Bilo nekad

vila_raviojla

Primećen član
Poruka
539
E ovako.Nesto smo skoro diskutovali ja i moj dragi o vremenima proslim i tako dodjosmo i do nezaobilaznih sitnica koje zivot znace.Elem, dosli smo do zakljucka kako smo bili super sretni i zadovoljni kada smo mi bili klinci i kako smo se radovali malim stvarima kao sto su to bile cedevita bonbone , ledene kocke, bajadere, pezz sa sve onim smesnim drzacima , zivotinjsko carstvo ovaj nas obican domaci cips i naravno smoki.
Ovim novim klincima je zivot mnogo komplikovan, ne mogu prosto deca da se odluce izmedju milion vrsta raznih dzidza bidza u slatkom ili slanom obliku.
Evo ovo je prosto prisecanje na to vreme za sve one rodjene u SFR Jugoslaviji i za one koji su bili pravi Titovi pioniri, tj dok je copa bio ziv.

Cemu ste se vi radovali kad ste bili klinci?
 
Slobodi, osmjehu, bezbriznosti, vjerovanju u neko bolje sutra, stafeti mladosti :lol: , farmerkama iz Trsta, a kasnije i leviskama, keksu "Domacica", 505 s crtom, Fruktalovim sokovima - onim u duguljastom uskom tetrapaku kome se rupa probije na vrhu, kafi i ulju kad dodju poslije nestasice, cekovima koje poznanica u prodavnici zaturi u ladici dok inflacija ne ucini svoje i mnogim sitnicama koje si vec pobrojala...
Zvjezdano nebo djetinjstva, eh da...
 
P-pošten, I-iskren, O-odan, N-nepokolebljiv, I-istinoljubiv, R-radan = PIONIR

Danas kada postajem pionir
dajem casnu pionirsku rijec;
da cu marljivo uciti i raditi
i biti dobar drug;
Da cu voljeti nasu samoupravnu domovinu
Socijalisticku Federativnu Republiku Jugoslaviju;
Da cu razvijati bratstvo i jedinstvo
I ideje za koje se borio drug Tito;
Da cu cijeniti sve ljude svijeta
Koji zele slobodu i mir!

:D
 
Lepo pitanje.Recimo,crtanom pre dnevnika.Tada su davali samo jedan crtani dnevno.Bio je i Baltazar,ali kasnije.Kad me ne oteraju na spavanje pre Baltazara,to je vec bila premija.
E,prisecacu se ja polako..ima toga..
 
Ima o tome svemu na sajtu yu mitologija(ne znam tacan naziv),svako moze da doda svoje sjecanje o svemu sto se tice proslih vremena,od kiki bombona do borosana i dzirlo djevojke...
 
Goscica:
Prenosi klizanja sa Milkom Babovic

A OVA budala koja kucka ovo sada,uspela da kao vojnik JNA u Zagrebu,u diskoteci na Neboderu,plese sa Sandom Dubravcic.Malo smo lagali da se zovemo Zoran Modli,al cilj ne bira sredstva.Secate se Modlija? Gazdinke,pa rat Irak0Iran je bio relativno skoro.Ok,ja sam bas "mator" :lol: :lol: :lol:
Podseti me Vila na isto takvu jednu pricu.Sedeo ja sa nekim momcima koji drvlje i kamenje i po Titu i po Milosevicu.Ja njih razumem,oni su svoje detinjstvo,svoju mladost proveli pod sankcijama,ratovima,mobilizaciji,bombardovanju....ne ulazim ko je bio u pravu,niti cu.Ali,nesto drugo.ONI,ti mladici,recimo nisu mogli da shvate da su se novine recimo,citale ne od spreda,no od zadnje stranice.Tamo gde je sport i Tv program.Politika jednostavno nikog nije interesovala.Stavis crveni pasos u dzep(najcenjeniji pasos nekad na svetu!) i odes u Trst,zsa stvari koje Gazdarica nabroja,ja , Lisac i Buki za Doringo farmerice :lol: :lol: :lol:

Da,onda smo svi bili DRUGOVI punih dzepova(to je ta srednja klasa,o kojoj sad toliko politicari pricaju),a sada smo GOSPODA koji eto....prezivljavaju od danas do sutra.VECINA.....ne svi.
Mnogo uspomena,prvih ljubavi,bezbriznosti...........

I da,PLITVICKA JEZERA,ko zna da li cu ih vise ikad videti.Kranjsku goru hocu,ovo........ne znam.

Meni je bilo lepse za vreme Josipa Broza,sad ne znam,mom je dedi kako mi je bar on pricao,bilo lepse za vreme Kralja,i uvek to tako biva.Svako vreme svoje breme al i radosti koje ni jedna druga kasnije ne zameni.
 
Pridruzujem se ekipi YU-nostalgicara...Ovi sadasnji klinci ne mogu da naprave paralelu, posto ne znaju kako je tada bilo, niti im mi to mozemo verno docarati, jer cim pocnemo pricu o tome misle da im pricamo bajku pred spavanje. Mogli smo spavati na klupi parku u bilo koje doba noci, putovati stopom kroz cijelu Yugu, obratiti se bilo kome na ulici...bez straha da ce te neko povrediti, ispljuvati, sikanirati....a sada.....

Kiki bombone, bobi-flips, Jadro i Moto keks,... Filter 160, Drina sarajevska......Starke....sve su to sitnice koje su obelezile nasa sretna djetinjstva. Tjesi me jedino cinjenica sto mi imamo lijepe uspomene.
 
Gazdarica:
Ma da, rat izmedju Iraka i Irana je bio skoro - prije 20 i kusur godina... :lol:

Auuuuuuuu,
Valja priznati gresku,ja mislio na PUSTINJSKU OLUJU :? :evil:
U pravu si,
Ja ipak najvise pamtim Zvezda-Borusija Menhegladbah,finale kupa UEFA.Tamo 1;0 za njih,u BGD 1:1...auto gol Jurisica.Pa one legendarne Zvezda -Bajern,pa one jos legendarnije Jugoslavija-Bugarska na Poljudu,Mladen Delic i :LJUDI MOJI JE LI TO MOGUCE,RADANOVICCCCCCCCCCCCCCCCC.....

I naravno,majmunce Vali :lol:
 

Back
Top