Mala pomoć oko Excel-a?!

СРБIN

Zainteresovan član
Poruka
206
Радим дипломски и потребна ми је мала помоћ?! Како да у excel-у са неког списка пронађем одређено име и да видим колико се оно пута понавља?!
 

Prilozi

  • DIPLOMSKI rad.zip
    23,3 KB · Pregleda: 23
Edit->Find
Uneseš ime koje tražiš i opcije potrage
Klikneš na Find All i pokaže ti se spisak svih pronađenih polja a prvo polje s tim podatkom je selektovano
Ako su podaci razbacani po tabeli, klik na neki od pronađenih podataka u spisku automatski selektuje taj podatak u tabeli.
 
Prebroj stavke u dobijenom spisku. Ako ti treba da u neko polje (negdje "sa strane") upišeš neko ime a da ti excel sam pronađe to ime i prebroji koliko se puta ponavlja, to je već malo složeniji slučaj. Može se ali ne znam napamet funkciju. Pogledaću pa ću se javiti kasnije.
 
Vrlo jednostavno evo kako:
Obeležiš čitav red gde ti piše ime i preizme, starost itd, zatim klikneš Data/Filter/auto filter, u padajućem meniju gde piše ime i prezime klikneš na strelicu koja će ti se prikazati izabereš jedno ime sa spiska i on će da ti prikaže koliko ih ima na spisku
 
stemark:
Vrlo jednostavno evo kako:
Obeležiš čitav red gde ti piše ime i preizme, starost itd, zatim klikneš Data/Filter/auto filter, u padajućem meniju gde piše ime i prezime klikneš na strelicu koja će ti se prikazati izabereš jedno ime sa spiska i on će da ti prikaže koliko ih ima na spisku
...али овако не могу да видим шта се највише пута понавља, а мени то треба?!
 
idi u sheet3 i u celiju A1 upisi:
=Sheet1!A1
,a u celiju A2 upisi:
=COUNTIF(Sheet1!A2:A455,Sheet1!A2)
Zatim celiju A1 rasiri do K1, a celiju A2 rasiri do K454. klikni na DATA / FILTER / AUTO FILTER. Aktivirace ti se automatski filter sa kojim izdvoj maksimalnu vrednost za potrebne kolone. Poziciju celije sa maksimalnom vrednosti na sheet3 uporedi sa istom pozicijom na sheet1 i to ti je trazena nepoznata! Mislim da je ovako najbrze.
za osobu, na sheet3, dobijam A395 (vrednost je 22), ako ovo uporedimo sa istom celijom na Sheet1 videcemo da je to Bulatovic Ljubisav. Znaci Bulatovic Ljubisav se ponavlja 22 puta.
kontas li?
 

Back
Top