Politička pismenost?!

drbob

Iskusan
Poruka
6.294
Kolikoi smo politički pismeni i obrazovani?Prateći politička dešavanja u poslednjih 16godina,primetio sam da se isti ljudi vrte na političkoj sceni i u Parlamentu,samo što menjaju političke partije i opcije.Narod glasa za jedne te iste a očekuje promene,da li može doći do promena kada su isti ljudi na vlasti?Ne može.Šta treba menjati?svoju svest i svesnost,znači mi treba da se promenimo.Kako?U razmišljanju i u donošenju ispravnih odluka.Ne trebamo da nasedamo na sitna dnevno politička jajarenja,treba da razmišljamo o budućnosti.Sagledajmo greške koje su pravljene u proteklom periodu,pa se onda odlučimo prilikom glasanja.Da li treba izaći na referendum?Da treba,jer moramo da dobijemo Ustav najviši pravni akt jedne države.Rekoh države,da tada ćemo postati država,sa zakonim i pravnim normama.
Ko hoće da bojkotuje?Oni koji ne misle svojom glavom,koji ubiraju sitne političke poene,a hoćemo promene?!
 
.Ne trebamo da nasedamo na sitna dnevno politička jajarenja,treba da razmišljamo o budućnosti.

Cela ova farsa oko ustava sklepanog za nedelju dana je politicko jajarenje..........najogoljenije.......

Treba nam nov ustav, kao hleb........ali , ne truli kompromis svih stranaka , koje ga donose na brzinu ne bi li samo odrzali svoje poljuljane pozicije u parlamentu.........

Novi ustav, treba da donese ustavotvorna skupstina, kao sto je i red i pravilo , kada se pravi otklon i diskontinuitet sa starim rezimom i drzavom............da bi se formirala takva skupstina, o zakonu , treba prvo ovo ruglo od ustava da padne na referendumu........
 
markovozd..:
Cela ova farsa oko ustava sklepanog za nedelju dana je politicko jajarenje..........najogoljenije.......

Treba nam nov ustav, kao hleb........ali , ne truli kompromis svih stranaka , koje ga donose na brzinu ne bi li samo odrzali svoje poljuljane pozicije u parlamentu.........

Novi ustav, treba da donese ustavotvorna skupstina, kao sto je i red i pravilo , kada se pravi otklon i diskontinuitet sa starim rezimom i drzavom............da bi se formirala takva skupstina, o zakonu , treba prvo ovo ruglo od ustava da padne na referendumu........
Ustavotvorna skupština posle revolucije,ko će od ovih ‚‚demokrata‚‚ da prizna da su revolucijom ,tj. oružjem uzeli vlast,jedini pravi način je referendum,i voljom svih,ali,parlamentarnih stranaka.Pričamo o pismenosti političkoj i odmah se vidi koliko smo nepismeni,iliti zadrti za pojedine stranke.U civilizovanim demokratskim društvima postoje 3-4 stranke,a kod nas 300,kao da nas ima 100000000.Čista glupost i budalaština.Zato treba povećati cenzus i rsčistiti političku scenu Srbije,jer se nalazimo u situaciji da minorne stranke i ljudi upravljaju Srbijom.Treba izbaciti prefiks srpski,jer se to podrazumeva,nismo u SAD-u,manjine mogu da uđu u bilo koju stranku,a savezi i koalicije posle izbora.Za osnivanje političke stranke trebalo bi prikupiti najmanje 100000 potpisa,tako da ne bi svaka šuša mogla da osniva satelit stranke,samo da bi bila Predsednok iste.I još nešto,koja je stranka od osnivanja do danas promenila lidera,zar su ti ljudi bogom dani,glupost.
 
Inače diskonuitet sa državom ne može da se napravi,jer Srbija ima državnost od Berlinskog sporazuma,ako se ne varam,diskonuitet prave tek stvorene državice,BiH,Hrvatska,Slovenija,itd.ipak si MV politički nepismen,u tvojoj stranci treba malo bolje da te nauče.
 
Ma mnogo smo, brate, pismeni.
Imamo divnu scenu. Od koga da krenemo?
Komunisti koji se zalazu za privatizaciju...
Demokrate koje se zalazu za revoluciju i jednopartijski sistem...
Cetnici koji su protiv kralja...
Ima gi jos...
 
drbob:
Ustavotvorna skupština posle revolucije,ko će od ovih ‚‚demokrata‚‚ da prizna da su revolucijom ,tj. oružjem uzeli vlast,jedini pravi način je referendum,i voljom svih,ali,parlamentarnih stranaka.Pričamo o pismenosti političkoj i odmah se vidi koliko smo nepismeni,iliti zadrti za pojedine stranke.U civilizovanim demokratskim društvima postoje 3-4 stranke,a kod nas 300,kao da nas ima 100000000.Čista glupost i budalaština.Zato treba povećati cenzus i rsčistiti političku scenu Srbije,jer se nalazimo u situaciji da minorne stranke i ljudi upravljaju Srbijom.Treba izbaciti prefiks srpski,jer se to podrazumeva,nismo u SAD-u,manjine mogu da uđu u bilo koju stranku,a savezi i koalicije posle izbora.Za osnivanje političke stranke trebalo bi prikupiti najmanje 100000 potpisa,tako da ne bi svaka šuša mogla da osniva satelit stranke,samo da bi bila Predsednok iste.I još nešto,koja je stranka od osnivanja do danas promenila lidera,zar su ti ljudi bogom dani,glupost.

Ne osniva se ustavotvorna skupstina samo posle revolucije......
nego , i posle promene drzavnog uredjenja......jednostavno , vise ne postoji SCG , i logicno je da mora da se donese ustav , od strane ustavotvorne skupstine, a ne ove, koja se pravi da se nista nije desilo..........kao sve je regularno, odvojila se CG, pa cemo mi sada na redovne referendume u redovnom postupku doneti vanredan ustav :confused:

Da li ce biti sve ili hiljadu dve stranke, to ce vremenom samo da se iskristalise.......

a koje ce ljude stranke drzati sto godina za lidere, to je njihov problem. Problem Srbije je sto to ne prepoznaje kao manu, pa glasa za iste petnaest godina, umesto da neglasanjem kazne one koji se ne pomeraju iz svojih fotelja..........

E, tu se vidi nezrelost srpskog glasaca...........sto je neko duze na vlasti, neovisno od njegovih rezultata, Srbin ce za njega da glasa, a da nema pojma zasto......... :roll:
 
drbob:
Inače diskonuitet sa državom ne može da se napravi,jer Srbija ima državnost od Berlinskog sporazuma,ako se ne varam,diskonuitet prave tek stvorene državice,BiH,Hrvatska,Slovenija,itd.ipak si MV politički nepismen,u tvojoj stranci treba malo bolje da te nauče.

Pa, kada se u nekoj drzavi , u centralnoj americi ili africi, koje su mnogo demokratskije od Srbije, smeni diktator, bilo glasanjem bilo likvidacijom..........prvo se donosi novi ustav...

Kao mera diskontinuiteta sa diktatorskim rezimom...........tako je bilo u svim zemljama istocne evrope, koje su zbacile prokomunisticke rezime , na izborima.........prvo ustav.

Posto se ovde, mlohavi Kostunjavi dugo vodio kao cuvar vatre Satrapovog ustava, dosli smo u ovu burlesknu situaciju instant - promuckaj pre upotrebe ustava........

Naravno da ,kada se neka drzava raspadne da dva dela , kao SCG, a da ne pricamo o SRJ....mora da se donese novi ustav, i to ne u redovnom vec u hitnom , vanrednom postupku , osnivanjem ustavotvorne skupstine.........

Ova farsa je samo maska za propale politicare, da se eto, ustav doneo na njihovu inicijativu...... :evil:

Ne znam kako si ti potkovan, ali o ustavu znam toliko da ne mozes meni da pricas bajke DSS kruzoka............
 
markovozd..:
Ne osniva se ustavotvorna skupstina samo posle revolucije......
nego , i posle promene drzavnog uredjenja......jednostavno , vise ne postoji SCG , i logicno je da mora da se donese ustav , od strane ustavotvorne skupstine, a ne ove, koja se pravi da se nista nije desilo..........kao sve je regularno, odvojila se CG, pa cemo mi sada na redovne referendume u redovnom postupku doneti vanredan ustav :confused:

Da li ce biti sve ili hiljadu dve stranke, to ce vremenom samo da se iskristalise.......

a koje ce ljude stranke drzati sto godina za lidere, to je njihov problem. Problem Srbije je sto to ne prepoznaje kao manu, pa glasa za iste petnaest godina, umesto da neglasanjem kazne one koji se ne pomeraju iz svojih fotelja..........

E, tu se vidi nezrelost srpskog glasaca...........sto je neko duze na vlasti, neovisno od njegovih rezultata, Srbin ce za njega da glasa, a da nema pojma zasto......... :roll:
I ko je tu kriv?? Glasac ili Mediji koji imispiraju mozak sa raznim lazima poput ulaska u EU, neotcepljenjem Kosova kao sastavnog dela srbije, rastom privrede( samo neznam koje to privrede), inflacijom od najvise 13%(sto nekazu koliko je sta poskupelo od do datuma pa da se sve sabere koliko je to inflacija, podizanjem cena gorivu u vidu skakanjem cene na svetskom trzistu nafte, pa koliko ja znam mi naftu neuvozimo vec imamo NIS, a ako je ova firma nesposobna da stvara ovaj energent onda daj nadjimo drugog koji to moze obezbediti,. Euro pao a cene i dalje u porastu opravdanjem da se sve placalo evrimo pa tako su u gubbitku, a sutra kada euro skoci bice opravdanje za novi skok cena kao skocio euro!!! Dajte bre ljudi nismo mala deca, svi znamo da se ova inflacija pravi vestackim putem i voljom sa vrha da se narod dovede u tesko materijalno i finansijko stanje kako bi ovi na vlast imali para da potkupljuju nove izbore!!!
 
Ne znam ko je diktator i ratni profiter.Što se tiče Ustavotvorne skupštine ako me sećanje iz istorije ne vara,Srbija je samo jednom imala Ustavotvornu skupštinu,i to kada se oslobodila turske vlasti,u doba Obrenovića.
Što se tiče mog političkog opredeljenja,ja sam srpski radikal i toga se ne stidim,jer sam od onih koji razmišljaju svojom glavom i koji ima svoje stavove.
Da su demokrate takozvane to je i vrapcima jasno,jer su započeli nešto a nisu dovršili,zato što nisu imali snage da to iznesu do kraja ili zbog sitnih(čitaj krupnih novčanih) stvari.
 
pritajeno_dobro:
Neznam na cemu je, ali samo znam iz njegove price da je neki ratni profiter, koji i dan danas radi, i njemu nista nesmeta kod ove vlasti, bitno mu je samo da ga nediraju!!!

alo , decko, ako si ti rodjeni gubitnik, pa jos i svi koje poznajes su gubitnici, kako sam kazes, svi ste poceli da satro radite, pa ste propali.............problem je u vama..........ili ste lenji ili ste glupi...........ili i jedno i drugo............

Ko zna i hoce da radi, nece da se obogati, ali nece ni da propadne.............
 
markovozd..:
alo , decko, ako si ti rodjeni gubitnik, pa jos i svi koje poznajes su gubitnici, kako sam kazes, svi ste poceli da satro radite, pa ste propali.............problem je u vama..........ili ste lenji ili ste glupi...........ili i jedno i drugo............

Ko zna i hoce da radi, nece da se obogati, ali nece ni da propadne.............
ааааахахахахахааааааа......Јоооој бисера! :lol:
Е,ал` без за*ебанције...да ми је твој мозак на 5 минута да се мало одморим.
 
markovozd..:
da bi se formirala takva skupstina, o zakonu , treba prvo ovo ruglo od ustava da padne na referendumu........
Prijatelju, da li si procitao taj Ustav koga nazivas ruglom?
Ako jesi, molio bih te da objasnis sta je tu ruglo.
A ako nisi, to sto si napisao je vise nego ocigledan primer politicke nepismenosti.
 
rdeki:
Prijatelju, da li si procitao taj Ustav koga nazivas ruglom?
Ako jesi, molio bih te da objasnis sta je tu ruglo.
A ako nisi, to sto si napisao je vise nego ocigledan primer politicke nepismenosti.

Ма где прочитао, човече, зар не видиш да зуји као навијен - и тако ће бити све док се не испразне батерије......... 8-)
 
rdeki:
Prijatelju, da li si procitao taj Ustav koga nazivas ruglom?
Ako jesi, molio bih te da objasnis sta je tu ruglo.
A ako nisi, to sto si napisao je vise nego ocigledan primer politicke nepismenosti.

Prijatelju, ruglo je nacin kako je donesen taj ustav........

Mislim ,jasno mi je da nekim ovanima ne smeta, sto ih niko nije pitao kako bi trebalo da izgleda novi ustav Srbije..............sto je donesen za tri dana, sto su poslanici , dvadeset minuta do pocetka sednice, u trku dopisivali clanove ustava, sto nije bilo nikakve javne rasprave , koja je obavezna u svim civilizovanim zemljama, sto je truli kompromis izmedju tri najjace stranke, sto su svi poslanici glasali, ko roboti, ZA........sto se ne desava , sem u Belorusiji i S Koreji........sto se , glasa dva dana, nezabelezeno u svetu..............

Ovanima, partijskim patuljcima to ne smeta..........meni smeta.........

U ustavu mi smeta , konkretno, sto se u Srbiji ne pominje regionalno uredjenje Srbije.
Smeta mi , sto se cirilica i latinica, a oba su nasa pisma ne izjednacavaju u ustavu.
Smeta mi , sto je ukinuto robovlasnistvo...........

Smeta mi , kada me milioneri koji pikaju fudbal u Spaniji , i koji nikada nece vise ziveti u Srbiji , prozivaju da izadjem da glasam ZA.......


Smeta mi , prijatelju, sto se narod tretira kao stado , po ko zna koji put, ali , kao sto vidim , stado to i voli da bude..........pa neka mu bude.......
 
markovozd..:
Prijatelju, ruglo je nacin kako je donesen taj ustav........

Mislim ,jasno mi je da nekim ovanima ne smeta, sto ih niko nije pitao kako bi trebalo da izgleda novi ustav Srbije..............sto je donesen za tri dana, sto su poslanici , dvadeset minuta do pocetka sednice, u trku dopisivali clanove ustava, sto nije bilo nikakve javne rasprave , koja je obavezna u svim civilizovanim zemljama, sto je truli kompromis izmedju tri najjace stranke, sto su svi poslanici glasali, ko roboti, ZA........sto se ne desava , sem u Belorusiji i S Koreji........sto se , glasa dva dana, nezabelezeno u svetu..............

Ovanima, partijskim patuljcima to ne smeta..........meni smeta.........

U ustavu mi smeta , konkretno, sto se u Srbiji ne pominje regionalno uredjenje Srbije.
Smeta mi , sto se cirilica i latinica, a oba su nasa pisma ne izjednacavaju u ustavu.
Smeta mi , sto je ukinuto robovlasnistvo...........

Smeta mi , kada me milioneri koji pikaju fudbal u Spaniji , i koji nikada nece vise ziveti u Srbiji , prozivaju da izadjem da glasam ZA.......


Smeta mi , prijatelju, sto se narod tretira kao stado , po ko zna koji put, ali , kao sto vidim , stado to i voli da bude..........pa neka mu bude.......

Znaci, nisi procitao Ustav?
 
markovozd..:
U ustavu mi smeta , konkretno, sto se u Srbiji ne pominje regionalno uredjenje Srbije.

Члан 36.


Јемчи се једнака заштита права пред судовима и другим државним органима, имаоцима јавних овлашћења и органима аутономне покрајине и јединица локалне самоуправе.
Свако има право на жалбу или друго правно средство против одлуке којом се одлучује о његовом праву, обавези или на закону заснованом интересу.


markovozd..:
Smeta mi , sto se cirilica i latinica, a oba su nasa pisma ne izjednacavaju u ustavu..
Cirilica je proglasena sluzbenim pismom. U cemu je problem?

markovozd..:
Smeta mi , sto je ukinuto robovlasnistvo.............
Ne razumem.
 
markovozd..:
Pa, da li si normalan?? :D :D :D :D :D

Da citam ustav??? :D

Ti stvarno nemas pametnija posla?? :D :D

Hej, hej, hej... Nisi procitao nesto, a imas obraza da ga nazivas ruglom? Na osnovu cega? Na osnovu toga sto ti je neko rekao da je to ruglo?
Imas li ti svoje sopstveno misljenje, svoj stav, ili kao neka ovca sledis ovna predvodnika ne razmisljajuci ni o cemu?
 
емчи се једнака заштита права пред судовима и другим државним органима, имаоцима јавних овлашћења и органима аутономне покрајине и јединица локалне самоуправе.
Свако има право на жалбу или друго правно средство против одлуке којом се одлучује о његовом праву, обавези или на закону заснованом интересу.

Ovo decko, nema veze sa regijama ni u jednom slovu.........Znas li sta su regije?????
To nisu automatski autonomne pokrajine...........

Cirilica je proglasena sluzbenim pismom. U cemu je problem?

Problem je sto oba pisma nisu ravnopravna...........


Ne cudi me........:)
 
rdeki:
Hej, hej, hej... Nisi procitao nesto, a imas obraza da ga nazivas ruglom? Na osnovu cega? Na osnovu toga sto ti je neko rekao da je to ruglo?
Imas li ti svoje sopstveno misljenje, svoj stav, ili kao neka ovca sledis ovna predvodnika ne razmisljajuci ni o cemu?

Ponovicu ti,jos jednom...........ako nisi ukapirao , ne bi se vise smarao........

Smeta mi nacin na koji se donosi ustav.........



Mislim ,jasno mi je da nekim ovanima ne smeta, sto ih niko nije pitao kako bi trebalo da izgleda novi ustav Srbije..............sto je donesen za tri dana, sto su poslanici , dvadeset minuta do pocetka sednice, u trku dopisivali clanove ustava, sto nije bilo nikakve javne rasprave , koja je obavezna u svim civilizovanim zemljama, sto je truli kompromis izmedju tri najjace stranke, sto su svi poslanici glasali, ko roboti, ZA........sto se ne desava , sem u Belorusiji i S Koreji........sto se , glasa dva dana, nezabelezeno u svetu..............

Je li sada jasnije??? :confused:
 
markovozd..:
Ponovicu ti,jos jednom...........ako nisi ukapirao , ne bi se vise smarao........

Smeta mi nacin na koji se donosi ustav.........





Je li sada jasnije??? :confused:

Pa to je ono o cemu pricam, a sto se zove politickom nepismenoscu.
Tebi smeta nacin na koji se Ustav donosi, iako pri njegovom donosenju nije prekrsen ni postojeci Ustav ni bilo koji od vazecih zakona.

Nije bitno sta u njemu pise, nije bitno kakav je u sustini Ustav koji se donosi, nije bitno da li bi donosenje ovog Ustava konacno omogucilo konstituisanje pravne drzave... Ti si taj Ustav proglasio ruglom zato sto tebi smeta nacin na koji je donesen.

To je ono sto vidim i kod Cede Jovanovica. On, Ceda Jovanovic, faca sto u nesvest baca, nije ucestvovao u pisanju tog Ustava, njega niko nista nije pitao (kao da nije raspisan referendum), te svim silama poziva na ocuvanje Slobinog Ustava. Bolje i Slobin Ustav nego Ustav (nije bitno kakav) koga on, Ceda, nije pisao.
 

Back
Top