Magija i slicno

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Magija postoji i to je na nesrecu veliko zlo medju nama.Teska situacija u drustvu je dovela do toga,zatim ljubomora i zloba tih ljudi takodje.Verovali ili ne to je pravo svakog ali to je nasa realnost i okruzenje.Dosta toga ima rasprostranjenog ali je veliki problem sto pojedini to zloupotrebljavaju da bi navodno skinuli tu magiju a pojma nemaju o tome.Ja dosta iskustva imam sa tim i svakog savetujem da poseti manastir ili crkvu i da mu svestenik ocita molitvu za zdravlje,ljubav itd. :wink:
 
Preks70:
Magija postoji i to je na nesrecu veliko zlo medju nama.Teska situacija u drustvu je dovela do toga,zatim ljubomora i zloba tih ljudi takodje.Verovali ili ne to je pravo svakog ali to je nasa realnost i okruzenje.Dosta toga ima rasprostranjenog ali je veliki problem sto pojedini to zloupotrebljavaju da bi navodno skinuli tu magiju a pojma nemaju o tome.Ja dosta iskustva imam sa tim i svakog savetujem da poseti manastir ili crkvu i da mu svestenik ocita molitvu za zdravlje,ljubav itd. :wink:
POZDRAV!KAO STO POSTOJI DAN I NOC,TAKO I MAGIJA IMA SVOJA LICA.MAGIJA NIJE SAMO ZLO.IMA NESTO MAGICNO U SVIMA NAMA.TAKODJE,MOLITVE,SAMA LITURGIJA IMA RITUALNI KARAKTER. :oops:
 
Svakako da magija postoji: bela i crna.

I ja se slazem da su crkva i molitva najbolja odbrana od losih uticaja magije.

Osetila sam na svojoj kozi crnu magiju, molila se, plakala, dala ljubav, oprostila iz dubine duse i ojacala samu sebe.

MOLITVA JE LEK.
 
Magija postoji, ali se ne moze sva magija okarakterisati kao zlo, jer postoji i bela magija koja pomaze ljudima. I ja sam kao i mnogi ovde koliko vidim bila zrtva crne magije. Ljudi koji se bave time nisu svesni da se sve vraca pa tako i to zlo koje su poslali na druge....
 
Skoro sam dosao do knjige Talismanska Astrologija od Sergeja Sestopalova, on pise o tehnikama i postupcima namagnetisanja raznih talismana i astroloskog upliva razlicitih materijala itd...
Sta vi mislite da li se i koliko moze postici magijom, kreativnom vizualizacijom, ritualima i slicnim praksama...
I da li se slazete da su sve umetnosti proizisle iz magije?
 
Jamacha:
Skoro sam dosao do knjige Talismanska Astrologija od Sergeja Sestopalova, on pise o tehnikama i postupcima namagnetisanja raznih talismana i astroloskog upliva razlicitih materijala itd...
Sta vi mislite da li se i koliko moze postici magijom, kreativnom vizualizacijom, ritualima i slicnim praksama...
I da li se slazete da su sve umetnosti proizisle iz magije?


Slazem.
Ja pre no sednem da slikam ,obavezno izgovorim :
" Super-kali-fradzi-listik-expi-ali-dousn"
I puuuuuuffffff................... :lol:
 
DjuraMornar:
Slazem.
Ja pre no sednem da slikam ,obavezno izgovorim :
" Super-kali-fradzi-listik-expi-ali-dousn"
I puuuuuuffffff................... :lol:
:-D
A ozbiljno, sve umetnosti su nastale tako sto su prvi ljudi upraznjavali magiju. Npr. prve pesme u prvobitnim zajednicima koje su imale reci sluzile su za prizivanje kise i sl. A slike na pecinama su isto oblik magije, slikali su ono sto su hteli da ulove
 
Nisam znao da ima taj predmet na faksu, inace ja donekle verujem u magiju, ali mislim da je ona najvise pogubna za one koji se previse plase, a malo ce nauditi nekome ko ne veruje uopste
 
Pa ne znam sad na koga deluje,ali da sam se naslusala svega,bogme jesam...
Na Etnografskom faksu,jedan od profesora,se bas,bas bavi time,ne samo na nivou Srbije,vec i sveta,jer postoje mnogi koji su zainteresvani za razne vrste paranormalnih pojava.
Covek je cak bio i u emisiji ''Kljuc'',vec godinama se bavi istrazivanjem Vlaske magije!
 
Mislim da postoje aspekti koji govore o tome.Meni je astrolog rekao da imam aspekte koji stite od dejstva iste.Kao na mene ne deluje...mada kako mi u zivotu ide, u svasta pocinjem da verujem!:):)
 
Jamacha:
Nisam znao da ima taj predmet na faksu, inace ja donekle verujem u magiju, ali mislim da je ona najvise pogubna za one koji se previse plase, a malo ce nauditi nekome ko ne veruje uopste

Mislis magija ne deluje na neverne tome?:)
ako deluje onda deluje na sve, verovanje i neverovanje je subjektivno....isto tako mozemo da verujemo i ne verujemo u sta god hocemo a Istina [sta god da je] je uvek ista:")
neko kaze da je i istina subjektivna...
ali ta "subjektivna" istina je uvek u podsvesti....a subjektivna istina svesti su samo nase sebicne zelje i nadanja....
a zelja je izvor svog zla ovog sveta....dok istina vazi i proteze se kroz sve svetove:)

oni koji veruju u magiju krive magiju za svoje nedace, neverne tome krive boga...ali od boga ima spasa samo posle smrti, a od magije mozda i u zivotu:))
 
Ne, pazi sad... Neko pronadje iglu ili makaze ili kosti u basti, moze da pomisli da mu neko vraca, sto moze a i ne mora da bude tacno, pa posle par dana kad padne sa merdevina, kad zakaci grip, ili mu se pokvare kola, odmah pomisli da je to zbog vradzbine, i na neku ruku vradzbina je uspela, uplasila je coveka a i zrtvi se otvara citav asortiman psihosomatskih bolesti pa da bira. Na to ja mislim
 
Blondie2:
Verujem čula sam za neka nameštanja tj. bacanja crne magije i sl.
Koji ti je to Etnografski fakultet da ne misliš na smer Etnologija i Antropologija na Filozofskom?

Pa da!Drugar zavrsio...kaze da su imali poduze ekskurzije u istocnu Srbiju...pricao mi je da se svega nagledao...mislim,bas jezive stvari.
 
Jamacha:
Ne, pazi sad... Neko pronadje iglu ili makaze ili kosti u basti, moze da pomisli da mu neko vraca, sto moze a i ne mora da bude tacno, pa posle par dana kad padne sa merdevina, kad zakaci grip, ili mu se pokvare kola, odmah pomisli da je to zbog vradzbine, i na neku ruku vradzbina je uspela, uplasila je coveka a i zrtvi se otvara citav asortiman psihosomatskih bolesti pa da bira. Na to ja mislim

pa postoje magovi, mislim na bele magove, ljudi koji znaju te stvari, pa mogu da se obrate nekom magu i otkriju da li je rec o magiji ili ne:)
ima ih koji su psiholozi i astrolozi..
poznavala sam ja jednog.....samo preko neta...pa sad vise ne znam gde je....
ali je psiholog, astrolog i beli mag....a znala sam jos jednog koji nije astrolog ali je beli mag....
znas ima svasta, cak i bica iz paralelnih dimenzija koje ponekad mozemo da vidimo...pa je postojanje magije onako nesto obicno i veoma verovatno:)
 
beba_toronto:
Mislis magija ne deluje na neverne tome?:)
ako deluje onda deluje na sve, verovanje i neverovanje je subjektivno....isto tako mozemo da verujemo i ne verujemo u sta god hocemo a Istina [sta god da je] je uvek ista:")
neko kaze da je i istina subjektivna...
ali ta "subjektivna" istina je uvek u podsvesti....a subjektivna istina svesti su samo nase sebicne zelje i nadanja....
a zelja je izvor svog zla ovog sveta....dok istina vazi i proteze se kroz sve svetove:)

oni koji veruju u magiju krive magiju za svoje nedace, neverne tome krive boga...ali od boga ima spasa samo posle smrti, a od magije mozda i u zivotu:))
Ne postoji osoba na ovome svetu koja bar jednom nije pomislila
da mozda ONO ili OVO nije delo nekoga kome nisam po volji!?
Toliko je zla na ovoj Zemlji, da sve vise primecujemo ljudsko nezadovoljstvo-bar ja...
Cinjenice govore o postojanju mnogih teskih dela, koja su deo necijih zivota ,a nisu u njihovoj moci da ih razrese.Da li je prokletstvo neka vrsta magije?
Moze da bude-razmislite?!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top