_H_A_R_D_?????

  • Začetnik teme Anđela_..
  • Datum pokretanja
A

Anđela_..

Gost
Kako da podelim hard disc na više particija? Imam 40 GB i sve je na C:. Uzela sam program Partitation magic 5.0 , ali neće da radi (spominje neki FAT, FAT32) a meni u svojstvima hard-a piše NTFS.????
Šta da radim!
 
Fatovi(16.,32)kao i NTFS su file sistemi.Verovatno si na Xp,win200(ostalo nije vredno spomena).Posto hoces da pravish particije na disku to sto pishe(fat i ntfs) te ne interesuje u ovom slucaju.Ne secam se tacno(inace,kad god se mi nije nesto jasno u nekom programu tu je magocno F1)ali PM(partition magic)je jako jednostavan za upotrebu.Kad ga pokrenes,dobijas panel sa (u tvom slucaju samo C)particijama tvg HD.Onda imas opciju za kovertov\nje particija(ne treba nam),podesavanje velicine tj deljenje HDD( to nam treba) i ima josh nesto ali se ne secam.Naravno,izaberes opciju za deljenje HDD i kasnije samo pratish uputstva koja slede(koliko particija,koja je velicina svake....)Videces,nije tesko,pogotovo ako znas engleski.Sam proces traje,ali rezultati su ok.:):):)..Inace,ako bas ne mozes da se snadjes i ne kapirash kako se radi koristi magicno f1 tj help.A ako i posle helpa ti nije jasno sta i kako,onda lepo cimaj nekog drugara da dodje i da ti sredi(cisto da ne zeznes nesto sama);)
`Bote koliko stamparskih gresaka..:(...:)
 
Koristi partition magic 8.0 mnogo je bolji
Kada udjes u partition magic 8.0 klikni na taster u gornjem desnom uglu za kreiranje nove particije i odredi njen format fat,fat32,ntfs... i kreiraj novu particiju bez padanja sistema.
 

Back
Top