Koalicije:DS,G17+,SPO ili nesto od toga

_Milanche_

Poznat
Poruka
7.334
Kako sada stvari stoje od koalicije koju su neki analiticari najavljivali kao mogucu a koju bi cinili DS,G17+,SPO i mozda stranka Rasima Lajica nema nista.Naj veci problem u celoj prii predstavljaju zahlednli odnosi izmedju DS-a i G17+.Tom sukobu najvise doprinosi licni animozitet koji vlada izmadjju Mladjana Dinkica i zamenika predsednika DS-a Dusana Petorovica (coveka koji operativno upravlja strankom).Taj sukob datira od afere Conjagic,Lalic kada je Mladjan Dinkic optuzio Dusana Petrovica da kreator pokusaja otimanja dva mandata G17+.(Sovranije Conjagic bivsi poslanik G17+ i glavni akter ove afere je blizak prijaelj Dusan Petorvica dugi niz godina).Sve to utice da se Dusan Petrovic i njegova struja u DS-u ostro protivi koaliciji sa G17+ a sve to kulminiralo je ovih dana na zasedanjia skupstine Srbije.
Kad je u pitanju saradnja izmadju DS-a i SPO-a situacija je bitno drugacija.Postoje veliki izgleda da se te dve strane nadju u predizbornoj koaliciji a glavni pokretac tog dogovara je ponovo Dusan Petrovic.Naime Petrovic koje je inace bivsi predsednik opstine Sabac a danas apsolutno najznacajnija politicka figura u tom delu Srbije(nesto kao Bidza u svilanjcu ili Velja u Cacku) vec je godinama u koaliciji sa SPO-om na lokalnom nivou(uz to treba imati u vidu da je SPO u tom delu Srbije veoma jak).Sve to utice da on ima jako dobro iskustvo i jako dobre odnose sa ljudima iz rukvodstva SPO-a koje je takodje zainteresovano za tu saradnju a krilo koje zeli koaliciju u Ds-u predvodi "sminskersko krilo" na celu sa Vlajkom Senicem.Sanse da ovaj dogovr uspe su jako velike posebno imajuci u vidu da je birako telo ovih stranaka veoma blisko.
Po onome kako sada stvari stoje izgleda da ce koaliciji ciniti samo DS i SPO a sansa za G17+ da se tome prikljuci postoji samo ako predsendik Tadic odluci da napravi uspupak G17+ za podrsku na izborima za predsednika Srbije.
 
_Milanche_:
to sam zaboravo da napisem...Mladja pokusava da se dogovri sa Vukom oko te varijante jer mu je rizicno da izadje samostalno ali "sminskersko krilo" SPO-a je vise za koaliciju sa DS-om.
ma da..g17 je samo dno dna,besprincipijelna stranka ciju ideologiju i cilj ne znaju verovatno ni sami njeni osnivaci..ustvari,znaju..moze i levo i desno,samo nek je tu negde KOFER... :-D
 
serb_pagan:
mislim da nema nista od toga..DS zna da ce i sa njima i bez njih osvojiti dovoljno da formira vladu sa kostunicom..tako da bi im SPO i G17 bili bespotreban teret..ja sam cuo neke price o koaliciji SPO-G17..
Мала исправка колега. Говорите као прикривени страначки активиста. ДСС зна, да ће са њима и без њих освојити довољно да формира Владу са Тадићем. ТАКО ТРЕБА.
 
serb_pagan:
mislim da nema nista od toga..DS zna da ce i sa njima i bez njih osvojiti dovoljno da formira vladu sa kostunicom..tako da bi im SPO i G17 bili bespotreban teret..ja sam cuo neke price o koaliciji SPO-G17..
532223.jpg
kostun.jpg
 
Cini mi se da G17+ nece biti na listi DS-a. Verujem da ce tako biti jer sam gledao Dinkica kada je gostovao u Utisku nedellje. Bio je pod stresom, svaki put kada je pomenuo Kostunicu "polomio je jezik" ili se malo zagrcnuo, dok je takodje cesto pominjao Tadica (kao da mu je mnogo vazan).
Dok, sutradan je izasao clanak kako ce Dinkic, ukoliko ne bude u parlamentu najverovatnije otici u zatvor, zbog proneve para sa Kipra (i to jos za vreme Djindjiceve vlade), kao i clanak "Dinkic radikalniji od radikala".
Moje misljenje je da jedan od predizbornih dogovora DS-a i DSS-a da DS ne stavlja na listu G17+.
Cini mi se da je neko naebo, mada mozda gresim...
 
urospo:
Mislim da je jedino moguca predizborna koalicija spo i g17+, dakle onih stranaka koje bi pojedinacno tesko presle cenzus. Zasto bi partija koja sigurno prelazi cenzus ulazila sa bilo kim u koaliciju.
Koalicije posle izbora su vec druga prica.
ako uzmemo tvoju logiku-DSS sigurno prelazi cenzus.Zasto bi onda oni isli u koaliciju sa Veljom i Palmom?
Pa zasto da se ne bi rasuli glasovi onih koji su im politicki saveznici a i da bi imali bolji izborni rezultetat a samim tim i bolje pozicije.
 
12.10.2006.
Vuk Draskovic,Vlajko Senic,Srdjan Sreckovic i Dragan Kojadinovic danas su posetili Sabac i sastali se sa celnim ljudima sabacke opstine.
Pitaje:
Zasto su oni danas dosli u Sabac i sastali sa celnim ljudima opstine Sabac(grada odakle se gura ideja zajedickog nastupa na izborima) i zasto su dosli u grad kojim vlada prvi operativac DS-a Dusan Petorvic sa kojim su vodili razgovore?
 
_Milanche_:
12.10.2006.
Vuk Draskovic,Vlajko Senic,Srdjan Sreckovic i Dragan Kojadinovic danas su posetili Sabac i sastali se sa celnim ljudima sabacke opstine.
Pitaje:
Zasto su oni danas dosli u Sabac i sastali sa celnim ljudima opstine Sabac(grada odakle se gura ideja zajedickog nastupa na izborima) i zasto su dosli u grad kojim vlada prvi operativac DS-a Dusan Petorvic sa kojim su vodili razgovore?
pa mogli bi konacno Danu da postave za sheficu BIA da se obracuna sa onom bandom udbasom koja nas truje vec 60 godina brez prestanka.
 
al bundy:
pa mogli bi konacno Danu da postave za sheficu BIA da se obracuna sa onom bandom udbasom koja nas truje vec 60 godina brez prestanka.
To bi bilo vrlo pozeljno,ali samo treba imati u vidu i neki PLAN B,ako se Dana zanese,pa ne bude htela da sidje sa tog mesta.
A da bi rascistila bandu,TO DA! Samo treba neko posle da je smeni. :D:D:D:D Inace,mozemo da najebemo. :lol:
 
_Milanche_:
ako uzmemo tvoju logiku-DSS sigurno prelazi cenzus.Zasto bi onda oni isli u koaliciju sa Veljom i Palmom?
Pa zasto da se ne bi rasuli glasovi onih koji su im politicki saveznici a i da bi imali bolji izborni rezultetat a samim tim i bolje pozicije.

Koliko znam jos nije potvrdjeno da ce dss i ns zajedno na izbore. Bas zbog onoga sto sam rekao mislim da ce ipak na izbore izaci pojedinacno. Doduse ima jos do izbora, tako da ce se o tome tek odlucivati, sad slede aknete, procene i sl.
 

Back
Top