Mala priča malog čoveka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Dobro priča i nije "mala"...
:wink:

Čitam, gledam, slušam i analiziram...
Možda grešim? Možda ne? Šta bi bilo kad bi bilo? Da li smo sami u kosmosu? Čemu sve ovo?
Ne, nisam sebi zadao toliko zaludan zadatak.
Razmišljao sam o EU. Isto kao i vi...

Da bi smo postali članica EU moramo da ispunimo odredjene uslove.
Čuj, odredjene!?
Pa ima ih više nego potencijalni Ustav članova...

Stav sveta o nama:

Na pomen ulaska Srbije u EU, svi se odmah sete haškog uslova. Ali to nije uslov nego preduslov da uopšte razmišljaju o nama koliko mi o njima. Mada, ima i onih koji ne misle. I to sa obe strane, istini za volju. Lukavo su nam bacili kosku kojom nam političari mašu. Uostalom, ako je engleski obaveštajac rekao da je svaka informacija o Ratku Mladiću, a starija od sat vremena - zastarela, onda kakvu to kristalnu kuglu ima Karla pa da vidi gde je on zaista sem da nam nameće osećaj krivice?
Dakle, Ratko iako optužen, a ne može se reći da li je i kriv dok se ne donese presuda, služi kao vešt izgovor. Ljigav.

Ali, možda je to i iskren stav EU o nama, samo malo uvijen kroz izgovor?

Situacija kod nas:

Ako zanmeramio lokalne prepirke na stranačkom nivou ko je pravi ološ i šljam jer je pokrao fabrike koje je druga strana mislila da uzme, pa ispadoše čisti u očima javnosti, da li je iko od njih svestan da i oni moraju da udju u kalup evropskih standarda kada postanemo članica?
Vrše li oni visinske pripreme za to?
Da li naše partije znaju šta znači evropski standard tj propisi?
Da li pripremaju gradjane na to i kako?

Imamo samo suvoparna obaveštenja o obavezama fizičkih i pravnih lica te institucija, ali nikad i ništa o pravima istih??? Zakon o autorskim pravima (mada je već postojao), zakon o PDV-u (gde je povraćaj?), plaćanje školarina i zdravstvenih usluga (po standardima evropskim kojima još nismo pristupili), javni servis u službi istine (ponavljanje serija i svadbe od 48h), privatizacija Ali, gde su prava gradjana??? Gde su prava zaposlenih??? E taj vakuum prostor služi za lažna stranačka obećanja, a ljudi nasedaju...

Zato smo se polarizovali prema stranačkim opredeljenjima. Neki ne žele nikada ništa da dele sa drugima i ne vide u slepilu da mogu zaraditi i više. Opet, da se ne lažemo, postoji slepilo druge strane koja hrli, juri i žuri i koja priča na sav glas se da je to raj, med i mleko koji samo nas čeka. Raj u kom ne treba ništa da se radi i gde ćemo rešiti sve probleme? Ma, sok od ptice...


Tok života Srba bez EU:

Moje skromno mišljenje je da dok ne udjemo u EU da će svaka stranka i dalje krojiti standarde prema ličnom nahodjenju čim preuzme vlast.

Prvih 100 dana nove vlasti se sastoji u pisanju i objavljivanju javnih čudjenja i isčudjavanja šta je to prethodnik naopako radio. Nadju se intelektualci za špricer i kavurmu da pojasne u nekoj emisiji pa u udarnom terminu koju smo to zabludu imali. Iza te priče za javnost, obično se krije stranačko delovanje u vidu kadrovskih promena i preuzimanje svih dostupnih poluga u državnom aparatu.

Sledeći period, nakon uspešnih promena (u kadrovskom smislu) ide donošenje novih te izmena i dopuna postojećih zakona. Sve u skladu namera odredjene stranke. Niko ne može da me ubedi da do dana današnjeg, nije mogao da se napiše valjan zakon!? Kao, juče smo napravili državu pa nadjosmo manjkavost?

Posledice nakardnih izmena i dopuna se manifestuju kroz dalje bogaćenje užeg sloja gradjana (neki po prvi put ulaze u klub vidjenijih), ali logično i produbljavanje socijalne i ekonomske krize gradjana i stvaranje novog bojnog polja za političke suparnike.
To je momenat kad počnu da kuljaju priče o sitnim i većim aferama.

A onda spasonosni izbori i prvih 100 dana vlasti...

Tok života Srbije unutar EU:

Pa, pregorela mi kristalna kugla...
Ali, ima tu nekih prednosti i mana. sve zavisi naravno iz kog ugla posmatramo. To je promena načina života na koje neki nisu spremni iz manje više neopravdanog straha. Recimo, iako smo se zaposlili da zaradimo ćorav dinar, gledamo ko nam je kolega koje je boje koje je nacionalnosti. Od kojija' je jednom rečju... A dotle posao stoji i gubimo trku.


ZAKLJUČAK:
Zato svi na trčanje po kondiciju! Manite se politike... U zdravom telu zdrav duh! Iskoristite ovo malo sunčanih dana. Pustite druge da se bogate ako sami ne umete.
Svako ume da izigrava tetku koja ogovara onog ko mu se ne svidja!
Retka tetka ima snage da trči na duže staze.
Bilo sa preponama bilo bez njih...
:wink:
 
[QUOTE]Pustite druge da se bogate ako sami ne umete.
Svako ume da izigrava tetku koja ogovara onog ko mu se ne svidja!
Retka tetka ima snage da trči na duže staze.
Bilo sa preponama bilo bez njih...[/QUOTE]

evo da se potpisem........

I da dodam da po mom misljenju niti jednoj stranci , od ovih "velikih" ne odgovara ulazak u EU...

Jer, jedne ubiraju izborne poene na obecanjima i ulasku Srbije...........
Druge pak, o pljuvanju po Uniji.............

Ako Srbija udje u Evropsku uniju, i "demonokratska" i "patriJotska " opcija gube glavni deo svoga programa........jedni obecanja, drugi pljuvanja..........
 
markovozd..:
evo da se potpisem........

I da dodam da po mom misljenju niti jednoj stranci , od ovih "velikih" ne odgovara ulazak u EU...

Jer, jedne ubiraju izborne poene na obecanjima i ulasku Srbije...........
Druge pak, o pljuvanju po Uniji.............

Ako Srbija udje u Evropsku uniju, i "demonokratska" i "patriJotska " opcija gube glavni deo svoga programa........jedni obecanja, drugi pljuvanja..........

Misliš, neko će ih ipak kontrolisati pa neće biti zarade za sve u okviru jednog mandata?
Niko neće imati motiva da se lakta za skupštinu te da jede krempite i druge kolače ako bude plaćen ko francuski poslanik?

Pazi, ovo je slika kada prikupiš sve informacije dostupne iz naših medija.
Samo kada bi neko izneo sliku iz inostranstva.
Onako, po mogućstvu realnu...
Bio bih zahvalan...
 
Ma tesko da je ovo mala prica malog coveka,pa vi kao da ste bili na kursu Cie za vodjenje sprecijalnog rata a ne za Adminisratora.
Mali covek gleda samo da prezivi a ovo sto ste vi sve naveli,navodi na misljenje da ste vi te probleme mladog coveka odavno vec resili.
 
Iron Lord:
Ako može i naš kolega da stavi jagodicu na vrh ove torte...
Ali stvarno.

Шта рећи а не испасти смешан или препотентан. Лепо смишљено, концептуално неоствариво. Каже народ, не поткивај коња кога немаш. Ко је коњ, ми или ЕУ, свако од нас схвата другачије. Ко ће бити јахан, ту нема никакве дилеме. У устројству ЕУ нема месту Балкану, нема места муслиманима, нема места обојенима, нема места Турској и Албанији. Папир трпи све, стварност нас у томе свакодневно демантује. Та Унија која се залаже за свакакве слободе, људске и духовне, постаје све више легло новог неонацизма. Устројство је формулисано давно и чекало се дуго да почне са репризом. Бајке којима се пуни рупа у глави многима који као роботи понављају напамет научну песмицу, да нам само фали ЕУ па ћемо почети да рађамо генијалце и да нам расте чаробни пасуљ који ће нас одвести на небо међу богове је одурна у својој неукости. Колико МИ одлучујемо о томе да ће нас ЕУ прихватити и подојити као мајка тек рођену бебу те гледати очима пуним љубави је доктрина за малоумнике која се сервира из опскурне демократске квазиграђанске елите. Сваки народ на планети је малоуман ако верује у такву идиотску пропаганду. Питање да ли ћемо им дати леви тестис од Младића или десни од Караџића па да нам свима израсту још три на којима ће бити чипови са баркодом или тзв. ”жигом звери” за кога знају они који су сада већ на седмом небу, суманутост је којом се поново испира мозак овдашњој популацији. Србија је у Европи и без тога и увек је била, само многи то не виде или не желе да виде. Формално, тамо никада неће бити зато што је онај са брковима давно записао устројство одабраних и оних других међу којима смо и ми. Qvalis pater talis filivs, какав отац такав син рекли би неки. ЕУ је некоме мајка а некоме маћеха. Они што посматрају бољитак кроз призму новог пара 501 или сјајнијих радњи где ћемо куповати оно што нам ЕУ сугерише да продајемо јер ћемо само под тим условима добијати кредите и друге повластице од бриселских богова, је такође једна од заблуда у коју сви западају. Слободно тржиште и економија не познају границе и за то нам не треба ЕУ. Ако нам је рат у СФРЈ нешто показао, то је да су нам ”најразвијенији” са економским санкцијама могли само да дувају али не оне Чедине балоне са Калемегдана већ нешто много жилавије. Новац не познаје политику, новац брише границе. Бити део једне Уније у којој важе иста правила за све је примамљиво и томе треба увек тежити. Али бити део Уније где ће на Србију гледати као на клозетаре или ђубретаре, драге колеге, то надам се нико не жели ако има у себи имало достојанства и морала. А тако нас третирају што видимо свакога дана. ЕУ није торта колега Ирон, ово нема везе са јагодом, нити смо ми кувари а они њени конзументи или обратно. По мени је ЕУ реалност коју треба прихватити да постоји и у којој за мале не важе иста правила као за велике, што је императив да се окренемо себи и решавању наших унутрашњих проблема за које увек мислимо да ће их решити неко други. Најмање ће то бити у стању ЕУ.
 
Iron Lord:
Dobro priča i nije "mala"...
:wink:

Čitam, gledam, slušam i analiziram...
Možda grešim? Možda ne? Šta bi bilo kad bi bilo? Da li smo sami u kosmosu? Čemu sve ovo?
Ne, nisam sebi zadao toliko zaludan zadatak.
Razmišljao sam o EU. Isto kao i vi...

Da bi smo postali članica EU moramo da ispunimo odredjene uslove.
Čuj, odredjene!?
Pa ima ih više nego potencijalni Ustav članova...


ZAKLJUČAK:
Zato svi na trčanje po kondiciju! Manite se politike... U zdravom telu zdrav duh! Iskoristite ovo malo sunčanih dana. Pustite druge da se bogate ako sami ne umete.
Svako ume da izigrava tetku koja ogovara onog ko mu se ne svidja!
Retka tetka ima snage da trči na duže staze.
Bilo sa preponama bilo bez njih...
:wink:
Moj ti je savet da više ne razmišljaš , ne ide ti od ruke , ipak si ti za ovo na kraju. Idi malo istrči se i daj sebi oduška, ako te nešto tišti izadaj se nekom drvetu i slobodno se izviči gde te niko ne čuje , dobro će ti doći.
 
drvasic:
Baš.
Bože, kad samo pomislim da ovakvi odlučuju na forumu i šta je podobno za ovaj forum.
Strašno.

Na žalost opet zabluda - ja ne odlučujem šta je na ovom forumu politički podobno.
Znate, ima takvih foruma ali mi nismo.
Zato ćemo imati ovakve komentare i dalje.

Inače, obratite se gornjem adresatu sa pitanjem - "oh, zašto se moj glas tarifira kao jedan na izborima ljudskim"?
 
drvasic:
Moj ti je savet da više ne razmišljaš , ne ide ti od ruke , ipak si ti za ovo na kraju. Idi malo istrči se i daj sebi oduška, ako te nešto tišti izadaj se nekom drvetu i slobodno se izviči gde te niko ne čuje , dobro će ti doći.

Smatram Vaš savet nekorektnim - Ko ne sluša nikoga - loše čini, a ko sluša svakoga - još gore.

Uputite me u grešku i smatraću Vas dostojnim sagovornikom.
 
Ја ову тему уопште не разумем, али уопште.......да администратор постави овакву
тему на подфоруму ПОЛИТИКА са оваквим закључком:


ZAKLJUČAK:
Zato svi na trčanje po kondiciju! Manite se politike


Ништа ми није јасно :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
 
AHIL 1389 !!!:
Ma tesko da je ovo mala prica malog coveka,pa vi kao da ste bili na kursu Cie za vodjenje sprecijalnog rata a ne za Adminisratora.
Mali covek gleda samo da prezivi a ovo sto ste vi sve naveli,navodi na misljenje da ste vi te probleme mladog coveka odavno vec resili.

Nadam se da će autor optužbe naći načina da pročita odgovor.

Zar mislite da bi CIA platila ikome za ovako sklepan tekst? Nemojte sad da polemišemo i spontanost tokom pisanja istog.

Ako ste zaista spremni da rizikujete svoj život za dokumentima koje CIA poseduje izvolite. Moj prijateljski savet bi bio da njihove tajne izveštaje pronadjete u prostorijama stranke koja istim maše na mitinzima. Ko zna koji su tu životi izgubljeni za ono par listova na kojima cakli selotejp...

Iako ima ljudi spremnih na sve kada je stranka u pitanju, nećete verovati ali ima ljudi koji su spremni na sve samo kada je zemlja u pitanju.
Hvala.

eremita:
Ја ову тему уопште не разумем, али уопште.......да администратор постави овакву
тему на подфоруму ПОЛИТИКА са оваквим закључком:


ZAKLJUČAK:
Zato svi na trčanje po kondiciju! Manite se politike


Ништа ми није јасно :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

CIA... CIA...

(posle ću objasniti)
 
drvasic:
Baš.
Bože, kad samo pomislim da ovakvi odlučuju na forumu i šta je podobno za ovaj forum.
Strašno.

To vam je poštovani odraz društva u kome živimo.
Samo da ne bude i ovima suđeno za komandnu odgovornost,
kada dođe Domaćin što neko već reče na ovom forumu.
Ma od demokratije su oni videli samo mađarsku, ona je u EU ! Pa smo videli praktično šta za njih znači demokratija naročito za bivšeg premijera...
Svi oni koji su živeli malo dalje od ovakve demokratije i demokratskih sloboda znaju
da ovakav način postupanja prema učesnicima u bilo u kom domenu javne polemike nije u skladu ni sa zakonom ni sa pozitivnim zakonskim normama a ni sa dobrim ukusom.
i da gospodin I.P ima "kontigent"da se tako izrazim na oblikovanje javnom mišnjenja o svim sverama društva ....Samo da posle ne bude "Nemojte ljudi ko boga vas molim!"
Kako reče onaj u maratoncima,ili gospodin Milanovic posle zauzimanja RTS-a,itd...
 
Čovek je društveno biće, voli da kaže šta misli, malo teže da sasluša drugoga. Čak ni Internet nije medijum koji je dostupan svakome, a priznaćete da je ovaj vid komunikacije najlagodniji.
Sediš u svojoj udobnoj stolici ili fotelji i pričaš i upoznaješ druge ljude.
Stvarnost je takva da se umesto toga ne može otići u restoran na ručak, ili odvojiti kinta čak ni za bioskop (onoliko redovno koliko je to moglo nekada) ili pozorište. To rade fanovi. Čak te i rekreacija košta ako nemaš dvorište. Šetnja ne košta, ali zato posle zajedničkih obaveza u kući i posla, rađe
sednem na "razgovor" foruma.
Moja sreća je da sam oženjen, imam decu (dobru). Ne znam kako bih se snalazio da moram da jurim devojke, idem noću od kafića do kafića ili šta već rade mladi ...
Zato - "ćeraćemo se još ..."
 
Lacibg:
Čovek je društveno biće, voli da kaže šta misli, malo teže da sasluša drugoga. Čak ni Internet nije medijum koji je dostupan svakome, a priznaćete da je ovaj vid komunikacije najlagodniji.
Sediš u svojoj udobnoj stolici ili fotelji i pričaš i upoznaješ druge ljude.
Stvarnost je takva da se umesto toga ne može otići u restoran na ručak, ili odvojiti kinta čak ni za bioskop (onoliko redovno koliko je to moglo nekada) ili pozorište. To rade fanovi. Čak te i rekreacija košta ako nemaš dvorište. Šetnja ne košta, ali zato posle zajedničkih obaveza u kući i posla, rađe
sednem na "razgovor" foruma.
Moja sreća je da sam oženjen, imam decu (dobru). Ne znam kako bih se snalazio da moram da jurim devojke, idem noću od kafića do kafića ili šta već rade mladi ...
Zato - "ćeraćemo se još ..."


E pa TO ! To jeste tako zato nas i tako tretiraju,
nego da ne zaluta ovde neki "Baja" koji i ima i može,pa će biti posle buši ha-ha-ha buši ..... A šta sada kažes ništa tehnologija ništa kurs, ništa keš ...
gladan sitog ne razume,ne-ne gladan sitom ne veruje to je to!
 
eremita:
Ја ову тему уопште не разумем, али уопште.......да администратор постави овакву
тему на подфоруму ПОЛИТИКА са оваквим закључком:


ZAKLJUČAK:
Zato svi na trčanje po kondiciju! Manite se politike


Ништа ми није јасно :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:
Iron, evo ti odgovora na tvoje pitanje. Čini mi se da su svi shvatili. A ti?
 
Iron Lord:
Hahahaha!
Odgovor na pitanje se neće dopasti postavljaču.
Samo recite da se bojite odgovora i neće biti napisan...
Ne mogu da verujem, zaista nisi shvatio? Mislio sam da nećeš ali da ćeš to i priznati nisam verovao.
Nije ni važno idemo dalje, ipak se držiš a i to je nešto za razliku od tvog kolege, koji to ne bi izdržao, ali da ga ne pominjemo bolje je.
 
drvasic:
Ne mogu da verujem, zaista nisi shvatio? Mislio sam da nećeš ali da ćeš to i priznati nisam verovao.
Nije ni važno idemo dalje, ipak se držiš a i to je nešto za razliku od tvog kolege, koji to ne bi izdržao, ali da ga ne pominjemo bolje je.

Korektnosti malo molim.
:wink:

Nisam završio priču dramatičnim bojnim usklicima pa je zato nesporazum oko autorske slobode. Naravno da ima nekog smisla. I naravno da nije korektno istrgnuti samo jednu sentencu iz te prikrivene poruke...

Rekoh, posle... na kraju...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top