima za veceru, kad su vec digli ruke potrege za predmetom kojim je covek ubijen :):):)...jbt., ja nikad necu moci da zaboravim tu pricu...
Juče sam baš pročitala tu priču,nisam gledala....inače ideja je neviđena
U pitanju je,inače,jagnjeći but
 

Back
Top