verovali ili ne.... -> lekarska etika....???

livija

Veoma poznat
Poruka
12.265
u indiji postoje dva nachina da doktor zaradi novac :arrow: da naplacjuje pojednicu vecju sumu, ili da povrshno lechi masu..... pretpostavljam da znate da u indiji 80% stanovnishta zhivi u selima, bez struje i chiste vode.... bez lekara, zubara etc....

daklem, neki se LEKAR (diplomirani dr.) nashao i qpio agregat i polovni frizhider.... pa je ishao po selima i uzimao sirotinji novac za RENDGENSKE SNIMKE... slikanje je obavljao u zamrachenom shatoru, tako shto bi na brzinu otvorio i zatvorio frizhider.... i onda bi iza onih "grejacha" sa zadnje strane frizhidera vadio stare snimke koje je ukrao iz bolnice......
nepismeni seljak bi se zabezeknuo samo na ono svetlo iz frizhidera... i zadivljeno gledao snimak neke zhene, deteta.... nemajucji predstavu o chemu se radi... placjao bi....
posle "dijagnoze" bi josh qpio i lekove, koji su uglavnom kapsule punjene shecjerom.....

sada.... ovim se poslom bavi shkolovan chovek, chovek koji zaista mozhe da pomogne..... ali to ne chini.....
najbolji deo jeste shto takvi sluchajevi (ne isti, ali jednako poshteni), nemaju nikakav odjek u policiji.... stvari su prihvacjene kao takve i niko se na sve to ne obazire.....

:shock: :| :confused:
 
indijaca ima pola milijarde tako da svaki mogutj scenario - tamo je vetj vidjen...pogledaj koliko lopova prevaranata ovde ima a zamisli u indiji...tako da ne chudi...imaju 5 miliona ljudi koji zhive pod zemljom koji nikad struju nisu imali kojima u sushtini mozhesh da prodash svaq lazh...mi kao imamo struju i sve...ali vidovita zorka i biomed...
 
znam... naravno da ima svega... indijci se sada procenjuju na bilion.... od toga 800.000 zhivi na selima.... shto znachi nit struje, nit lekara.... oni se obredno josh uvek zhivi spaljuju....
znam ja sve to vrlo dobro....
ali zar ono malo privilegovanih.... obrazovanih ljudi, koji su valjda vaspitavani, radi neshto tako gnusno sasvim svesno posledica.... ne razumem....

 
livija:
znam... naravno da ima svega... indijci se sada procenjuju na bilion.... od toga 800.000 zhivi na selima.... shto znachi nit struje, nit lekara.... oni se obredno josh uvek zhivi spaljuju....
znam ja sve to vrlo dobro....
ali zar ono malo privilegovanih.... obrazovanih ljudi, koji su valjda vaspitavani, radi neshto tako gnusno sasvim svesno posledica.... ne razumem....

... a tek što tamo ima i gladne dece, pa to je straaaaaašno !!! :shock:
 
ovo su dobrostojecji seljaci....

Lg-CNV00000015.jpg



vako zhivi sirotinja... :arrow:


rural_village_india_02.jpg


a ima ih totalnih besqcjnika.... koje ne mogu da nadjem na google-u... a te tek treba videti.... :|
 

Back
Top