OGOVARANJE - druga polovina zdravlja

Da li ogovarate?

  • Ogovaram, što da ne ogovaram? Ti će mi zabraniš?

  • Ja ne ogovaram ali znam ko to sve radi. Na primer ...

  • Nikada ne započinjem, ali se nadovežem.

  • Živim na brdu i čuvam koze.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Iako se ova osobina najčešće vezuje za ženski rod, izgleda mi svakog dana sve više da ni muškarci nisu imuni na istu.Te ova ovo, te njen onda ono pa joj ova ono na šta je ona sa njenim ono, a ovi ovaki i oni onaki... :)

Ogovaranjem se oslobadjamo negativne energije koja je nastala usled naše nemoći da se izborimo sa svojim željama i mogućnostima. Previše želja premalo načina da ih realizujemo pa samim tim možemo da ih nazovemo nerealnim.
Opet, neko je uspeo da ostvari dobar deo svojih želja ako ne i sve, a mi ostadosmo na istom pa umesto da krivimo sebe što ne možemo više, mi krivimo druge što su mogli manje.

Kako se vi borite sa ovom osobinom?
Da li joj podležete u potpunosti, delimično ili izbegavate bilo šta na tu temu?

p.s. anketa je anonimna dok ne glasate, zbog zaštite lika i dela ogovarača :)
 
Ogovaranje je pričanje o ljudima koji su na tebe ostavili x utisak dok nisu tu, jel tako?
Ne mora da znači da pljuješ po njima ili da prenosiš ono što su ti u poverenju rekli... Ja to podrazumevam pod ,,ogovaranje'' - nije isto što i tračarenje i totalno mi je prihvatljvo... Baš ne volim da pričam nekom o njemu samom, to je tako debilno - al' kad s nekim drugim ,,slažeš utiske'' mi je nekako normalno, pa eto - ja da.
 
ja znam, ja znam !!! :lol: Stvarno, nalušah se gadosti većma za svoju žiznj....I uvvek zaključim da je boljše ipak čuvati magarce i junost svoju premudru nego puštati ćurke da pričaju.......So, učestvujem samo ponekad i to s ponekim pitanjcem ali samo ako POZNAJEM tog o kome se priča. Što je vrlo retko izem ti žiznj :?

Ogovaranje - prenošenje poluistina ili neistina sa naglaskom na emotivnoj nekoj kompenazciji, jel tako?
Trač - lansiranje (svesno!) neistine u cilju potkopavanja nekoga.
Komentarisanje (dobronamerno, kognitivno, filozofsko - filološko ) neke osobe u odsustvu je, naravno, nešto sasvim drugo. Ko poštuje sebe poštuje i druge.

Ako sam ja mimo sveta, das odmah priključim na neki divajs i odem u kiborge? :mrgreen:

btw. POZNATO je da muškarci češće i iscrpnije ogovaraju, i to ne kao žene što kažu onako usput nešto pa i zaborave da su se najedile na tren - nego, brate miliiii, kad krenete....:twisted: ko babe neke, nikad kraja, nema veze što nije ni vreme ni mesto, aman zaman ....odvratno, TO žene sebi - ne dopuštaju nikada :)
Još ste i perverzni, ma fuy!
 
Ogovaranje - prenošenje poluistina ili neistina sa naglaskom na emotivnoj nekoj kompenazciji, jel tako?
Trač - lansiranje (svesno!) neistine u cilju potkopavanja nekoga.
Komentarisanje (dobronamerno, kognitivno, filozofsko - filološko ) neke osobe u odsustvu je, naravno, nešto sasvim drugo. Ko poštuje sebe poštuje i druge.

Уф...онда ја добронамерно когнитивно коментаришем са благим призвуком злурадости понекад и са можда мало емотивне компензације у неким случајевима.... :roll:
 
e pa ne, ako ima prizvuk onda to nije dobronamerno :lol: I znaš šta još ima - vrlo je ok reći "jao što sam ljubomorna (na ovu u zebrastoj haljini)" - poštenije je to nego kenyati o njenom, recimo, smor dečku ili izgrebanom autu, a misliti "ja sam bolja ryba od nje!" i tražiti potvrdu indirektno "jeste, MI Smo Bolje Rybe" :lol:

Kapiraš, Hellen, ok je izraziti osećanja ;) Onda ne moraju te emocije da idu kao metatekst i kao "blagi ton zluradosti" or whatever špansko-serijski.
 
Mi smo uvek manje ili vise skloni da sudimo one koji mnogo govore,narocito o stvarima koje ih se ne ticu neposredno,cak i da sa prezirom govorimo o tim ljudima kao brbljivcima i dosadnim pricalicama.A pri tom ne mislimo da ta ljudska,toliko ljudska i tako cesta mana ima i svoje dobre strane.Jer,sta bi smo mi znali o tudjim dusama i mislima,o drugim ljudima,pa prema tome i osebi,o drugim sredinama i predelima koje nismo nikada videli niti cemo imati prilike da ih vidimo,da nema takvih ljudi koji imaju potrebu da usmeno ili pismeno kazuju ono sto su videli i culi,i sto su stim u vezi doziveli ili mislili?Malo,vrlo malo.A sto su njihova kazivanja nesavrsena,obojena licnim strastima i potrebama,ili cak netacna,zato imamo razum i iskustvo i mozemo da ih prosudjujemo i uporedjijemo jedne sa drugima,da ih primamo i odbacujemo,delimicno ili u celosti.Tako,nesto od ljudske istine ostane uvek za one koji ih strpljivo slusaju ili citaju.

cika Ivo Andric ;-)
 
Mene u sustini boli uvce sta rade drugi ljudi, tako da o tome ne pricam. Niti pridajem vaznost - tacnije, ne verujem - starima koje cujem o drugim ljudima od nekog treceg. Nekako, i pored najbolje namere, cesto ne razumemo bliznje pa pogresno tumacimo njihove postupke.
Naravno da postoje izuzeci :) Imam nekoliko bas bliskih prijateljica - sve se medjusobno odlicno poznajemo - i naravno da pricamo i o onim koje nisu prisutne. Recimo: "jbt,. jel' si videla kako se Ceca pretvorila u domacicu od kad se udala? Straaasno! Skroz se ZAROZALA :)" E, da ovo ne bi bilo zlonamerno ili pokvareno, moje pravilo ja da u ovakvim situacijama pricam samo o stvarima koje sam oci u oci VEC REKLA doticnoj (o ovom slucaju otsutnoj Ceci). Znaci, iznosim samo misljenje koje sam vec saopstila osobi na koju se odnosi... Da li je ovo lose? Naravno da nije - pa to je i najzanimljivije. Tako pretresamo zivote nama bliskih (i samo njih!) svaki put i site se nauzivamo - iako nismo dokonale nista novo :)
Mislim i da je moj skoro omiljeni Isak Basevis Singer rekao da je "citava knjizevnost zapravo ogovaranje" - sve nas interesuje sta rade ljudi i ZASTO rade to sto rade...
 

Back
Top