Примена силе као облик гушења политичке свести

LUKA BRACI

Zainteresovan član
Poruka
188
После више година живљења у новим демократским условима
после демократских промена од 5.октобра све више се поставља питање
да ли је демократија лош облик друштвеног уређења
или су ови који се код нас престављају као демократе уствари Утописти.
 
LUKA BRACI:
После више година живљења у новим демократским условима
после демократских промена од 5.октобра све више се поставља питање
да ли је демократија лош облик друштвеног уређења
или су ови који се код нас престављају као демократе уствари Утописти.
demokratija je najbolji oblik uredjenja koji su ljudi do sad pronasli..demokratija se moze pohvaliti kolosalnim dostignucima,i kvalitetom zivota koji demokratske zemlje cini zeljom svakog coveka iz treceg sveta...demokratija govori sama za sebe,ne treba joj odbrana...
 
serb_pagan:
demokratija je najbolji oblik uredjenja koji su ljudi do sad pronasli..demokratija se moze pohvaliti kolosalnim dostignucima,i kvalitetom zivota koji demokratske zemlje cini zeljom svakog coveka iz treceg sveta...demokratija govori sama za sebe,ne treba joj odbrana...

Ви стално демократија па демонкратија,ја причам о нечем другом да ли је то лош облик друштвеног уређења или је по среди нешто друго ?
 
kao sto vise puna ponovih, demokratija je jedini sistem u kome uopste moze da se povede diskusija da li je trenutni sistem dobar, i da li treba da se menja...samo po tome je demokratija najbolji sistem...

ono sto jeste lose u demokratiji je podloznost korupciji i kriminalu, i nekakva "labavost" po tom pitanju, jer se pretpostavlja da su svi nevini dok se ne dokaze suprotno, a dokazivanje je dugotrajan proces...
 
demokratija je najbolji moguchi poredak,od svih postojecih.
ali,ono sto je josh aristotel rekao-moze postati vladavina svetine i mase. to je zayeb. mnjenje moze biti tupavo i zavodljivo.
danas,da ne bi bila samo forma,treba u svakom konkretnom sluchaju videti koliko finkcionishu- slobodni izbori i predstavnistvo, vladavina prava, koliko se stite slobode gradjana koji chine demokratiju najboljim sistemom. bez liberalnih institucija i odnosa, ona je prazna
 
ono sto jeste lose u demokratiji je podloznost korupciji i kriminalu, i nekakva "labavost" po tom pitanju, jer se pretpostavlja da su svi nevini dok se ne dokaze suprotno, a dokazivanje je dugotrajan proces...[/QUOTE]

Па значи да не постоји савршен систем,значи да ни демократија није савршен облик
друштвеног уређења,а ове мане које сте навели директно наводе на то.
Па да није те лабовости како ви кажете односно права на одбрану,тај систем би се звао робовласничко друштво.То право је једно од основних на коме се заснива целокупано друштвено уређење,тј.систем .То што је дуготрајан процес значи да демократија као облик друштвеног уређења није још увек нашла решења која треба да примењује када су битне ствари у питању,значи није савршен облик друштвеног уређења.
 
LUKA BRACI:
После више година живљења у новим демократским условима
после демократских промена од 5.октобра све више се поставља питање
да ли је демократија лош облик друштвеног уређења
или су ови који се код нас престављају као демократе уствари Утописти.
A ko tebi gusi politicku svest,mislim mogu da te razumem ako te pandur napenali u vugla sa pendrekom,onda ce stvarno da dodje do gusenja bilo kakve svesti....?
 
PredatorBG11:
A ko tebi gusi politicku svest,mislim mogu da te razumem ako te pandur napenali u vugla sa pendrekom,onda ce stvarno da dodje do gusenja bilo kakve svesti....?

Па где је то било и када,ако је било зашто се не обратите инспекторијату господин
Божовић би вас радо примио и предузео неопходне мере за кажњавање учиниоца.
 
A ko tebi gusi politicku svest,

Ја нисам рекао да ми гуши свест, него могућност да се применом силе дође до гушења политичке свести,ево конкретан пример ако учествујем у некој политичкој расправи а неко из разлога што је у прилици да не кажем мисли да је моћан
једноставно не емитује моје поруке или омете изношење мог почитичког става то је већ гушење ...и да не помињем повреде права на слободно изношење..итд
 
LUKA BRACI:
A ko tebi gusi politicku svest,

Ја нисам рекао да ми гуши свест, него могућност да се применом силе дође до гушења политичке свести,ево конкретан пример ако учествујем у некој политичкој расправи а неко из разлога што је у прилици да не кажем мисли да је моћан
једноставно не емитује моје поруке или омете изношење мог почитичког става то је већ гушење ...и да не помињем повреде права на слободно изношење..итд

Kakve ovo veze ima sa prvim postom tj demokratijom?
 
LUKA BRACI:
Ви стално демократија па демонкратија,ја причам о нечем другом да ли је то лош облик друштвеног уређења или је по среди нешто друго ?

Па како сада ствари стоје испада да је ДЕМОКРАТИЈА САМО ИЗГОВОР силницима да војном и другом силом запоседну туђе територије супротно међународном праву у циљу задовољавања својих потреба одржавања стандарда својих грађана.

Заиста, до сада НЕМА бољег друштвеног уређења (бар теоретски)... е, сада што у пракси то нема везе са мозгом и што пресвучени наследници црвених терориста и злочинаца себе називају демократама - то је друга и дуга прича. Лично као једини лек наслеђеним болестима видим у растурању постојећих ЦРВЕНИХ СИНДИКАТА и стварање правих сталешких синдиката који ће се борити за стварно успостављање демократије, ако је то уопште могуће. 8-)
 
LUKA BRACI:
A ko tebi gusi politicku svest,

Ја нисам рекао да ми гуши свест, него могућност да се применом силе дође до гушења политичке свести,ево конкретан пример ако учествујем у некој политичкој расправи а неко из разлога што је у прилици да не кажем мисли да је моћан
једноставно не емитује моје поруке или омете изношење мог почитичког става то је већ гушење ...и да не помињем повреде права на слободно изношење..итд

mmmda... :roll:
ovo je cest argument skinsa ili anarhista, jer smatraju da je njihovo pravo da iznesu svoj "politicki stav" o tome kako treba pobiti sve Jevreje i Cigane, ili kako sve kapitaliste treba obesiti...

pa, mislim...tu je po sredi neka greska u koracima...
 
LUKA BRACI:
Па значи да не постоји савршен систем,значи да ни демократија није савршен облик
друштвеног уређења,а ове мане које сте навели директно наводе на то.
Па да није те лабовости како ви кажете односно права на одбрану,тај систем би се звао робовласничко друштво.То право је једно од основних на коме се заснива целокупано друштвено уређење,тј.систем .То што је дуготрајан процес значи да демократија као облик друштвеног уређења није још увек нашла решења која треба да примењује када су битне ствари у питању,значи није савршен облик друштвеног уређења.

savrsen oblik uredjenja ce stupiti na snagu onda kada ljudi budu savrseni...a tada oblik uredjenja nije ni mnogo bitan...
 
LUKA BRACI:
После више година живљења у новим демократским условима
после демократских промена од 5.октобра све више се поставља питање
да ли је демократија лош облик друштвеног уређења
или су ови који се код нас престављају као демократе уствари Утописти.

demokratija je umrla sa postavljanjem voje na vlast!
nemoj da pripisujesh danashnje stanje demokratiji!!!
 
crow:
demokratija je umrla sa postavljanjem voje na vlast!
nemoj da pripisujesh danashnje stanje demokratiji!!!

Па немој тако, ево данас је Воја посетио фудбалску репрезентацију Србије и пошто су победили у протеклих неколико сусрета дао им подршку, ретроактивну подршку
Све се нешто бојим да нас не урекне,ма боље је да нас је преседник олимписког
комитета посетио,ма нико да им да подршку пред битку а после битке сви би да се сликају,е па неће моћи господо демократе ако сте уз Србију онда сте ту и када се губи и када се побеђује јер још је утакмица за Србију у току!
 
LUKA BRACI:
Па немој тако, ево данас је Воја посетио фудбалску репрезентацију Србије и пошто су победили у протеклих неколико сусрета дао им подршку, ретроактивну подршку
Све се нешто бојим да нас не урекне,ма боље је да нас је преседник олимписког
комитета посетио,ма нико да им да подршку пред битку а после битке сви би да се сликају,е па неће моћи господо демократе ако сте уз Србију онда сте ту и када се губи и када се побеђује јер још је утакмица за Србију у току!

Па шта, честитао им је победу, шта ту није у реду..........а осим тога стигла је и ова вест од МОК-а - НАША НОВА ОЗНАКА ............









п.с. Нека цркну наши непријатељи...........
 

Back
Top