IMA LI OVO KRAJ?

Patrola_sa_Tise

Početnik
Poruka
36
POMOR RIBE U VELIKOM BAČKOM KANALU IZAZVAN LJUDSKIM NEMAROM
Picture%20003.jpg
 
Milos_nbg:
Treba kazniti zagadjivace i naterati ih da poribe kanal kapitalcima!
Nažalost Miloše ovo je po statistici 99 godina zagađenja.Kazne su veoma male tako da se recimo šećerani u Vrbasu više isplati da plati kaznu nego da postavi filtere koji su 10 puta skuplji od kazne :-? a pored šecerane postoji još 26 zagađivača koji koriste kampanju šecerane da puste svoj otpad.
 
ove slike treba poslati nekom inostranom udruzenju za zastitu zivotne sredine oni bi verovatno imali neki predlog sta raditi da se to promeni..... mislim da bi prvi korak bio da se kazne podignu da budu 10x skuplje nego filteri pa da vidim kako ih nece postaviti
 
Eeee bas teko, inace ja sam iz Vrbasa, odakle i pocinje svo ovo sranje, pa su informacije iz prve ruke, elem kako se menja opstinsko rukovodstvo, tako im oviiz fabrika dodju lagano na noge, pa onda kako da se dogovorimo da stvar legne, tutnu im koju desetinu hiljada ojra u dzepce, to im dodje najjeftinije, ni kazne ni filtera, a vi ljudi okolo najzagadjenijeg kanala u Evropi cekajte ssvoj red na neku malignu bolestinu, o ribama necu ni da pricam.................
 
BIG S:
Eeee bas teko, inace ja sam iz Vrbasa, odakle i pocinje svo ovo sranje, pa su informacije iz prve ruke, elem kako se menja opstinsko rukovodstvo, tako im oviiz fabrika dodju lagano na noge, pa onda kako da se dogovorimo da stvar legne, tutnu im koju desetinu hiljada ojra u dzepce, to im dodje najjeftinije, ni kazne ni filtera, a vi ljudi okolo najzagadjenijeg kanala u Evropi cekajte ssvoj red na neku malignu bolestinu, o ribama necu ni da pricam.................
Srbobranci su rešili da zatrpaju kanal i ne dozvole da se ovo nastavi .
Udruženje sportskih ribolovaca "ŠARAN" iz Bačkog Gradišta se solidariše sa njima i daćemo im punu podršku i svu potrebnu pomoć.
 
Pa ako zatrpaju u blizini odvodnih voda, jedino sto moze da im se desi je da se ta voda vrati u fabriku ... jer verujem da je to ravnica, tako da tamo ne pustaju vodu sa visine, vec ima mali pad koja iz bazena polako preliva iodlazi u reku naravno sve je podvodno, ali ako se zatrpa odjednom niko nece ni videti, ali steta je katastrofalna po firmu ... moze neko robiju da zaglavi ... u svakom slucaju ja bi to minirao ! Brze je a i nezna se ko je to uradio ... nema otisaka ... :)
 
Patrola_sa_Tise:
Srbobranci su rešili da zatrpaju kanal i ne dozvole da se ovo nastavi .
Udruženje sportskih ribolovaca "ŠARAN" iz Bačkog Gradišta se solidariše sa njima i daćemo im punu podršku i svu potrebnu pomoć.

Ma to je pusta sanjarija, sta mislis da ce im dozvoliti ????
 
BIG S treba li dozvola da se spreči ekološka katastrofa?
ako čekamo dozvolu proteći će još mnogo vode zagačene teškim metalima a posledice su svima vidne.Nitro je u pravu treba minirati njihove ispusne kanale pa nek se guše u sopstvenim G...... da ne budem neučtiv.
 
Razumem ja tebe, i ja isto razmisljam, ali realno gledano, to niko nece uraditi, prvi bi ja isao da im pomognem da zatrpaju kanal, izgleda dok se ne desi neko veliko sr..e, niko nece ni prstom da mrdne!!
 
Treba li veće S...e od ovoga ?Jel se neko zapitao zašto su ljudi koji su radili na čišćenju mulja umirali od karcinoma grla?Zašto je prekinuto čišćenje?koliko je uopšte u porastu lečenje od karcinoma ljudi u okolini kanala?
Mnogo je tu pitanja ali niko ne daje odgovore. :confused:
 
Patrola_sa_Tise:
Treba li veće S...e od ovoga ?Jel se neko zapitao zašto su ljudi koji su radili na čišćenju mulja umirali od karcinoma grla?Zašto je prekinuto čišćenje?koliko je uopšte u porastu lečenje od karcinoma ljudi u okolini kanala?
Mnogo je tu pitanja ali niko ne daje odgovore. :confused:

Ocigledno da treba :confused:
Da se i ljudi poizvrcu ko one ribe , pa ce valjda neko da se seti :?
 
Pa vidi Norvezani su uradili plan ciscenja kanala, treblo im 2 godine, e sad ide najveca muka ko ce da da pare da bi se to realizovalo, EU daje deo, ostatak treba da podele drzava i loklana samouprava, i naravno tu je zakochilo...............Mada mozda nesto u novom ustavu pise o tome, zasigurno .....
 
Prijatelji ribolovci ovo je nazalost SRBIJA ona jadna i bedna kakva je bila i pre 10,15 godina ,
ocigledno je da to nema kraja i ko zna kada ce ga i imati???
Ovde se tesko nesto moze uraditi ali se i ja nadam kao Big S da ce se to desiti skorije !!!
 

Back
Top