Freelancer

markoca

Poznat
Poruka
7.190
Ajd da startujem temu i o ovoj igri. Koji ste level, koji brod imate.....usual stuff :)
Mozemo da se organizujemo pa da se nadjemo na nekom multiplayer serveru pa da se pikamo.....
 
Presao sam je ja pre otprilike dve godine pa se bas ni ne secam price.
Nego, jel neko pronasao olupine brodova? Sakrivene su u najopasnijim delovima svemira i nije ih lako naci. To su radioaktivna polja, minska polja itd. Ali traganje se isplati - oni sadrze mnogo jaka oruzja do klase 10 koja nanose i do 1000 hull damage. Ja sam nasao Dragoon Type 2 (klasa 5) u sektoru 3C u New London sistemu. Takodje ima i u 5C i 4G. Kada senzori otkriju olupinu, ona se na mapi vidi kao crveni krstic. Kada je nadjete, pucajte u nju i izbacice sadrzaj.
 
Igram ja, ali mod TNG (the next generation), kazu da ima 75 novih brodova i sta ti ja znam jos koliko novih stvari :)

Uvek kada igram, prvo ide sverc u Nexusu, onda skontam kintu pa uzmem neki brod. Vise puta i trazim od drugih igraca nesto kinte (normalno i dajem kada imam nekin pocetnicima).
 
ja sam preso ceo freelancer.....udri me do zore a zora ne svice......najbolja igrica.....jeste markoca i ja sam nalaziJo oruzije 10 lvl ali nisam im`o brod koji je mog`o da ih nosi....anubis mislim da moze do6-7 nivoa....posle nisam traziJo jace brodove...a ima ih...
nema nista bolje nego kad renes ti sam na njih 10...milina....i samo skidas jednog po jednog za 5 sekundi...
najteza misija mi je bila ona trka u u britaniji..ne znam tacno u kom sistemu....na taman nabaviJo heavy fightera ono oces qurac sa njim da pobedis onog...tu sam se cimao najzesce...:D
ali najvise sam mrzeo kad sam u lane-u i onda neki me izbace iz vorpa pa moram sa njima da se krljam pa da nastavim....a najbolji su oni sistemi koji ne pripadaju nikome...tu nema sta ne mozes da nadjes ali i da zagines cas posla :lol:
 
Najjaci fighter je brod Titan od Corsaira koji se kupuje na njihovoj planeti u nekom od delta/alfa/***** li ga sistema, davno sam igrao i zaboravio. Od tad igra nema svrhu, jer je previse laka. Narocito ako se nadju sva unique oruzja uz border sistema.

PS: Markoca, dal ti znas ijedan tread ili post da obrises?!
Toliko se spamuje, a ti samo zakljucavas, i koja je svrha toga kad u treadu ostane link ka cracku i sva ona bezvezna prica?!
Brisi bre malo tredove!
 
sto da brise....samo tako cepaj markoca....
mislim da se njihova planeta nalazi u cadiz ili tako nekom sistemu....to mi se cini da sam vid`o..ali nisam siguran...
 
Ja sam bas pre par dana poceo ponovo da igram,koliko se secam najjaca su tri broda :Eagle mozes da nadjes na freeport 9 u Omicron Theta,Corsairs imaju Titana koji ima jak oklop ali se okrece ko kamion oni su u Omicron gama sistemu i po meni najbolji je Sabre kojeg mozes da kupis kod Outcasta u Omicron alpha.
Inace igru sam presao pre 2-3 godine 100% nisam spavao 3 dana dok nisam nasao sve proklete olupine i iz tog iskustva kazem da je najbolji Sabre sa 4 Nomad blastera koji ne trose energiju i dva Sunstalker missiles
 
I ja sam se navukao zbog jedne druge teme ovde. :D
Inace video sam u KG original Freelancer za 550 din.
Da li se razlikuje nesto od khm "narodske" verzije?
Dal da pjlunem 550?
 
Why not?
Meni se Freelancer svidja zbog free form formata,kao Morrowind u svemiru.
Inace na staroj 386-ici sam igrao prvi Elite i od tad gotivim space sim
 
BTW ja sam ovde najveci fan FREE LANCERA. otkriJo (sto kaze zile) sam brda i doline, nakupio sve zivo i mrrrrrrrrrrrrrrtvo. Titan je najjaci brod. Al sam se okozio dok sam mogao da sletim na onu planetu da ga kupim. Korsari su me mrzeli do bola, pa sam morao da rokam onu federaciju da pocnu da me voleDU.
A sad jedno pitanje: el nasao ovde neko planetu majmuna i robota :D
Stvarno postoji, nije zajebancija, nalazi se u jednom sistemu UNKNOWN a ulaz u nju je samo jedan i nalazi se u jednom oblaku gasova (prdeza) i cuvaju ga nomadi. Tu je najvece groblje brodova u igri ako se dobro secam, ima krsa olupina. El nasao to jos neko?
 
i ja sam se nalozio na igru,...
ali kada sam stigao do one kapije tj. baze nomada i presao..nisam mogao dalje da udzim lvl i junko se nije vise javljala kada nabijem odredjenu vrednost za sledecu misiju...
jel to mozda do piratske verzije..
da li ima jos misija na original cd-u?
 
Ponovo sam se zapalio za ovu igru...ali u ogromnoj meri...
Znate da su Nomadi unistili Suncev sistem? Spekulise se zbog alternativnog intro klipa koji je bio izbacen iz igre. Mozete ga videti
.
 
Da secam se te igrice, pikao sam ga pre jedno 5god kada se zena preselila kod mene.
Bilo je samo cu cu cu cu cu cu cu cu cu cu cu, pa mi je kupila slusalice :)
Dal neko zna za neku slicnu noviju igru tog tipa, ja ninasta slicno nisam naisao, (samo space strategies).
Sad kad ste pomenuli mozda ga ponovo budem stavio, samo sam zaboravio sta se mora podesiti za xp, znam da je nesto pre zezalo i blokiralo se i zvuk bio poremecen u xp-u!
 
Ovako ljudi prvo da vam kažem nešto o meni.
Ja sam Marko Režić i dolazim iz Novog Sada. Sada imam trenutno 19 godina :D.
Jako volim igre, a pogotovo se velikim storyline. Najviše od svih vrsta igara volim svemirske i strategije, kao što su: Freelancer, Eve Online, X3, Red Alert 2, Generals... Inače ljudi jako sam veliki fan Freelancera. Igrao sam je prvi put 2002 odmah čim je izbačena na tržište, a čekao sam je dugih pr... dve godine, pošto nisu imali dozvolu da je ranije izbace. Prešao sam igru celu bar dvadesetak puta, i sada sam je nedavno prešao, pre možda 2 meseca. Znam je znači napamet.
Ako nekome treba upustva gde se šta nalazi slobodno nek pita, ja sam tu.
Ovako, da počnem...
Najbolja tri broda su vam ljudi ovi:
Eagle -> prodaje se u Freeport 9 (Omicron Theta). Koriste ga Zonersi koji su inače i njuhovi tvorci, ali ih koriste ujedno i Gas Mining Guild ili poznatije u igri GMG.
Sabre -> prodaje se inače u dve baze, a to su Vogtland Base (Dresden) i Planet Malta (Omicron Alpha). Inače ljudi Sabre nije možda napravljen od Outcasta, jer ga koriste i Red Hessiansi. To su dve suptotne neprijateljske grupe.
Titan -> prodaje se u dve beze, obe su od Corsairsa. To su: Leon Base (Omega-41), Planet Crate (Omicron Gamma). Snjima je jako teško biti dobar, ali se uspeva.
Dodao bih i Bounty Hantersov najači brod Hammerhead, koji se prodaje Friestadt Outpost. Inače meni je jako žao što Bounty Hantersi imaju slabiji brod od ovih drugih organizacija.
Najbolja oružja su vam definitivno od Corsairsa Salamanca 2 (LVL 9), a ako niste mnogo precizni preporulio bi vam GMG Photonsko oružje Skyblast B (LVL 9) koji je najbrži na tom levelu.
Za turete isto tako preporučujem. Salamanca turet (ako ste iskusni), Skyblast B (ako volite rafal).
Po meni je definitivno najbolji brod Titan, al jedino mi je žao što mu je tureta okrenuta samo unazad. Al to mu donosi prednost, najmanje gubi energije od svih najačih brodova.
A ako volite da skroz iskoristite svoj brod tu vam je uvek najpokretljiviji Eagle.

Evo to je sve od mene za sada... nadam se da vam je bilo zanimljivo. :D
 
Najjaci brod je titan, a lvl10 oruzja se mogu naci u igri pucajuci u olupine brodova,na mapi su obelezeni sa crvenim x.
Nomad oruzja mogu se dobiti unistavanjem nomad fighters-a,
lvl10 oruzja se nalaze na sledecim lokacijama:

Ime Damage R.Rate Energija Lokacije (Olupine)

Archangel 978 / 489 2.00 268 Omega-41, E5
Bloodstone 880 / 440 2.00 220 Sigma 13, C3/C4
Blue Blaze 1075/ 537 2.00 244 Sigma 17, E6
Cerberus 1173/ 586 2.00 293 Omicron Alpha, F4
Dark Blossom 978 / 489 2.00 268 Tau 37, E2/D2
Diamondback 1173/ 586 2.00 293 Sigma 13, C3/C4
Golden Blade 782 / 391 2.00 195 Omega-11, E6
Guardian 1075/ 537 2.00 268 Omicron Alpha, F4
Iron Hammer 880 / 440 2.00 220 Sigma 13, C3/C4 Jade 652 / 326 3.03 163 Sigma 13, C5
Nomad Energy Blaster 635 / 311 4.00 0 Omicron Alpha, F4
Nomad Energy Cannon 847 / 423 3.03 0 Omicron Gamma, F2
Onyx 1075/ 537 2.00 268 Sigma 13, C5
Prometheus 586 / 293 3.03 146 Omicron Alpha, D6
Silver Fire 717 / 358 3.03 179 Sigma 13 C3/C4
Thor's Hammer 880 / 440 2.00 244 Omicron Theta, E6
Wild Fire 1075/ 537 2.00 220 Omicron Beta, E5
 
Jel moguce imati oruzje Nomada? Negde sam to procitao...

naravno. kolko se ja setjam ono ne troshi energiju ili tako neshto, ne mogu lepo se setim (ili je beshe jede ko ludo)
i da, sva oruzhija nomada su lvl 10
i o5 si me naprzhio, sad tje je instaliram...
btw, pogledao sam onaj neskratjeni intro, mnoooooogo je dobar, bedak je shto su ga cut-ovali. prochitao sam da je zbog onog naratora jer nema glas nikakav, a i kao da je ono shto je izbacheno bilo bzvz i nije se uklapalo u igru ;/ a meni se bash svidja, bash je do yaya ;/
 

Back
Top