Sta mislite o ovoj konfiguraciji ?

borisjer

Zainteresovan član
Poruka
199
Interesuje me sta da izmenim,dodam..?
Maticna ploca : Asus P5ND2-SLI
Hdd : Maxtor
DiamondMax 10 6V300F0 300GB 7k 16MB SATA300
Ram : Kingston
1GB 533MHz DDR2
Graficka : Asus
Extreme AX1600Pro/TD 512MB
Procesor : Intel
Pentium D 805 2.66GHz 2x1MB Box PT 90nm S775
ili
Intel
Pentium 4 3.2GHz 1MB Box PT 90nm S775
 
Ne znam da li ti treba SLI ploca, ali ako ne ne bih ti je preporucio, sto zbog cene, sto zbog prostora na ploci.
HDD, mozda bolje neki Seagate jer daju 5 godina garancije, sto se performansi tice, svejedno ti je, svi su "tu negde".
Za pare za koje ces kupiti Kingston mozda ti je bolje da uzmes Transcend ili Geil, cene su im priblizne, a ovi modeli su prilicno bolji (Od transcenda samo nemoj JetRAM, jer su im to najgori cipovi).
Od grafike, opet bolje dodaj koji evro i uzmi noviji x1650pro GeCube, mada ni ova nije losa.
 
borisjer:
Interesuje me sta da izmenim,dodam..?
Maticna ploca : Asus P5ND2-SLI
Hdd : Maxtor
DiamondMax 10 6V300F0 300GB 7k 16MB SATA300
Ram : Kingston
1GB 533MHz DDR2
Graficka : Asus
Extreme AX1600Pro/TD 512MB
Procesor : Intel
Pentium D 805 2.66GHz 2x1MB Box PT 90nm S775
ili
Intel
Pentium 4 3.2GHz 1MB Box PT 90nm S775
Ovako konfiguracija nije loša da turiš dual core procesor , još 1 gb rama i pošto ti ploča daje SLI podršku verovatno je da imas dva PCI expres slota za grafiku nađi još jednu takvu grafičku kao što si naveo da ih upariš i imaćeš zver pod prstima samo stvarno neznam šta će ti toliko jaka mašina , naravno ako sve gore navedeno postaviš trebaće ti malo žešće napajanje ali kad je bal nek je bal :)
A da zaboravih hard disk uz takvu mašinu ti treba dva komada jedan jako brz recimo SATA WD 80Gb (na 10000 o/min) 18mB , i jedan od 300 Gb gde ćeš da guraš ostatak :)
 
snejks:
Ovako konfiguracija nije loša da turiš dual core procesor , još 1 gb rama i pošto ti ploča daje SLI podršku verovatno je da imas dva PCI expres slota za grafiku nađi još jednu takvu grafičku kao što si naveo da ih upariš i imaćeš zver pod prstima samo stvarno neznam šta će ti toliko jaka mašina , naravno ako sve gore navedeno postaviš trebaće ti malo žešće napajanje ali kad je bal nek je bal :)
A da zaboravih hard disk uz takvu mašinu ti treba dva komada jedan jako brz recimo SATA WD 80Gb (na 10000 o/min) 18mB , i jedan od 300 Gb gde ćeš da guraš ostatak :)
Ta ploca normalno da ima 2 pci-exp. za graficke.objasni mi kako moze na SLI plocu 2 ati graficke?onda mu treba ploca koja podrzava crossfire,tj. sa intel 975 ili ati 3200,2500 cip-cetom
 
1. Okram ploča je Ok za dve grafike http://www.asus.com/products4.aspx?modelmenu=1&model=485&l1=3&l2=11&l3=227
2. Što se harda tiče promašio sam veličinu treba da je 150 Gb proguglaj malo i videćeš i sam
3. što se napajnja tiče teško da će da potera običnih 450 Wati dve grafičke na istoj ploči
a što se cene tiče koliko sam ja video ni ono što je on predložio nije upšte mala cena pa sam se samo poveo za njim da mu cena nije bitna mnogo :(
 
snejks:
1. Okram ploča je Ok za dve grafike http://www.asus.com/products4.aspx?modelmenu=1&model=485&l1=3&l2=11&l3=227
2. Što se harda tiče promašio sam veličinu treba da je 150 Gb proguglaj malo i videćeš i sam
3. što se napajnja tiče teško da će da potera običnih 450 Wati dve grafičke na istoj ploči
a što se cene tiče koliko sam ja video ni ono što je on predložio nije upšte mala cena pa sam se samo poveo za njim da mu cena nije bitna mnogo :(
Kako ti nije jasno da ta ploca ima nvidijin nforce 4 sli intel edition cip-set,mogu se upariti samo 2 nvidijine graficke na toj ploci
 
x1650pro GeCube kod mene, za tebe 110€ i mozda koji dinar manje.
@snejks
Kad bi svako imao 10ak hiljada evra na basanje mozda bi i uzeo tako nesto.
Tako da sledeci put svoje zelje zadrzi za sebe, a preporuci nesto sto je normalno jer da on planira da vezuje Raptore u RAID sigurno ne bi uzimao 805D, vec bi uzeo "Konana" i obezbedio se na duze vreme.
Za napajanje i kuciste sam zaboravio da dodam. Moja preporuka ide za Antecova kucista i napajanja, ali su ona malo poskupa (nisu puno skuplja, ali su skuplja, mada vrede svaki cent).
Inace Neki Chieftec, Enermax, CoolerMasetr itd. Ne bih ti preporucio ThermalTake jer su oni bas, bas preskupi, a i mnogo kicasti.
 
@Zeka
Aj ne smaraj majke ti, vidis da covek hoce nesto sasvim drugo.
A i za taj Enermax ste culi negde da je dobro, pa ga preporucujete i u mobilne telefone da se stavlja (ovo je nekad rekao sonne cini mi se).
I ko je lud da za kucnu upotrebu daje100 i kusur € za DVDRW.
Respect za Plextor i njegovu SATA verziju (bolje da si nju preporucio, ne znam gde iskopa ovo praistorijsko cudo).

I kad si vec sve to naveo, zasto bar nisi obrazlozio zasto koju komponentu da uzme?
 

Back
Top