Proizvodnja pvc folije

Imas sajam grafike uskoro. U isto vreme i na istom mestu kao i sajam knjiga, krajem oktobra. Mislim da sam na proslom videla nesto slicno, ako ne tamo, onda na poljoprivrednom sajmu u N.S. koji je pocetkom maja, tamo sigurno ima.
 
Cao. Postupak proizvodnje folije se zove ekstrudiranje (extrusion), a masina ekstruder (extruder). Folije koje te, predpostavljam, zanimaju su "extrusion blown film". Najlon koji pominjes (najlon narodski, ali nylon kao trgovacko ime materijala je jedna vrsta PA, tj poliamida i ne koristi se u navedene svrhe) nije PVC nego PE (polietilen) koji postoji u dve varijante LDPE (low density polyethylene - polietilen niske gustine) najcesce za kese i folije "na metar" ; HDPE (high density polyethylene) za koji nisam siguran da se uopste koristi za folije. Dakle, kljucne reci imas, pravac google ili krstarica pretraga za domace linkove.
 
E ovo se vec zove odgovor i pomoc pa ipak pre nego sto krenem u dalje pretrazivanje mozda da malo budem precizniji: To je ona folija tj. najlon za pokrivanje, plastenike itd. Najcesce se kupuje onaj namotan u rolni sirine 2m ali savijen duplo pa kada se razvije onda ima sirinu (gle matematike) 4m. Kazem najcesce ali naravno da ga ima raznih dimenzija. Bar se ovde po poljoprivrednim apotekama i radnjama moze takav naci.Dakle, da li sada moze "gost sa zmajem" da mi bude malo vise od pomoci u smislu kog tipa ili kapaciteta ili cega vec masine da trazim i tome sl.
 
Proizvodnja toga u Kini je već prestala (PE)...a i u celom će svetu prestati za najviše 5 godina,možda i kraće...''granulat'' za PE se dobija od nafte a ne razlaže se prirordnim putem...
Tebi treba ekstruder za livenje PE folije...
 
Proizvodnja toga u Kini je već prestala (PE)...a i u celom će svetu prestati za najviše 5 godina,možda i kraće...''granulat'' za PE se dobija od nafte a ne razlaže se prirordnim putem...
Tebi treba ekstruder za livenje PE folije...

tacno,zato sad mnogi uvoze te masine kod nas,pa od nas izvoze u svoje maticne zemlje
a mislio sam,ako coveku treba,ovde se moze naci polovna masina vrlo vrlo povoljno,jer ih vise ne koriste,pa za 5 god,ipak moze da zaradi dobro...pritom,da ne kazem da moze i da izvozi
 

Back
Top