Ispravka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Поштовани господине ******, ми се увек негде ''очешемо''?

Уз дужно поштовање – Ви нисте открили ''рупу на саксији'', јер сам и сам ово исто посведочио више пута на овоме форуму.

Изволите да прочитате:

CTEMA:
Грб Јакова Ненадовића (који је беспотребно и супротно општим хералдичким правилима преузет у предлогу грба Ваљева) је сасвим довољно диференциран у односу на апокрифни грб Немањића. Ако то не видиш - обрати се офтамологу.

Могао би Ти да направиш стандард за месну хералдику па да се њега држимо. Ти си, ипак, већи "ауторитет" од СХД "Бели орао"!

Немој погрешно да ме разумеш! Ја нисм члан СХД и не желим да будем схваћен као њихов "адвокат". Ипак, као неко ко се активно бави хералдиком, препознајем потребу за хералдичким стандардом. Без тога добијамо ужасну анархију на томе пољу и смешна (псевдо)грбовна решења попут оних у: Пожаревцу, Чачку, Босилеграду, Српској Црњи, Рускоме Селу... А сада им се припружи и Ваљево!

Шта је са именом титулара на самоме штиту? Брука!

Узгред, грб Краљева (који је фантастичан, иако није сасвим у складу са стандардом, који је СХД "наметнуо" као норму) није рад: "старог мајстора". Грб је мало фришкији. Обавести се...

То што Ти имаш нешто лично против СХД или некога од њих не мења чињеницу да је њихов стандард општеприхваћен. Осим тога, и поред свих имперфекција - далеко је и бољи од стандарда који би се, евентуално, установио овим предлогом г. Душана Арсенића и који је у рангу "грбова" Сврљига, Аранђеловца, Баточине, Берана, Блаца, Бољевца, Жабља, Кладова, Лебана, Мајданпека, Параћина...

То незналачко хералдичко "шаренило" није достојно Србије!

Речени цитат је са овога форума: http://forum.krstarica.com/threads/101488&page=13&pp=15, а има их још, ако су Вам потребни или од интереса.

Нигде и никада нисам ни тврдио да СХД (као српски неформални хералдички ауторитет) и ОХГС-ЦИПМ (као група хералдичких ентузијаста) имају било какав ''однос''. То су две различите ствари и то је свима, ваљда, јасно.

Уосталом, ни моје чланство у неким међународним хералдичким организацијама (попут IAAH) нема организационе везе са ОХГС-ЦИПМ, већ је чисто личнога карактера.

Такође, и овде ја престављам само себе лично, а не било које хералдичко или нехералдичко тело.

Вама, господине ******, хвала на публицитету и бављењу мојом личношћу, али ми се ипак чини излишним. На послетку, из горњега се јасно види да сте само поновили оно што ја овде одавно тврдим.

Ипак, хвала на пажњи и бризи!
 
Биће, онда, да сте господин **** ********?

Опростите! Завео ме је Ваш српски, а мало сте и у ''предности'' с' обзиром да ја свој идентитет нисам ни крио.

Ипак, поента је да сте ме ''прозвали'' без повода, будући да сам и сам на више места изрекао оно што и Ви и то далеко пре ове Ваше поруке.

Толико о томе, господине *********.
 
Значи, играмо се ''мачке и миша''?

Ко год да сте, имате ли шта да додате поводом тога што сте ме на више места непотребно ''прозвали''?
 
Dobio sam poruka i link da vidim ovaj diskusija.

Ja stvarno nemam vreme za to. Ja sam ja, pravi Sergei :-)

Nenad, ti volis IAAH to je samo neki internet organizacija. Kazemo na engleskom "its a free country". Stvarno ako ti mislis da ja imam vreme za takve poruke na neki forum...dobro... oko hoces.
 
Извините, Сергеј, што сам Вас помешао са Вашим неименованим пријатељем.

Иначе, ово нема никакве везе са IAAH, коју ''волим'' таман колико и Ви, који сте и сами били дугогодишњи члан.

Ово има везе са тиме да је Ваш неименовани пријатељ дао себи слободу да повлачи моје име по овоме форуму без икаквога повода.

Уосталом, Ви ме знате годинама и знате ко сам и шта сам. Знате да се никада нисам лажно представљао.

Но, то је све безвезе. Извините што сам Вас помешао са том особом (ко год он био).
 
Ama ljudi puštite Stmu na miru, on je HERALDIČAR i to dobar.

Stemo đe si ih to načepio životati. Pušti prazne priče i ajmo o heraldici, a oni koji ne znaju neka uče.
 
Bi2:
A, koliko ja vidim, a vidim dobro, Gazdarica treba da napravi veliko spremanje.Šta znači ova tema?

Hm...šta znači tema...pitaj onog ko je postavio...ako pitaš kojim slučajem šta znači moj post...onda...pročitaj temu od početka...biće ti jasno...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top