Prvi srpski patrijarh bio je ustvari - Bugarin!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Svetopelek

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
260
Jos jedan blistavi dokaz, da u srednjevjekovnoj Srbiji nije bilo nikakvog narodnog - srpskog identiteta i nikakve srpske svijesti stanovnici srednjevjekovne Srbije nijesu imali.

Vecinom, stanovnici srednjevjekovne Srbije imali su svijest samo da su zavisni seljaci - SEBRI, RATARI i imali su svijest da su hriscani.
U srednjevjekovnoj Srbiji zivjela je gomila raznoraznih naroda, o cemu nam svjedoce toponimi po Srbiji koji su dijelom opisani u ovom tekstu.


Vidimo jasno iz knjige koju je potpisalo 12 srpskih doktora nauka, da je prvi srpski patrijarh zvanicno priznat od Carigrada, bio - Bugarin!

  • Iz knjige

    istorija_srpskog_naroda.gif



    Prvi srpski patrijarh zvanično priznat od Carigrada, bio je Bugarin!


    Ocjene srpskih istoricara treba uzeti sa rezervom, jer su pristrasne i neobjektivne, ali činjenice su činjenice.


    bugrainprvisrpskirz4.jpg

    bugrainprvisrpski1pl9.jpg

    bugrainprvisrpski2ho5.jpg

    bugrainprvisrpski3mw9.jpg
 
Bi2:
Ajd, Rufi ovo si sad baš lupio !
Prvi srpski patrijarh je bio Joanikije i umro je 1350.g. u Peći.
A za Jefrema Bugarina si u pravu, i to je opšte poznato. Šta je tu tako tajnovito?
Al, on nije prvi, jbg. Nemoj vaditi iz knjiga ono što tebi odgovara.
Može neko ko ne zna da ti poveruje.. ;)

he he he

Ja sam lupio, i ovo sam ja napisao? :lol:

Ovaj Jefrem je bio prvi srpski patrijarh priznat od Carigrada, ne onaj Dusanov kojega Carigad nije priznavao.
Dakle, prvi PRAVI patrijarh.
 
Вала нека је и био колега. Бугари су наша браћа. Него чуо сам колега да се спрема опет нека црква да се спусти хеликоптером у договору са господином Ђукановићем. Колико има истине у томе? Исто се прича да ће господин Амфилохије и руски Патријарх да је освештају.
 
Svetopelek:
Ima neko ko to cita, ne radim ja to zbog ovih koji kontriraju.
Znas dobro koliko su svetosavske bajke nanijele zla Srbima i koliko im zla nanose.
nanele.i nanose.isto kao sto postoje i neki pozitivni aspekti cele price.
i sta sad?
nije mi jasno sto si se ti nasao u celoj toj prici da izigravas prosvetitelja.
jel si hteo crnu goru?
dobio si je.
da li jos nesto hoces?
ne?
koji moj se onda ovde sunjas i nesto dokazujes.
dosadan si.
 
Joj, ljudi, prvi patrijarh nam je bio Bugarin. Šta ću sad od života, Rufi, kako si samo okrutan? Kako si samo mogao da nam ovako grubo to saopštiš? Sutra kad budeš listao novine i dođeš do crne hronike znaj da se sav onaj narod ubio zbog toga što si im ti tako nemilosrdno saopštio najšokantnije vesti u njihovim životima!!!!

Pokajte se ljudi i priznajte sve što vam gos'n Svetopelek veli, u tome je svevišnji spas!!!!!!
 
Decko, ti si jedan od najumobolnijih persona na kugli zemaljskoj. Za tebe se ne moze reci da si covek, ti si vise kao pojava, ti si takoreci nesreca. Sam sebe zavaravas, zivot ti prodje u tome da pronalazis neke dokaze koji ne vrede ni pisljiva boba. Nadam se da su takvi kao ti dobro zapamtili generala Blazu Djukanovica, potpukovnika vojvodu Pavla Djurisica, majora Djordja Lasica... Jednom izrod, uvek izrod, izrodi ce ti i unuci biti. Seti se samo kako vam je Sekula Drljevic prosao, ta sugava ustaska svinja.
 
Svetopelek:
he he he

Ja sam lupio, i ovo sam ja napisao? :lol:

Ovaj Jefrem je bio prvi srpski patrijarh priznat od Carigrada, ne onaj Dusanov kojega Carigad nije priznavao.
Dakle, prvi PRAVI patrijarh.

he,he...jeste,jeste priznavao ga, i te kako.. :lol: Dakle, prvi PRAVI patrijarh je bio JOANIKIJE.

E, stvarno si Rufi dosadan, i bolestan.. :sad:
Šta, prošla ti euforija oko nezavisnosti, video si da to i nije nešto posebno, pa si se vratio na nama da ubijaš vreme i lečiš komplekse. :sad:
 
jozo bukovina:
Decko, ti si jedan od najumobolnijih persona na kugli zemaljskoj. Za tebe se ne moze reci da si covek, ti si vise kao pojava, ti si takoreci nesreca. Sam sebe zavaravas, zivot ti prodje u tome da pronalazis neke dokaze koji ne vrede ni pisljiva boba.

"dokaze koji ne vrede"?
Znaci laze ovih 12 srpskih doktora nauka?
Znaci ja sam kriv sto sam ovo pokazao, a nije kriv onaj koji je ovo od vas sakrio?
 
Nista ja ne kazem da je to lose.
Samo da znate da vam je prvi patrijarh bio bratko Bugarin.

Nikakvu srpsku narodnu svijest nije imalo stanovnistvo srednjevjekovne Srbije.
Ovo vam je valjda jasan dokaz.
Da su se osjecali nekakvim narodom - Srbima, ne bi dozvolili da im coek iz drugog naroda bude patrijarh.
Uostalom da je u srednjevjekovnoj "Srbiji" to jest zemlji SEBARA postojala srpska NARODNA svijest, svijest o Srbima kao narodu, nikada ti Srbi ne bi pali pod Osmanlije.
Al za koga seu SEBRI imali da se bore?
Za svoje feudalce koji su gori prema njima bili nego Turci ?!! Za njih da se bore?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top