Spermogram
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: Spermogram

Početnik
    Učlanjen
    12.10.2006.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Spermogram

Molim vas za pomoć.
    Da li je nekom poznato : Da li je moguće da usled infekcije (u brisu uretre mi je nađena hlamidija i ešerihija a spermogram je pokazao enterobacter 600000 ) rezultati spermograma budu drastično manji od referentnih vrednosti.
    Spermogram sam radio uzgred jer sam već radio spermokulturu i bio sam neprijatno iznenađen.
    Recimo broj spermatozoida je bio 12*? a broj progresivno pokretnih samo 3%.
    Sada pijem terapiju 10 dana dovicin 2*dnevno pa 10 dana ciprocinal 2*dnevno.
    Doktor je rekao da 5 dana po prestanku terapije uradim ponovo bris iz uretre i spermokulturu.
    Imam nameru da ponovo radim i spermogram ( možda neko zna koliko bi vremena trebačlo da prođe od terapije da bi rezultati bili validni)
    Sumnjam da problem sa ovim infekcija imam duži period ( prošle godine sam se lečio od ešerihije i ureaplazme)
    Molim ako neko zna nešto o ovome da odgovori jer sam jako zabrinut.
    Hvala unapred

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Re: Spermogram

Prvo, nisi naveo koliko imas godina, sto jeste vazan podatak. Ali da odgovorim na pitanja: da, itekako je moguce da spermogram bude poremecen od hronicnih infekcija a ti ih imas: prvo ureoplazma sad hlamidija i esherihija i enterobacter.....Moram da te pitam - da li ti koristis kondom i praktikujes li siguran seks?! Jer, sve bakterije koje si naveo (sa mogucim izuzetkom e.coli) vezane su za nesiguran seks, odnosno seks bez zastite i spadaju u polno prenosive bolesti!
    Dakle, dobio si adekvatnu terapiju od lekara, valja sacekati bar 10 dana od prestanka terapije do novog brisa i spermograma, leci se, a kad ti nalaz bude sterilan pamet na glavu i koristi kondom. Sada si dobio samo hlamidiju i ureoplazmu, sutra mozes da dobijes HIV a to se ne leci; od AIDSa se sasvim sigurno umire. Treba da budes jako zabrinut, jer ce te mozda ta zabrinutost i strah sacuvati sledeci put od slicnih infekcija. Pozdrav
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Slične teme

1. Spermogram
    Autor Jack_toljaga u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 24.07.2007., 01:12
  2. Spermogram
    Autor ponjavicdm u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 26.05.2007., 22:55
  3. Molim vas raztumacite mi ovaj Spermogram! PANIKA!!!!
    Autor malena0403 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.02.2007., 16:54

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •