prehlada

pobeda

Početnik
Poruka
28
prvo mi dete ima 6mes.i prvi put joj se zatvorio nos.Posto je mala jos nezna kako da izduva,nemoze ni da dise, slabo jede, ali nema temperaturu.Znate li neki brz a efikasan nacin odpusavanja nosa osim da se obratio pedijatru posto smo to vec ucinili i nista bolje. :idea:
 
Па ништа, за сада пумпица за нос....

А чим буде мало старије, кад почне да учи ''па-па'' и те ствари, научи га ''како зека њушка''....то јест, да покаже како њушка зека тако што ће дувати на нос.
То је њима забавно, воле да добију ''бравоо'', а корисно је да издува нос кад му је запушен.
 
Imas u apoteci fizioloski rastor zove se bebi sol i pakovan je u mekane ampule. Kupi to da uvek imas u kuci jer to je zamena za kapi. Onda lepo pumpicom izvuces sline pa sipas fizioloski..I to ponavljas na dva sata . Mozes kupiti i olinth kapi za bebe pa sipati deset kapi olinta i deset kapi fizioloskog u jednu casicu da se to razblazi tj da se te kapi razblaze pa onda pipetom detetu u nosic.

Tako sam ja radila sa mojom klinkom...
 
Ima neka pumpica za nos koja se prikljucuje na usisivac i super izvlaci slinice. Ja sam mislila da je to totalni idiotluk, ali par mojih prijatelja to ima i kunu se da je najbolja stvar na svetu. Ja licno onim obicnim pumpicama nikada nisam uspela nista izvuci. Obicno sam joj cistila nosic stapicem za usi, samo jako pazljivo
 
Prvo sipaš fiziološki-po 1 ml
malo sačekaš, pa onda pumpicom (bolje su one sa kojima ti izvlačiš, one sa gumenom izvlačilicom nisu toliko dobre) izvučeš.
Malo su skuplje te sa kojima sam izvlačiš,ali vredi kupiti, jer treba non-stop.
Možeš da kupiš fiziokoški od 0.5 litara, iglu i špric, i da ga koristiš narednih 6 meseci (toliko mu je rok trajanja).
 
Ej moja klinka je volela pumpicu. I sama pumpa nekad sad kad je porasla.
Kupili smo onu najobicniju , marka Dizni..NEka plava ... Radi ko luda izvlaci iz sinusa cini mi se. Imali smo pre neku Nuk koja nije nista radila...
 
muka je, znam isto sam prezivljavala sa Anicom u 8-om mesecu, ne moze da jede, nece da spava... sasvim slucajno prijateljica koja je dosla sa puta u Madjarskoj mi je donela fiziomer ( physiomer ), pumpicu sa okeanskom vodom i rekla mi da probam i super su rezultati ... koliko ja znam olinth je lek i ima pored fizioloskog rastvora i jos neke supstance, a ovo je potpuno prirodno i sto je najbolje, bocica moze da se koristi dok ima tecnosti u njoj (nije ogranicena na 24h od pocetka primene)
nisam sigurna da se pojavila ta pumpica kod nas na trzistu, ali bih je od srca preporucila svakome cija beba ima zapusen nosic!
 
slican problem sam imala sa Anicom, zapusen nos, nece da jede, celu noc je budna, konstantno nervozna... prijateljica je isla na put u Madjarsku i slucajno je donela fiziomer ( Physiomer ) sprej za bebe, sa okeanskom vodom, tamo su joj to preporucili u apoteci i sprej je CUDO!!! nisam sigurna da li ga ima u nasim apotekama, ali bih ga iskreno preporucila svima cija beba ima zapusen nosic
 

Back
Top