Kukujem Notebook

dkole

Zainteresovan član
Poruka
499
Znaci,jednostavno,traba mi neko ko zaista poznaje trziste trenutno da mi da par saveta...mogu da izdvojim 85-90000....


1)uglavnom vidim da se potencira 512 MB RAMa,da li je to dovoljno za lap-top,ili treba da ganjam 1024 koliko se sad ugradjuje u PC?
2)Hard disk planiram od 80 GB,da li je to previse,treba mozda vise,ili?
3)ciljam dijagonalu ekrana od 15,4 inca...da li je to standard za lap-top?
4)Procesor: Intel,ili....? da li je 1,6 GHz optimum?
5)Koja je maticna ploca najbolja? Mora li i ona da bude Intel posto je taj procesor?
6)Insistiram na DVD/RW uredjaju,nema nista naprednije od toga,jel tako?
7)da li je moguce da se Netebook prikljuci na obicnu muzicku liniju pa da zvuk ide preko nje,pomocu AUX kabla,kao sto je to moguce sa obicnim recunarima?
8)mozda je i najvaznije-da li mogu da ga kupim praznog sto se softvera tice,pa da mi tamo ugrade licencirani XP koji ja imam?
9)koju firmu preporucujete? Vidim da BCGroup ima najbolju prezentaciju i ulivaju poverenje,sta mislite o njima?
10)Sta su glavni nedostatci Notebook-a u odnosu na obican racunar,osim igranja igrica?


to bi bilo to,ja sam pomalo laik,pa bih zamolio samo za odgovore onih koji se zaista razumeju u ove stvari....
 
Pre neki dan je kolega pazario Fujitsu Siemens Amilo M1450G,kosta nesto oko 90000.
Giga DDR2 rama,Centrino tehnologija,120GB,DVD-DL Rezac,kristalno cista i ostra slika...samo ne znam koja je grafika unutra....proveri to sam,nadji taj model na netu pa se detaljnije informisi.
Poz.
 
gledaj da ne bude integrisana grafika...ja sam se zajebao sa jednim hp-om prije 2 i po godine..imao 512 rama, procesor 2600xp-m..ali grafika je ati 320igp..znachi ni jednu igricu nije mogao pokrenuti a da temperatura ne skochi na 85 stepeni...
 
dkole:
Znaci,jednostavno,traba mi neko ko zaista poznaje trziste trenutno da mi da par saveta...mogu da izdvojim 85-90000....


1)uglavnom vidim da se potencira 512 MB RAMa,da li je to dovoljno za lap-top,ili treba da ganjam 1024 koliko se sad ugradjuje u PC?
512 ti je dosta ;)
2)Hard disk planiram od 80 GB,da li je to previse,treba mozda vise,ili?
Taman ;)
3)ciljam dijagonalu ekrana od 15,4 inca...da li je to standard za lap-top?
Nije loshe ;)
4)Procesor: Intel,ili....? da li je 1,6 GHz optimum?
Optimum je , ako nadjes vishe , bolje naravno ;)
5)Koja je maticna ploca najbolja? Mora li i ona da bude Intel posto je taj procesor?
E to vec ne znam :P
6)Insistiram na DVD/RW uredjaju,nema nista naprednije od toga,jel tako?
To je dobro , ne verujem da tvoje potrebe zahtevaju vishe ;)
7)da li je moguce da se Netebook prikljuci na obicnu muzicku liniju pa da zvuk ide preko nje,pomocu AUX kabla,kao sto je to moguce sa obicnim recunarima?
Naravno da moze ;)
8)mozda je i najvaznije-da li mogu da ga kupim praznog sto se softvera tice,pa da mi tamo ugrade licencirani XP koji ja imam?
Ako kupujes novi , uglavnom ti dolazi fabricki instaliran softver ;)
9)koju firmu preporucujete? Vidim da BCGroup ima najbolju prezentaciju i ulivaju poverenje,sta mislite o njima?
Nisam iz Srbije , ne znam kakvi su :?
10)Sta su glavni nedostatci Notebook-a u odnosu na obican racunar,osim igranja igrica?
Pa nema mnogo nedostataka .... sve sto mozes da radis na obicnom PC-u , mozes i na notebook-u ;) ...stampac , skener , kamera ...


to bi bilo to,ja sam pomalo laik,pa bih zamolio samo za odgovore onih koji se zaista razumeju u ove stvari....



i naravno , trebao bih da imash lan karticu .... obicnu .... ili josh bolje , wireless ;)

ja sam radio na par ASUS-a , koji su odlicni ;)
nije losh ni Fujitsu siemens ...... ;)
da , i ACER-ovi su fini na izgled , imaju fin dizajn , ali ne znam za karakteristike ....

eto , toliko od mene ;)
 
Molim one koji imaju pojma da mi kazu jel ovo ok za jedan notebook

Turion 64 X2 TL-50 2x 1.60GHz • 1024MB (2x 512MB) • 200GB (2x 100GB) • DVD+/-RW DL • NVidia GeForce Go 7600 256MB • USB 2.0/FireWire/Modem/LAN/WLAN 802.11abg • 5in1 Card Reader (SD/MMC/MS/MS Pro/xD) • Web-/Videokamera • 17" WXGA+ TFT (1440x900) • Windows XP Home • HP Remote control •

Hvala unapred!
 
bejbica:
Molim one koji imaju pojma da mi kazu jel ovo ok za jedan notebook

Turion 64 X2 TL-50 2x 1.60GHz • 1024MB (2x 512MB) • 200GB (2x 100GB) • DVD+/-RW DL • NVidia GeForce Go 7600 256MB • USB 2.0/FireWire/Modem/LAN/WLAN 802.11abg • 5in1 Card Reader (SD/MMC/MS/MS Pro/xD) • Web-/Videokamera • 17" WXGA+ TFT (1440x900) • Windows XP Home • HP Remote control •

Hvala unapred!
Wow ovo jeste izuzetna jaka konfiguracija i ona može svasta da radi. :) Mislim samo da ne treba preterivati sa jačinom procesora nedavno sam imao prilike da radim kod jednog poslovnog prijatelja , na njegovom Hjundai laptopu koji je imao procesor intel 3.0 ghz original , posle sat vremena rada mogo si i kafu da kuvaš na njemu toliko je bio topao , za divno čudo taj i dan danas radi i to po 8 - 9 sati dnevno i to bez ikakvih problema. :)
 
bejbica:
Molim one koji imaju pojma da mi kazu jel ovo ok za jedan notebook

Turion 64 X2 TL-50 2x 1.60GHz • 1024MB (2x 512MB) • 200GB (2x 100GB) • DVD+/-RW DL • NVidia GeForce Go 7600 256MB • USB 2.0/FireWire/Modem/LAN/WLAN 802.11abg • 5in1 Card Reader (SD/MMC/MS/MS Pro/xD) • Web-/Videokamera • 17" WXGA+ TFT (1440x900) • Windows XP Home • HP Remote control •

Hvala unapred!
Za notebook dobra konfiguracija. Pitanje je samo koliko je težak i koliko će da bude prenosiv. Ako ti nije problem, i ako ne treba da služi kao platforma za igre, onda je izuzetna.
 
snejks:
Wow ovo jeste izuzetna jaka konfiguracija i ona može svasta da radi. :) Mislim samo da ne treba preterivati sa jačinom procesora nedavno sam imao prilike da radim kod jednog poslovnog prijatelja , na njegovom Hjundai laptopu koji je imao procesor intel 3.0 ghz original , posle sat vremena rada mogo si i kafu da kuvaš na njemu toliko je bio topao , za divno čudo taj i dan danas radi i to po 8 - 9 sati dnevno i to bez ikakvih problema. :)

xexexexe isto ko i moj jedan hp pavilion....cim ga upalish za 5 minuta je ladno na 75 stepeni:))))
 

Back
Top