"Pesnica od meda" Žike Bogdanovića

DOSTOJEVSKI

Obećava
Poruka
61
Da se vratimo malo na domaci teren. "Pesnica od meda", autor je Zika Bogdanovic, koliko sam uspeo da skapiram, ovo mu je debi na knjizevnoj sceni.

Sasvim slucajno, a posle preporuke drugarice koja je bila sva ushicena, u "Dereti" videh ovu knjigu i uz "tri sata" razmisljanja, odlucim se za kupovinu.

I nisam pogresio uopste! Momak je fantasticno sazeo sve ono sto nam se desavalo krajem 90-tih, sa neke distance od pet-sest godina(2005.), na vreme kada je njegova generacija (Otpor) stavljala glavu u torbu i borila se protiv Milosevica. Fantasticni prelazi, flash bekovi...ma, decko ima buducnost!

Ako nesto kupujete ovih dana, necete pogresiti!

Odlicna knjiga...
 
..........................Ovo je jedino sto sam nasao o autoru i knjizi...na sajtu www.chegavrilo.co.yu/bogdanovic .........................................................................................




"Naš pisac, vrlo realistično počinje bivati svedokom jednog ludila, kolektivne pasivnosti i ubostva morala na svim nivoima društva. On na najbrutalniji, najogoljeniji način fotografiše ljude, i spolja i iznutra, ostavljajući čitaoca zabezeknutim... "

"Pesnica od meda" je najporazniji objektiv koji je uslikao jedno vreme."

"Ova knjiga pokazuje da je čovek izgubljen do potpune bespomoćnosti. Ali ova knjiga, isto tako, pokazuje da postoje granice preko kojih se ne može preći, i svedoči naizad da se iza sve pokvarenosti i duhovne izvitoperenosti krije čežnja i nada za jednim boljim svetom."

Violeta Božović,
književni kritičar


"Na pokretnoj traci, koja pred čitaoce izbacuje turobnu realnosti, smenjuju se priče iz "Potpalublja", kao i krpljenje tragova posle "Kandži". Na istoj ovoj traci zatičemo i "Pesnicu od meda", prvenac mladog i obećavajućeg pisca, Žike Bogdanovića, koji nam sa istom žestinom isporučuje porciju našeg, već pripitomljenog beznađa."

Branko Rosić, novinar

Hit-roman mladog autora Žike Bogdanovica "Pesnica od meda" od 10.10 se može kupiti u sledecim knjižarama:

Knjižara "Dereta" (Knez Mihajlova ulica)
Kafe-knjižara "Vertigo Book" (Bul. Kralja Aleksandra, prekoputa Pravnog fakulteta)
Knjižara "Inicijal" (zgrada SANU, Knez Mihajlova ulica)
 
Zaboravio sam korice...

Inspirativne.........
 

Prilozi

  • knjiga1.jpg
    knjiga1.jpg
    29,8 KB · Pregleda: 9

Back
Top