NEC Rezac ?

Ja imam Nec 3550 i 3520, i super su. Narezao sam preko 10.000 diskova i jos uvek normalno rade.
Moj predlog je (prepostavljam da hoces da kupis) da uzmes 4571. Podrzava LabelFlash. Neces se pokajati.
 
Ja imam NEC 4571A i super radi, narocito mi se svidja LabelFlash opcija. Pa kad zaprzim moj Logo i naziv DVD-a na ostatku CD-a. A kolege smo zevaju. :grin: :grin: :grin: :grin:

Nego jel neko naso original LabelFlash diskove, one koji mogu i sa gornje strane da se prze.

CU

P.S. Evo i slikice.
 

Prilozi

  • LabelFlash.jpg
    LabelFlash.jpg
    79 KB · Pregleda: 41
Juce sam za rodjendan dobio NEC AD-5170A DL BLACK.Prijatelj koji mi je to kupio rece da su mu rekli da podrzava LABELFLASH a nigde nisam nasao tu informaciju pa kontam da su ga zeznuli pa da ga vratimo!?
 
NICS:
Bly ray je sada popularan svi ostali polako izlaze iz fazona

Ima ih u prodaji, ali "tamo daleko", ali me ne interesuju sve dok cene "standalone" Blue Ray player-a nepadnu na cenu danasnjih DVD/DiVX player-a. Hardovi su daleko puzdaniji, brzi i veceg kapaciteta od bilo kog optickog medijuma. A Holo Diskovi su veoma blizu, tako da verovatno Blue Ray nece ni uspeti da zazivi kako treba.

CU
 
3550 moze da radi labelflash, uz malo modovanja naravno.
4570 fabricki ne moze da crta po diskovima, ali i on uz malo modovaja moze da postane 4571.

Ja kada bih sada kupovao NEC ne bih uzeo 4571, vec neki od ovih najnovijih modela.
 
Mislim da sve NEC verzije rezaca koje zavrsavaju brojem 1 mogu da rade LabelFlash a razlika izmedju 0 i 1 je samo u firmware-u. Tako da ako se uzme npr. 4570 prefleshuje se na 4571 i to bi bilo to. Ja sam moj i pored toga sto je 4571 fleshovao zbog RPC-a.

CU
 
D-Devil
Lepo zboris coce, samo ne nadaj se da si izmislio toplu vodu, jer to sto si rekao pise na pocetnoj stranici NECa (tj. onom delu gde je optika).
Inace, ne moze tek tako da se preflesuje (btw. ispravno je overflash), vec mora jos jedan medjukorak da se izvede pre toga, pa tek onda verzija firmwarea za noviji model.
 
Mrzi me sad da ti objasnjavam step by step, google u ruke, pa ces naci.
Treba ti necbfl, pa sa tim programom ga overflashujs, a posle ti za firmware treba Binflash ako budes ubacivao hakovani firmware, a ne onaj zvanicni (za zvanicni ti ne treba, jer on ti sam sve uradi).
 
Кулиража:
D-Devil
Lepo zboris coce, samo ne nadaj se da si izmislio toplu vodu, jer to sto si rekao pise na pocetnoj stranici NECa (tj. onom delu gde je optika).
Inace, ne moze tek tako da se preflesuje (btw. ispravno je overflash), vec mora jos jedan medjukorak da se izvede pre toga, pa tek onda verzija firmwarea za noviji model.

Uopste se nisam trudio da izmisljam toplu vodu, samo sam izneo moja iskustva sa doticnim uredjajem i ono sto ja standardno radim sa svim novim DVD rezacima (mojim licnim) bez obzira na firmu. Da li je ispravno preflash-ovati, overflash-ovati ili reflash-ovati sasvim je nebitno.

Evo jednog sajta za pocetak. http://liggydee.cdfreaks.com/page/4570/
 
@D-Devil
ma ne mislim ja nista ozbiljno, samo malo zayebancije u nase silikonske zivote.
btw. cdfreaks.com je najbolji sajt sto se optickih redjaja tice (bilo kog proizvodjaca), a i drze ga mnogo jaki likovi (Liggy i Dee) koji sami prave vecinu hakovanih firmwarea.
 
Da li je nesto "lako" na racunarima je subjektivna stvar, da li moze da se od 3550 napravi 4551, "moze". Tako pise na sajtovima koje sam poslao, ali nisam ja licno probao. Znaci ako pratis uputstva sa drugog sajta trebalo bi da imas 4551 posle ove operacije ili gomilu neupotrebljive elektronike. To zavisi od tvojih sposobnosti i tvog poznavanja ove materije. Na zalost mozemo samo savetima da ti pomognemo.

CU
 
Evo bukvalnog prevoda sa sajta http://nechack.host.sk/

Dobrodošli u novu dimenziju gde NEC drajvovi nisu više ograničeni svojim firmverom...

Ova stranica opisuje kako da apgrejdujete NEC DVD-RW drajvove ND-3550A, ND-3551A i ND-4550A na ND-4551A

Svi ovi drajvovi imaju isti hardver samo se razlikuju po firmveru. Evo liste razlika opcija ovih modela:

Model DVD-RAM LabelFlash
ND-3550A - -
ND-3551A - +
ND-4550A + -
ND-4551A + +

Ovo je uobičajen trend ovih dana, NEC naravno ne dozvoljava korisnicima unakrsno flešovanje firmvera. Ali ograničenja i postoje da bi se kršila.NEC DVD-RW firmver se sastoji iz glavnog dela (u daljem tekstu samo firmver), koji može biti skinut sa NEC sajta ili sa sajta “CD freaks”, itd. i butkod dela. Butkod se nalazi na početku FlešROM-a i nikada se ne prepisuje upisom novog firmvera. Takođe kontroliše proces flešovanja i nedozvoljava da se upiše verzija firmvera sa drugog uređaja. Za uspešnu promenu modela drajva, potrebno je prvo zameniti butkod. Ovo je zadatak za moj alat.

Da bi ste uspešno promenili vaš model drajva pratite sledeće korake:

Skinite sa neta originalni ili modifikovani firmver za vaš novi drajv ( npr. http://nechack.host.sk/4551-1z2.rar )
Skinite sa neta “BinFlash” alat za flešovanje firmvera (verzija 1.25 bi sada trebalo da radi, ovde je http://nechack.host.sk/binflash.rar verzija 1.24)
Skinite http://nechack.host.sk/necbfl.rar (od 15.02.2006) sa ovog sajta.
Raspakujte RAR arhive koristeći šifru “nechax0r” u neki direktorijum.
Pokrenite NECBFL.EXE u DOS prozoru (testirano pod win9x i win XP) iz direktorijuma u kome se nalaze raspakovane arhive.
Videćete listu svih drajvova na računaru, unesite LUN broj ili oznaku drajva zajedno sa kosim crtama npr. E:\ vašeg NEC drajva.
Unesite željeni model drajva.
Potvrdite upis novog butkod-a na drajv.
Po završetku upisa restartujte vaš računar, BIOS bi trebalo da detektuje bovi uređaj sa verzijom firmvera 0.05.
Sada upotrebite program “binflash” da bi upisali vaš novi firmver.
Uživajte u DVD-RAM i/ili LabelFlash opcijama (LabelFlash je podržan u Nero verzijama 6.6.1.3 i 6.6.1.4 uz odgovarajući serijski broj).

Toliko od mene.
 
Ja sam probao na velikom broju modela i na svim je radilo bez problema.
A prvi pokusaj je bio na mom starom 3550, pa 4550.
Sada imam Benq 1655 koji ce uskoro (cim ga prodam) biti zamenjen Samsungom sa Serial ATA interfejsom (isto kosta kao i ovi, a videcu koliko nudi).
Benq na zalost nije toliko flexibilan kao Nec, jedva da sam uspeo da mi pomerim granice rezanja i to samo nekoliko medija.
 

Back
Top