Romanticno vece

Uz jednu flasu dobrog crnog vina, priguseno svetlo,neku pucketavu vatru u sobi, velike bele pahulje sto se lepe za prozore, dobru diskretnu muziku i jedne lepe tamne oci koje me gledaju i govore.... :lol:
 
Pisao sam moje romanticno vece,moje iskustvo,dakle nije plod maste,no je bilo takvih veceri.........

Zima,bas kao i sada pred Novu godinu.Planina,brvnara,sneg preko metra.I dalje pada,krupan,beo,nezan,nadasve nevin..........
U brvnari kamin.Iz kamina se cuje pucketanje.Ovecu sobu,obasjava plamen iz kamina i petrolejke.Struja,ne! Nema struje.Nema TV,nema racunara,nema radija,nema mobilnih.Ima Ja i ONA,pored kamina.Njezina glava na mom ramenu.Cutnja.Svako u svojim mislima.Onda,kao po nekoj necujnoj komandi,blagi pogledi se susrecu.Nevin osmeh na licima i........socan poljubac.Opet je njena glava na mom ramenu.zatim se digla i otisla da se istusira.Spremio sam sto,postavio veceru.Ono sto ona najvise voli.Ribu,ali samo na onaj nacin na koji sam je ja spremao.Tri svece na stolu,i ruza.Beskrajno cista,medena,ruza.Sama cecera je protekla uz blage osmehe i zaljubljene poglede.Po casa crnog vina,tek da jos vise razgali dusu. Onda smo izasli malo na trem.Bilo je toplo,a sneg nije prestajao da pada.Iako je bilo oko 9 uvece,od beline,cinilo sa da je dan.Usli smo unutra.Opet kraj naseg kamina.U rukama se stvorila gitara,iz ustiju potekla pesma:JEDNE NOCI U DECEMBRU.............Ne,nije se zvala Branka,imala je drugo ime.............

Sad,autor Topica mozda se ne slaze,jer je ovo istinit dogadjaj,koji se meni dogadjao,a nadam se da cu takvih jos imati u zivotu..............
 
Idealno romatntično veče...
22h,On otključava vrata ,u stanu gori 10-ak svecica (od toga su 3 mirišljave),na stolu je pićence i nešto za grickanje,CD sa baladama ...Ja u sexy donjem vešu...
 
Goscica:
A ja mislila da tako nesto ima samo u mojoj glavi.Priznaj Done da te moja pricica podsetila na to vece! :wink:

Pa priznajem,zasto ne bih priznao.Da,tvoja me prica podsetila na moje neke....ali,ja sam ovu istu vec ranije opisivao.
Kad smo vec tu,aj da cujem Goscice i tvoju Romanticnu veceru 8) :lol: 8) :lol: 8)

Lepa je i ova Crnkina zamisao,mirisljavi stapici,mmmmmmmmmmmm..........

I ljudi moji,pa to je tako lako izvodljivo.Zasto bih zamisljao nesto sto se moze veoma lako ostvariti.Mozda ako je u ovom slucaju ZAMISLJAJ deo predigre ljubavne 8) 8) 8)
 
Crnka:
Idealno romatntično veče...
22h,On otključava vrata ,u stanu gori 10-ak svecica (od toga su 3 mirišljave),na stolu je pićence i nešto za grickanje,CD sa baladama ...Ja u sexy donjem vešu...

Pravo romanticno vece, a jos ujedno i seksi, to muskarci vole, seksi, mirisljavo i romanticno :oops:
 
DON:
Goscica:
A ja mislila da tako nesto ima samo u mojoj glavi.Priznaj Done da te moja pricica podsetila na to vece! :wink:

Pa priznajem,zasto ne bih priznao.Da,tvoja me prica podsetila na moje neke....ali,ja sam ovu istu vec ranije opisivao.
Kad smo vec tu,aj da cujem Goscice i tvoju Romanticnu veceru 8) :lol: 8) :lol: 8)

Lepa je i ova Crnkina zamisao,mirisljavi stapici,mmmmmmmmmmmm..........

I ljudi moji,pa to je tako lako izvodljivo.Zasto bih zamisljao nesto sto se moze veoma lako ostvariti.Mozda ako je u ovom slucaju ZAMISLJAJ deo predigre ljubavne 8) 8) 8)
Vec dozivljenu ili "kako Goscica zamislja idealnu veceru"? I jel bas "Veceru"? :roll:
 
DON:
Pa sad,naslov Topica trazi veceru,a ti pisi i o marendi,samo nek je bila ili je zamisljas romanticnu.
Izbor je tvoj,ne sumnjam da je izbor mali :wink:
Posto sam idealno vece vec opisala (doduse, jedna od varijanti :wink:),mozda bih mogla malo o trpezi.Slozili smo se vec oko crnog vina, e, ti spomenu ribu, to uopste nije lose.Nek bude pastrmaka prelivena dobrim maslin. uljem,nacedjenim limunom,po malo garniranog barenog krompira i blitve...Desert - vocna salata ili neka od varijanti cokoladnih bombica...E, sto se mene tice - moze bilo sta iz kineske ili mediteranske kuhinje, pored nase, jako ih volim.Eeee, i sve zaliveno poljupcicima... :lol:
 
Goscica:
DON:
Pa sad,naslov Topica trazi veceru,a ti pisi i o marendi,samo nek je bila ili je zamisljas romanticnu.
Izbor je tvoj,ne sumnjam da je izbor mali :wink:
Posto sam idealno vece vec opisala (doduse, jedna od varijanti :wink:),mozda bih mogla malo o trpezi.Slozili smo se vec oko crnog vina, e, ti spomenu ribu, to uopste nije lose.Nek bude pastrmaka prelivena dobrim maslin. uljem,nacedjenim limunom,po malo garniranog barenog krompira i blitve...Desert - vocna salata ili neka od varijanti cokoladnih bombica...E, sto se mene tice - moze bilo sta iz kineske ili mediteranske kuhinje, pored nase, jako ih volim.Eeee, i sve zaliveno poljupcicima... :lol:

Pastrmka je namanji problem,i to ona potocna,pegava.Samo,dimljeni Losos na skari je ipak,mmmmmmmmmmmmm..........
Crno vino a la Don-Buorgoni berba '78.
Za poljupce,ma snaci cemo se vec. A sta,gitara i koja balada ne bi legli,a 8)
 
Gazdarica:
Ma, nije Merlot u flasi od litre, nego u butelji...
Sjecam se negdje 1996. godine uzeo moj drug butelju Merlota, platio je tada paprenih 27 maraka, ali da je bilo dobro vino, to jeste...

Pa butelja od 5 litre.Ja sam imao bas takvu. I da,bilo je super vino,sad....hmmmmmmmmmmm.........
Nisam ga doduse odavno ni pio,tako da i ne znam kakvo je sada.Zadnji put,nije valjalo......
 
Sto se vina tice - Rajacko ( Negotin )Oni koji su probali kazu - vrhunski kvalitet. Ja probala - fantazija, suvo,gusto,ljubicasto - crvene boje....mmmm, za romantiku dusu dalo....P.S. Malo ga je teze nabaviti, ali nije nemoguce!!! :wink:
 
pa ako tje da bude romantika onda nema vulgarisanja... znaci ... neka fina klopica, moze crno vino mmmmmmmmmm... onda posle toga samo nezni najnezniji kissitji, pa ondak bi smo se nezno maziliiiiiii kao mace i takooooooooo sve slatko i lepo:))
 

Back
Top