Bleda slika na DivX i DVD ???

jovans

Zainteresovan član
Poruka
437
Kada pustim film i DivX i DVD slika je bleda. Probao sam da instaliram razne kodeke, da ih menjam, izbrisem skroz pa ponovo instaliram ali nista. Mislim da nije problem sa kodecima. Moze li mi neko strucniji reci u cemu je problem i sta da radim ? Radi se o Windows okruzenju.
 
Kada pustim film i DivX i DVD slika je bleda. Probao sam da instaliram razne kodeke, da ih menjam, izbrisem skroz pa ponovo instaliram ali nista. Mislim da nije problem sa kodecima. Moze li mi neko strucniji reci u cemu je problem i sta da radim ? Radi se o Windows okruzenju.
 
jovans:
Kada pustim film i DivX i DVD slika je bleda. Probao sam da instaliram razne kodeke, da ih menjam, izbrisem skroz pa ponovo instaliram ali nista. Mislim da nije problem sa kodecima. Moze li mi neko strucniji reci u cemu je problem i sta da radim ? Radi se o Windows okruzenju.

Od kada, dali je ranije bilo u redu, koju konfiguraciju imas i od kada (psebno koja je graficka), i slicno da bi se moglo videti sta tu ne valja, ovako ti nema pomoci!
 
Ovu konfiguraciju imam od kada sam kupio komp, od pre tri godine.
Konfiguracija je:
Procesor: AMD Athlon(tm) XP 1800+
1.53 GHz 256 MB RAM
Graficka kartica: NVIDIA GeForce MX 440 (+TVout) -64 Mb

Ranije je bilo OK. Jedino sam morao ponekada da pronadjem odgovarajuci kodek za poneki film. Ne mogu da povezem problem nisacim.
 
jovans:
Mislim da sam nesto izbrisao sto nisam trebao.

Ako ti comp nije mnogo usporen moguce je da je oslabio monitor a probaj da udjes u opcije nvidia displej drajvera (ili na ikonici kod sata ili desni taster na displeju) tamo su podesavanja osvetlenja,kontrasta,monitora i sl.pa vidi stavi prvo sve na difolt a ako ti ne odgovara zatamni sta i kako hoces pod uslovom da su monitor i grafika u redu i da imas ucitane nvidia agp i displej drajver(detonator).
Pokusaj ovo pa ces znati dosta vise o problemu a moguce da ces ga i resiti, a mozes i da pozajmis neki ispravan monitor pa da isprobas!!
 
Ako si vec uradio sve sto si naveo jos ti je ostalo da probas pleyer da OBRISES pa ponovo instaliras, ako to ne pomogne probaj da obrises pa ponovo instaliras windows i na kraju ako ni to nepomogne spremi lovu za nov monitor, graficku ili cak novi racunar. Jbg.

a da li si probao da se igras sa HUE, SATURATION, ALFA CHANEL, BRIGHTNES i CONTRAST-om? Ako nemas u plejeru onda potrazi u kodecima (to ti zna biti u okviru nekih). Ako imas savremeniji racunarnajbolje bi ti bilo da imas samo neki noviji DivX kodek (mislim da je dovoljna cak i 5.2 verzija, ali ipak stavi neku noviju, bar 6-icu) i noviji XviD. Neki kodeci znaju da se kolju medjusobno pa kad ih ukrstis u racunaru mozes videti svasta ili nista ili neku kombinaciju svacega i nicega.
Probaj i monitor da chachnes.
 
boom94:
Ako si vec uradio sve sto si naveo jos ti je ostalo da probas pleyer da OBRISES pa ponovo instaliras, ako to ne pomogne probaj da obrises pa ponovo instaliras windows i na kraju ako ni to nepomogne spremi lovu za nov monitor, graficku ili cak novi racunar.
Mislim da kod njega nije toliko ekstreman slučaj s obzirom da se žali samo na to kada pušta filmove , moždabi trebalo da promeniš plejer :)
Za gledanje dvix filmova ti trebaju sledeći kodeci :
divx 3.11
neki divx sa oznakom iznad serije 5.*
xvid codek
AC3 filter
FFD show
Morgan Stream swither
Antifreez
(ili da uzmeš neki codec pack, na netu ih ima jako mnogo)
Kada nabaviš sve ove kodeke deinstaliraš prvo sve stare kodeke iz control panel-a sa add/remove programs , odeš i obrišeš njihove foldere u program files-u i posle toga jedan restart kompjutera , i posle toga sve instaliraš nanovo. Ovo najčešće rešava sve probleme mada bih ti ja preporučio da isto to uradiš i sa plejerima koje koristiš. :)
 
snejks:
Mislim da kod njega nije toliko ekstreman slučaj s obzirom da se žali samo na to kada pušta filmove , moždabi trebalo da promeniš plejer :)
Ja koristim ViPlay od URUsoft-a:
http://www.urusoft.net/home.php?lang=1
firma ima jos nekih JAKO DOBRIH programcica za mediju i sve je besplatno. Vredi pogledati.
Nekim drugaru ViPlay nije radio kako treba kada prebacuje sliku na TV (jednima je radio, a drugima nije radio) pa je pronasao neki CRISTAL PLAYER (da li sam dobro napisao ime?) koji mu je resio njegove probleme sa filmovima. Ali ovaj drugi pleyer nije besplatan shto je jako veliki problem :-). Fazon kod kristal plejera je sto se (tako smo nasli u njegovim opisima) ne oslanja na windowsov plejer, kao vecina plejera, nego ima neki svoj koji je integrisan u aplikaciji. Sto bi znacilo ako neradi windowsov plejer trebalo bi probati sa kristal plejerom.
Oba plejera su JAKO DOBRA i trebalo bi ih imati. Ja licno imam ghostovu sliku sistema, ap cim se pojavi neko sra** u racunaru pozovem sliku i imam svez sistem za pola sata ;-)
snejks:
...Kada nabaviš sve ove kodeke deinstaliraš prvo sve stare kodeke iz control panel-a sa add/remove programs , odeš i obrišeš njihove foldere u program files-u i posle toga jedan restart kompjutera , i posle toga sve instaliraš nanovo. Ovo najčešće rešava sve probleme mada bih ti ja preporučio da isto to uradiš i sa plejerima koje koristiš. :)
Najcesca greska kod ljudi je sto misle da ce sve biti u redu ako samo pretabaju stari program ili ako ga samo deinstaliraju! Nezalost "repovi" zaostaju svugde po sistemu i najbolje (i najvise sto mozemo) je uraditi kao sto snejks kaze.
Moze se sa SYSTEM MECHANIC-om ili nekim slicnim programom ispratiti sta gde ide kad se nesto instalira, pa posle brisati jedno po jedno, ali verujte brze je da se instalira sistem i svi programi nego da se jedan program ukloni potpuno.
pozz
 
snejks:
Ja inače koristim MV2 plejer i BS plejer za divx i oba mi rade fantastično , moj glas je za MV2 plejer jer sa njim možeš i slike da praviš i da uređuješ sve na na plejeru od slike boje kontrasta itd do brzine zvuka i da ne nabrajam dalje. :)
Reci mi onda da li nove verzije MV2 plejera imaju podrsku za bookmarks-e (ono kad obelezis gde si stao sa gledanjem filma)?
Mozda je malo bez veze, ali ja sam odustao od MV2 plejera samo zato sto verzije koje sam ja imao nisu imale mogucnost da preko tastature "udarim" bookmarks.
"Slazem" se sa tobom da je i taj plejer dosta dobar. A da li i dalje moze da radi kao aplikacija (da nije obavezno instaliranje)?
To sto nabrajas (pravljenje slika, uredjivanje boje, kontrasta, brzine zvuka, video segmenta) izgleda da je standard u savremenim plejerima (za razliku od WMP-a 6.4).
 
Boom94 pravo da ti kažem nisam nikada pokušavao da koristim bookmark na njemu ni neznam da ga ima, jer ako danas gledam neki film i izbacim ga iz plejera na pola sutra , ili kad god bilo da poželim da nastavim da gledam ,kad opet ubacim film vrati me tačno na ono mesto gde sam prekinuo film da gledam. Što se rada kao aplikacija tiče nikada MV2 koliko se ja sećam nije radio kao aplikacija uvek sam imao instalacionu verziju plejera MV2 i MV2 plus, dok BS plejer postoji i kao aplikacija i kao instalaciona verzija.
 

Back
Top