Zakrvavljene oci!

islandjanin

Aktivan član
Poruka
1.775
E dakle ovako stoje stvari! Moj problem je sto su mi beonjace, kratko i jasno, prilicno zakrvavljene, odnosno crvene, to je u najkracem! Od pre 2 ipo godine pocele su da mi se zamaraju oci i predvece to je postajalo toliko nepodnosljivo da mi je jedino zatvaranje ociju pruzalo olaksanje. U medjuvremenu sam bio i u domu zdravlja kod oftalmologa kao i kod privatnika, medjutim slaba vajda! Naocare nosim, ali dioptrija je ok. Ocni pritisak takodje! Ne pusim, ali mi dim ne smeta nista posebno. Takodje sam radio i razen briseve ociju i tu su mi utvrdjivane neke bakterije, koje sam koriscenjem kapi odstranio, ali glavni problem i dalje je prisutan!

Pa eto ako ima nekog ko bi mogao nekako da mi pomogne, ja cu mu biti zahvalan!
 
Pa mogu ponovo ici na bris, ali i do sada nakon svakog brisa, koriscenjem kapi, te su bakterije bile unistavane, i poslednji bris koji sam uradio je pokazao da je sve u redu, ali probacu svakako ponovo. Inace i ne sedim mnogo ni pred kompjuterom niti pred tv-om, ne znam stvarno sta je u pitanju, ali hvala na savetima!!!!
 
islandjanin:
E dakle ovako stoje stvari! Moj problem je sto su mi beonjace, kratko i jasno, prilicno zakrvavljene, odnosno crvene, to je u najkracem! Od pre 2 ipo godine pocele su da mi se zamaraju oci i predvece to je postajalo toliko nepodnosljivo da mi je jedino zatvaranje ociju pruzalo olaksanje. U medjuvremenu sam bio i u domu zdravlja kod oftalmologa kao i kod privatnika, medjutim slaba vajda! Naocare nosim, ali dioptrija je ok. Ocni pritisak takodje! Ne pusim, ali mi dim ne smeta nista posebno. Takodje sam radio i razen briseve ociju i tu su mi utvrdjivane neke bakterije, koje sam koriscenjem kapi odstranio, ali glavni problem i dalje je prisutan!

Pa eto ako ima nekog ko bi mogao nekako da mi pomogne, ja cu mu biti zahvalan!
Postoji tzv. sindrom "suvog oka",koji daje neke od tegoba koje opisujes,ali bi bilo bas cudno da dva ocna lekara to ne uoce .Svakako je najbolje da ponovo ides kod oftalmologa.
Samo nemoj da se "lecis u apoteci".Oni ce svakako imati nesto da ti prodaju,a sto ti verovatno nece resiti problem(mozda samo odgoditi),pa ih zaobilazi u velikom luku. :)
 
I ja sam na to pomislila, ali: postoji podatak o bakterijskoj infekciji, a i sumnjam da oftalmolog ne bi znao d aprepozna suvo oko. Nego ja pre mislim da bi islanjdanin trebalo d auradi BRIS NOSA I ZDRELA. Bojim se da tu postoji mozda neka hronicna bakterija koja se siri na oko. Svakako uz bris oka treba i ovaj bris uraditi pa onda leciti i bakteriju u nosu podjednako agresivno kao i u oku (ako ista postoji). Dakle, pravac lekar, pa na briseve!
 
Mislim da vam mogu pomoci zato sto sam imao slicnu situaciju pre dve godine. Imao sam crvenilo u ocima , zamor i slicno sto ste vi opisali kod vas. Pregledi, brisevi, oftamolozi, kapi,masti i drugo nisu dali rezultate. Posle toga , posle nekoliko meseci pojavili su se simptomi ozbiljnijeg oboljenja i danas se vrlo uspesno lecim od toga. Zato zelim da Vam pomogne da preventivno to dovedete u red. Vec posle mesec dana to ce biti uredu ili se javite. Sta treba da radite je sledece:
Pocnite da pijete bedoksin tablete ( 3x1) vitamin b6, svako jutro pre jela po jednu kasiku sumskog meda i navece pre spavanja po jednu kasiku sumskog meda,u toku rucka ili posle rucka caj od hajducke trave (jedna ili dve solje caja). Nadam se da cete biti vrlo zadovoljni rezultatima. Javite mi
kakvo iskustvo ste stekli .
 

Back
Top