Karijera?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dakle, svi vi što se bakćete sa načim lepim humanistički rastresenim i opsežnim fakultetima (nssiam maliciozna, i sama sam taj tip ;) - šta vam je na umu -kako ćete se najbolje prodati?
 
Upravo tako kao sto ti radis. Naci neki fin kancelarijski posao gde se ne znoji puno , a lepo i skupo prodaju reci... Ja na primer sasvim lepo umem da pisem i da se izrazavam kroz tekst. Za mene je idealno upravo to zanimanje. Sednem,srocim , prekontrolisem, i prodam..Al ima i tu mana ...Ne placaju nikad kao sto bi ja zelela.

Za nas drustvenjake je posao direktora ,tj direktorki. Da komandujemo, nadmudrujemo se recina, mislimo. Nismo narocito produktivni, al smo kreativni.. Bar ja sam.

I za mene je posao iz snova upravo to...Ja , cakum -pakum sredjena u lepoj kancelariji za lepim kompom , ceo dan na netu..Pisem, brisem i uzdisem! :lol: :wink:
 
Svako ko završi, na primer, Filozofski fakultet (filozofija, psihologija, pedagogija, itd) može da postane predsednik vlade ili predsednik države. Takva dva primera imamo u nasoj zemlji.
 
Iskreno!
Ti politicari,to je tolko ruzna sorta,treba ih malo nakalemiti!
Imam nekog drugara,ali u diplomatiji.....pa sad se setih...Betty,pa diplomatska akademija!! eto,i odatle moze da se pocne!Samo jedna godina....Putujes po svetu,mlatis praznu slamu i dobro te placaju:)
 
Na Medicinskom fakultetu su otvorili postdiplomske iz menadzmenta u medicini+public health,ako te to zanima....pa raspitaj se malo,(da li moze sa tvog faksa)....tu ce biti love do krova....a sad je vreme ubudziti se u to,dok je jos na pocetku i dok jos nisu mamini i tatini sinovi ukapirali da je to resurs,nepresusiv ,easy money-resurs!!!
Tek je ove godine upisana prva grupa!
 
Da samo jos dodam,da te ne zbuni sto je Medicina u pitanju,pa da ne pomislis kako nisu u pitanju drustvene nauke....znaci,menadzment kao svaki drugi,samo u medicini.
Oganizacija posla,dirigovanje,povezivanje zdravstva i naroda.....
 
jao, mico, ne treba MENI licno karijera, pitanje je opste / za sve nas koji se bavimo ljudima, koji studireamo i ne znamo sta cemo sa sobom :D Nije los pedlog, public health...

Dajte jos predloga / kuda sa humanistickim naukama, kako se prodati?
 
Karijerno vođenje i savetovanje, ima li toga još?


www.edufair.co.yu/orijentacija.asp


(ovde su adrese i kontakt telefoni nazzzi službi za zapošljavanje po gradovima Srbije koje imaju savetnike za odabir poziva, ako se ne varam)

nekada su školski psiholozi razgovarali sa učenicima..koliko se sećam bila je i varijanta sa testovima radi lakpšeg odabira poziva.
 
Nisam se do sada uključivao mnogo u ovu temu, ali činjenica je da je došlo vreme da čovek mora STALNO da radi na sebi, da se usavršava i ako je zaista dobar u poslu koji radi (bez obzira koji je to posao) dobro će proći.

Istina, teško je naći posao, ali ipak ima mnogo različitih prilika i ne treba se ograničavati samo na jedno zanimanje. Treba biti fleksibilan. Period industrijske revolucije je odavno prošao i na scenu je stupio tzv. "tercijalni sektor" - sektor usluga, koji nameće neka nova pravila, a to je pored stalnog usavršavanja i velika raznolikost zanimanja. Nemoguće je čitav život raditi samo jedan posao i to bez usavršavanja.
 
Betty:
LJUDI :) pa ima ljudi koji bi to 'teli i da naplate nekako, otud tema ;)


Šta je uopšte karijera? Novac, status, službeni auto i roze lap top, ili nešto treće?

karijera - dugogodisnji natprosecni performans u struci.
tako ja to vidim. a sve sto si ti nabrojala su posledice/rezultat istog
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top