Патриотизам као облик политичког начина деловања

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Сваки народ и странке у свим државама користе патриотизам у политичком деловању и ту нема ништа лоше. Само код нас неке странке сматрају да Срби не би требало да имају патриоте и да би требало свима да се нагузе... Али свака земља има ''Радикалне'' странке, странке које се не морају под обавезно звати Радикалне, али странке које су тврђе у неким својим ставовима, и у правилу се позивају на патриотске осећаје народа у свом политичком деловању... Српску Радикалну Странку политички противници најчешће прозивају управо због тврђих ставова, који инсистирају на патриотизму и држању до националног поноса, што је апсолутни апсурд. Ако може Американац да буде патриота, ако може Енглез да истиче да воли Енглеску, ако Хрват може да сматра Готовину својим херојем, зашто је у Србији проблем да се буде патриота и да се воли своја земља? Зашто се не сме салутирати постеру Ратка Младића без последица, или објавити у новинама његова слика, зашто се 99% људи у овој земљи не побуни и не каже, нећу више да гледам Наташу Кандић, нећу више да слушам Чеду Јовановића и нећу да ми они које подржава 1% грађана ове земље и то углавном мањина, да ми причају да ја немам право да истакнем свој патриотизам...
 
jomini:
Iznošenje istine - glupost
Masovne grobnice - viđeno 1000 puta, a i komentari su na zabrinjavajućem nivou.
Mozda su bile te teme i vidjene su ali su istinite i o njima treba pricati ti kao da zaboravljas da mogu da dodju novi clanovi koji o tome nisu dali svoj komentar ili je politika rezervisana za staru druzinu
 
jomini:
Iznošenje istine - glupost
Masovne grobnice - viđeno 1000 puta, a i komentari su na zabrinjavajućem nivou.

Ако је ИЗНОШЕНО 1000 пута то не значи да се ради о једној масовној гробници која се помиње толико пута - ОЧИГЛЕДНО ИМА 1000 МАСОВНИХ ГРОБНИЦА :roll:
 
vuk.k:
@ ШЕШЕЉ
Мени лично је велика част био са војник хероја Ратка Младића.............

Наравно, теби и 99% људи у овој земљи који тако мисле, само се не чују. Ово сам писао за оне које овде називамо Чедићима и сл. Знају уосталом они којима је упућено... Новинари фурају оне који лупају глупости, јер бомбастични наслови се продају, а у међувремену је само један дечко имао храбрости да уради оно што су хтели сви они, али су се бојали... И онда се умешала политика и политичари, и зато је човек најурен из војне полиције, јер Кандићка - Бисерко тандем толико гласно прича, да испада како велики проценат људи дели њихово мишљење. И онда власт игра како мисли да је популарно. А Радикали треба само да седе и гледају како им рејтинг расте. Мада, искрено, мене уопште не радује раст рејтинга странке који је производ лоше политике власти. Рејтинг треба да ти расте јер људи имају разлог што су за тебе, а не зато што су против неког другог...
 
Људи да ме неко не свати погрешно ја не знам за остале и жао ми је сваке жртве
али знам за свој мучени народ,неће браћо да нам врате ни тела наших мученика.
Више их не интересује ни новац сада су пуни пара и тешко је било како доћи до
неке информације.
Какав повратак какве илузије,ово што се нама десило је не запамчен геноцид.
Тако је било и у хрватској 500.000 избеглих неколико хиљада убијених.
Тако је било и на КИМ преко 400.000 избеглих више хиљада мртвих.
Више не важи она тамо ми је кућа где ми је лепо него где су нам гробови.
Ни свећу неможемо да им запалимо,па да ли су то достигнути стандарди,
да ли је то демократија,право правда.
Бојим се да од тога нема ништа,него свака част оним преосталим Србима који су остали на КИМ са намером да ту и опстану,а док год се чује Црквено звоно са КИМ
има нада и за нас и за хришћанство на КИМ,а када се не буде чуло знаћемо да на КИМ нема више живих Срба и да је план зелена трансверзала у потпуности испуњен.
 
Има много Срба који су Ратко и Радован и Војислав и Милош и Лазар и Стефан и Немања и многа друга имена а шта је њима свима заједничко
Патриотизам и то онај у најпозитивнијем облику,волимо своју отаџбину своју кућу бранимо свој народ.Ратка нисмо измислили ми Срби измислили су га они који су нас напали јер да није било рата неби ни било Ратка,Радована,Милоша,Лазара.
НИсмо ми водили освајачке ратове него смо бранили своју кућу своју децу и огњишта предака.Не треба да се стидимо никог ни Ратка ни Радована ни Милоша ни Лазара,нити их кријемо нити би могли ида све хоћемо они су давно под контролом оних који померају фигуре на овој шаховској табли која се зове Србуја,Балкан!
 
Deratizator:
Tesko Srbima kad ih brane takvi kao Ratko i Radovan ... Komunisti se bore za NACIONALNU DRZAVU. To je takav apsurd da o tome ne treba trositi reci.

Ма какви комунисти ко прича о њима, они неверују нити у бога нити у партију,
Патриоте у сваком народу кроз своје политичко ангажовање могу својим поступцима да донесу много доброг ако је то позитиван патрио то је онда пример а ако је патриота онај који ће нам давати пример тако што ће да пљује по свему што је наше и живети у заблуди да је туђе слађе,онда:
Остајте овде, туђе сунце .....
Треба ширити позитиван пример патриотизма у политици,
а то је по моме мишљењу волети своје али не дирати туђе!
 
Deratizator:
Ne ocekuj od politicara da sire patriotizam. Oni to NIKADA nisu radili u srpskoj istoriji! To je uvek radio srpski vojnik (od Karadjordjevih ustanika, pa do onih sto su jurisali na Ceru i Kolubari).

Наравно да је то тако,
али Лазар не беше војник до пред сам крај свога живота,
Ни цар Душан Силни не беше по нарави војник али се знало закона чинити
и Црни Ђорђије је био трговац али је знао и војску и народ подићи да се не дамо ко овце ,
Патриотизам у политици неби умањио њихове позиције у међународним круговима колико они то мисле,више би их ценили ако би се за своје борили.
 
LUKA BRACI:
Има много Срба који су Ратко и Радован и Војислав и Милош и Лазар и Стефан и Немања и многа друга имена а шта је њима свима заједничко
Патриотизам и то онај у најпозитивнијем облику,волимо своју отаџбину своју кућу бранимо свој народ.Ратка нисмо измислили ми Срби измислили су га они који су нас напали јер да није било рата неби ни било Ратка,Радована,Милоша,Лазара.
НИсмо ми водили освајачке ратове него смо бранили своју кућу своју децу и огњишта предака.Не треба да се стидимо никог ни Ратка ни Радована ни Милоша ни Лазара,нити их кријемо нити би могли ида све хоћемо они су давно под контролом оних који померају фигуре на овој шаховској табли која се зове Србуја,Балкан!

LUKA BRACI,

Radovana, Ratka, Slobodana, Milosa, Lazara i ostale smislili su oni koji su se devedesetih krili po beogradskim podrumima ili napustali zemlju, da bi se po dolasku "demokratskih" snaga slavodobitno izmigoljili iz svojih rupa, da bi mogli da se smeju i nipodastavaju patriote, i one casne ljude, koji su se borili za svoj narod i svoju zemlju, totalno omalovaze i ponize...
A kad vise ne znaju koji bi argument da daju - pocinju sa Milosevicem, komunistima i sl... :lol:

Ja ne vidim nista lose u patriotizmu u politici. A narocito u spoljnoj politici, jer cvrsto verujem da ako sam sebe ne postujes - niko drugi te nece postovati, i samim tim padas u neravnopravan polozaj u diplomatskom svetu, sto povlaci i manje uspeha u bilo kojoj vrsti pregovora.
 
Deratizator:
Politicari su pokvareni do srzi. To su ljudi bezskrupulozni , koji imaju samo jedan cilj - licno bogacenje.

Sve koje si naveo su bili vojnici, i to jako dobri ... E, da nam je takav barem jedan danas.
Karadjordjije je bilo trgovac, ali i veliki takticar i odlican strateg.

Управо то је оно о чему говорим нисмо ми Срби геноцидан ни ратнички народ
то су све људи из обичних професија који су датом тренутку испливали својим позитивним примером Патриотизма,баш се слажем да би и сада требао неки такав
сигурно ће се добри Бог за то и постарати,знаш да сваку нову годину бабице из породилишта кажу ако је прво рођене девојћица једна прича а ако је дечак друго
изнедриће Србија неког потребног политичара патриоту,само да не нађе брзо кума
јер то нам је проклетство!Него неког млађег и храбро ,ко зна може и има!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top