Koliko Vase prijateljice....

g-din Jovic:
....mogu da uticu na Vasu vezu sa jednim muskarcem.
Interesujeme,ako je neka od dama raspolozena da mi objasni kako funkcionise zensko prijateljstvo i koliko ono moze(a ne mora) da utice na vezu.

Hvala unapred 8-)

Ima raznih zenskih prijateljstava - kao i zena :) Mislim da prijateljica ne moze da utice na vezu, osim ako se ne radi o nesigurnoj ili osobi koja je podlozna manipulaciji...

Sa svojim prijateljicama skoro uopste ne pricam o vezama i muskarcima - to i ako se spomene ne traje vise od pet minuta (a sedimo recimo satima zajedno) - osim ako nije neka kriza u pitanju. Skoro sve zivimo sa muskarcima te su oni poslednja tema o kojoj zelimo da pricamo kad se nadjemo :) Nije bilo mnogo drugacije ni kada smo imale 17 godina... znaci o uticaju u tom smislu nema govora... Naravno tudja sreca/nesreca/zadovoljstvo/ocigledno nezadovoljstvo itd. mogu da izazovu razmisljanje o slicnim temama u svom zivotu...
 
Nema presudnog uticaja, moze da mi bude stalo da cujem misljenje osobe koje cenim, u zavisnosti od toga o kome se radi uzmem to ozbiljno u obzir ali odluka je u svakom slucaju moja. Tako da sve u svemu kada se radi o ``srcanim`` pitanjima niko ne zna bolje od tih ljudi o kojima se radi sta je i kako je pa saveti sa strane ne mogu da budu do kraja merodavni.
 
Mislim da utiču, ma šta vi pričale...
Čak sam primetila onako podmukli uticaj, svaka se savetuje, pa makar i u krizama...
Sa druge strane, još je primetniji uticaj dečka na nju, u vezi nekih starih prijateljstava, ja to bolje primećujem iz pozicije drugarice... Naravno.
Ako se dobra drugarica i dečko ne slažu, hehe, može da bude XY različitih saveta...
Evo danas me pozvala drugarica i kuka kako je dečko neke druge drugarice, mislim njene, optužio da ga je ispljuval međ' nekim drugim svetom, onako najcrnje, ova ne može da dođe sebi od čuda :shock:
Njega ne pominje u životu, nebitan joj je, dečko drugarice, ali odakle sad ta priča :shock:
Pa dečko moje drugarice mene "nešto ne voli", a ni ja njega "nešto ne volim", arogantan je, pa sam ja još gora, sad, ne mogu da garantujem da bih plakala kada bi ona sutra raskinula sa njim, ali nikada ne bih dozvolila sebi da utičem na to, bar ne svesno... :|
I tako...
 
Drugarica ne moze da utice na moju vezu, nikada nisam dozvoljavala da mi se neko mesa u te stvari, niti sam se ja nekome mesala. Mogu da saslusam njen savet i misljenje ako to zatrazim, ali one varijante "uradi ovo ili ono" me nikada nisu ni interesovale niti sam ikome dozvoljavala da mi govori takve stvari. Isto tako, dacu i ja savet i reci kako neki problem izgleda sa moje tacke gledista, ali samo ako moja drugarica mene pita za misljenje. Nerviraju me osobe koje zabadaju nos tamo gde im nije mesto i resavaju tudje probleme, a da to niko nije trazio od njih
 
Ne utiču. Jedino što eventualno mogu, je da konstatuju: deluješ presrećno, prosto zračiš ili deluješ nezadovoljno, je l' sve u redu? Pa u skladu sa tim da li ja želim, možemo da razgovarao o tome.

teddy.gif
 
Када смо имале 15-16-17 година, онда смо нас четири најбоље другарице некако водиле бригу једна о другој. Давале смо себи за право да поразговарамо о нечијем избору, да скеренемо пажњу једна другој на неке ствари када је избор момака у питању...и мислим да је то било добро...за те године.

После смо одрасле, и постале довољно зреле да саме процењујемо тако да би се свако мешање у туђе ствари схватило као непоштовање те особе.
 
Pa utiču - u smislu poneke ideje (kuda za vikend) i podrške (ponekad napravimo i maWi projekat kako najbrže ....nagovoriti ga da idemo na more koje ja hoću ..prevazići stres od njegove majke ...ovo, ono :D ), ništa radikalno tipa ostavi ga ili udaj se - to ne, ali male svakodnevne crush & carry him home zayebancije, o da! :P
 
Lexa:
Mislim da utiču, ma šta vi pričale...
Čak sam primetila onako podmukli uticaj, svaka se savetuje, pa makar i u krizama...
Sa druge strane, još je primetniji uticaj dečka na nju, u vezi nekih starih prijateljstava, ja to bolje primećujem iz pozicije drugarice... Naravno.
Pa dečko moje drugarice mene "nešto ne voli", a ni ja njega "nešto ne volim", arogantan je, pa sam ja još gora, sad, ne mogu da garantujem da bih plakala kada bi ona sutra raskinula sa njim, ali nikada ne bih dozvolila sebi da utičem na to, bar ne svesno... :|
I tako...
Ma, moz da uticu samo na neku labilnu osobu...i meni je muka od bivseg muza moje prijateljice koji je ostavio kao krpu, sa drugom zenom i posle nekoliko god., kad ga svalerka sutnula, dosao kod ove moje prijateljice uz kuknjavu, i ova ga primila nazad :(. Doduse , nije meni muka od njega samo zato, veci zato sto je bio pravo pravcato djubre prema njoj i deci tokom braka, al to mi ne daje pravo da uticem na nju i njen izbor. Naravno, i da sam probala da joj nesto solim pamet, kao par drugih njenih prijateljica, samo bih je odaljila od sebe, jer ona nije mala. Jbg., sad ne volim da idem kod nje kad je on tamo, al sam sa njim onako, na nekoj distanci, uz uvazavanje njegove uloge u njenom zivotu. On se jeste promenio sada- vec su oko 5 god. zajedno u ovom "novom" zivotu :roll: :D , i nije to ni priblizno onaj stari, zato sto se i ona promenila, al ostalo je ipak dosta toga loseg u njemu.
 
izvini, ali DAJE ti za pravo, ako je đubre nad đubrima, imaš OBAVEZU da alarmiraš prijateljicu!!! Da joj ponogneš da stekne uvid u to što ti znaš, celovito, pa sad...odluka je svakako na njoj. Ja bih tako očekivala od svoje prijateljice, i tako bih postupila u datoj situaciji.
 
ubiješ prijateljicu...naravno, samo ako ti nije stalo i ako je namestu ubiješ (da ne bude povređena ) :D

Kao najbolja prijateljica (dupla! :) ) nemam konflikte sa izabranicima svojih prijateljica. Ali: kada bih i imala, gledala bih da sačuvam naše prijateljstvo po strani od sviju napasnika ( :D ) to jest ne bih se viđala s njima zajedno, već samo s njom. Drugarstvo je važno, zbog njega se svi konflikti prevazilaze i ono, ako je pravo, opstaje UPRKOS konfliktima - ako toga nema dovoljna je i stinica pa da ljudi prestanu da se druže.
Isto je i sa ljubavlju: ako je nema, ljudi se rastaju zbog SITNICA....pusti ti to imaš problem sa naj.drugaricom, nemaš - imaš probelm U VEZI sa devojkom svojom ti imaš problem ;)

Moj predlog je da otovreno porazgpovaraš sa svopjom devojkom, kažeš joj šta ti smeta i kako se povodom ND osećaš, i onda ćeš videti šta dalje...pitaj zašto je to tako, otkad, otkud, ima li tvoje krivice, šta možćeš da učiniš da popraviš (ako možeš)...reci da ti je ŽAO! To je uglavnom to što ti možeš, a to je mnogo - nisu svi SPOSOBNI (capable) za otvoren razgovor.
 
g-din Jovic:
Vrlo cesto muskarci imaju problema sa najboljim prijateljicama,a ne umeju da ih prevazidju.Kako razresiti konflikt,a da ne bude povredjena osoba do koje ti je stalo.
Kao najbolja prijateljica sta vi predlazete? ;)

Мораш нам дати мало ближе координате: колико година имају тај мушакрац и та пријатељица....и каква је природа везе у којој је пријатељица назочна...:roll:

Није исто са 17-18 или са 30-40!!!!!
 
Betty:
izvini, ali DAJE ti za pravo, ako je đubre nad đubrima, imaš OBAVEZU da alarmiraš prijateljicu!!! Da joj ponogneš da stekne uvid u to što ti znaš, celovito, pa sad...odluka je svakako na njoj. Ja bih tako očekivala od svoje prijateljice, i tako bih postupila u datoj situaciji.
Koga, bre da ajarmiram, kad ona ima dvoje dece sa njim i pakao od 10-tak god. iza sebe sa njim :roll: . Znala je ona, a ukapirala sam i ja , odmah sta hoce time- resila je da mu malo vraca stare dugove, i kad se, prema svojoj proceni, revansirala, onda su dobili neki prosecan brak. Beti, skot ostaje skot, samo je jak onoliko koliko mu ona dozvoli, a to je moj stav za koji ona odvano zna da je tacan.
 
E, da, ja bih predlozila, na Jovicevo pitanje, da svi gledaju svoja posla, i da ne izigravaju dusebriznike kad im to niko ne trazi, i onda takvih problema nece biti.
Btw.- ja kod te svoje prijateljice i gledam da idem samo kad taj njen nije kuci.
 
Pa zavisi koliko je osoba otvorena.Naprimer,moja najbolja drugarica meni prepricava sve do detalja u vezi nje i njeog decka.Cesto se desi da je savetujem,da joj skrecem paznju na neke stvari......ali nikada to ne radim ako mi ona prethodno to ne spomene.Sto se mene tice,tu je prica drugacija.Ja nikad nisam marila za tudje misljenje,niti sam trazila savete u vezi momaka.nekako,uvek sam sama donosila odluke.........ali istina je da u ,mnogim slucajevima prijateljice mogu dosta da uticu jedna na drugu po tom pitanju.Naprimer,ako je meni sada trenutno bolje od nego mojoj drugarici koja ima neke probleme u vezi,veoma lako bih je mogla navesti da tu vezu okonca.......mislim to je sada primer,ali iz mog iskustva zene vrse ogroman uticaj jedna na drugu,naravo u nekim godinama dosta manje,nego naprimer u tinedzeskom dobu.Znam slucajve kada drugarica upozna svog decka naprimer sa svojom najboljom drugaricom i ovoj se ne svidi iz nekog razloga ona odmah pocne da se preispituje.........ali kazem sve zavisi od coveka do coveka.
 
Eh, sad me Emili ovom pricom podsetila na jednu moju drugaricu (sa kojom se vise ne druzim). Ta se, ljudi moji, smuvala sa svakim tipom za kog sam ja izjavila - ma samo i u prolazu - da je dobar frajer. Ali nemam pojma da li je to radila iz pakosti (nisam to tako kapirala u to vreme), ili zato sto nije verovala u vlastiti sud, ili iz nekog takmicarskog duha... Svejedno, previse puta se to ponovilo da bi bilo slucajno...

(A posto joj se i vise puta ponovilo da besramno pokusava da flertuje sa mojim frajerima - vise nismo drugarice :-) )
 

Back
Top