IDE channel
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: IDE channel

Početnik
    Učlanjen
    13.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano IDE channel

Posle detekcije IDE uredjaja pri podizanju sistema izlazi mi obavestenje:
    Primary IDE channel no 80 conductor instaled.
    Sta to znaci?

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Podrazumevano Re: IDE channel

To znaci da imas neki opricki uredjaj kome je za rad potreban Ultra-DMA 66 a ne taj koji sada imas. Verovatno je rec o Pioneer DVD-u...

Neproveren član MasterYoda (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio infor
    Sta to znaci?
    IDE uređaji mogu se s matičnom pločpm povezati kablom (široki pljosnati) s 40 i s 80 žica. Ako se koristi kabl s 80 žica postižu se nešto veće brzine prenosa nego s 40, pa se na današnjim pločama obično primarni kanal povezuje kablom od 80 žica na HD. Za optičke uređaje dovoljan je i kabl od 40 žica, i obično se povezuje na sekundarni IDE. Zbog toga se obično konektor primarnog kanala razlikuje po boji od konektora sekundarnog kanala (obično je primarni plavi a sekundarni crni, ali ne mora biti tako).

Gornja poruka znači da si na primarni IDE stavio kabl od 40 žica. Kompjuter će raditi, to je sigurno, samo HD prenosi podatke do ploče manjom brzinom.

(DLXI)

Poznat nikodim (avatar)
    Učlanjen
    07.02.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    125

Citat Original postavio MGordan
    IDE uređaji mogu se s matičnom pločpm povezati kablom (široki pljosnati) s 40 i s 80 žica. Ako se koristi kabl s 80 žica postižu se nešto veće brzine prenosa nego s 40, pa se na današnjim pločama obično primarni kanal povezuje kablom od 80 žica na HD. Za optičke uređaje dovoljan je i kabl od 40 žica, i obično se povezuje na sekundarni IDE. Zbog toga se obično konektor primarnog kanala razlikuje po boji od konektora sekundarnog kanala (obično je primarni plavi a sekundarni crni, ali ne mora biti tako).

Gornja poruka znači da si na primarni IDE stavio kabl od 40 žica. Kompjuter će raditi, to je sigurno, samo HD prenosi podatke do ploče manjom brzinom.

(DLXI)

OK care... dacuti Pioneer RW 111 pa ga povezi preko 33-jke da vidim d ali ce ti raditi a da ti ne prikazuje gresku, a slozicemo se da je u pitanju opticki uredjaj.
    I ti kablovi se ne zovu pljosnati od 40 i pljosnati od 80 zica, vec IDE Ultra DMA 66 ili IDE Ultra DMA 33.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ovako ja imam isti taj problem i istu tu poruku , jedno vreme nisam znao zašto mi piše "Primary IDE channel no 80 conductor instaled." , a nedavno sam menjao kablove na kompjuteru sada znam a inače Nikodim-e ja nemam DVDRW Pioneer na mom kompjuteru , srećom nisam bacio ništa od kablova pa sam malopre proverio i piše na kablovima DMA66 tako da ću ovih dana gledati da stavim iste takve kablove. Hvala MGoran!! Da i samo još jedan info nisam primetio neku veliku razliku u brzini prenosa

Neproveren član MasterYoda (avatar)
    Učlanjen
    18.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nikodim
    OK care... dacuti Pioneer RW 111 pa ga povezi preko 33-jke da vidim d ali ce ti raditi a da ti ne prikazuje gresku, a slozicemo se da je u pitanju opticki uredjaj.
    I ti kablovi se ne zovu pljosnati od 40 i pljosnati od 80 zica, vec IDE Ultra DMA 66 ili IDE Ultra DMA 33.
    Znam ja dobro kako se koji kabl zove, ugradio sam ih do sada na stotine. Samo, tem s pitanjem je otvorio neko ko ne zna šta je šta, i njemu treba objasniti o čemu se radi. A što se tiče Pionira, taj model RW111 nisam imao u rukama pa ne znam šta će javiti ali nije u redu da se odgovor na jedno uopšteno pitanje bazira na nekoj pretpostavci. Ja sam čovjeku lijepo rekao šta treba uraditi i to navodeći - obično se tako radi. A od obično uvijek ima izuzetaka koji onda zahtijevaju dodatna objašnjenja. Inicijalnai post je bio:
    Sta to znaci?
    Istaknuo sam ono Primary. Jel' kontaš.

@snejks Razlika nije vrijedna pomena - i rekao sam Nešto većom brzinom. Ubrzanje je postignuto boljom izolacijom signala u tom Ultra DMA66 kablu - na taj način što je svaka druga žica masa pa je preslušavanje signala između susjednih žica smanjeno. To teoretski omogućava nešto brži prenos podataka. Ali, to je teorija.
    Poslednji put ažurirao/la MGordan : 08.10.2006. u 17:16

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    380

Ovako nisam mogao da dočekam pa sam uzeo stare DMA 66 kablove i stavio ih natrag ,i pri tome sam prilikom isprobavanja i premeštanja kablova primetio sledeće :
    1. Ovo uopšte nema nikakve veze sa optičkim uređajima već sa HARD diskom
    2. Prilikom prošlog menjanja kablova uopšte nisam gledao šta gde kačim pa sam Hard disk zakačio na Secundar IDE Chanel
    3: Poruka je nestala onog momenta kada sam Hard zakačio na Primari IDE Chanel sa kablom od DMA 66 znači u prevodu da ovo nema nikakve veze sa optičkim uređajima 100%
    Toliko o tome
    A da da ne zaboravim i dalje nisam primetio neku razliku u brzini
    Oftopic: tema bi mogla da ide u Hardver gde mu je i mesto.
    Poslednji put ažurirao/la snejks : 08.10.2006. u 17:43

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Razlika nije izražena, jer sam hard-disk radi dosta sporo i ubrzavanjem interfejsa se ne može "pogurati". Dobitak se manje/više odnosi na brzinu prenosa između keš-memorija diska i ploče (kontrolera). Pogotovu kad se govori o moćnom 133 MBps...
    Što se tiče Pionira, u specifikaciji jasno kažu da je interfejs ATA 5, što podrazumeva 80-žični kabl.
    http://www.pioneer.co.uk/uk/product_print.jsp?product_id=12088
    Let the boy try

Početnik
    Učlanjen
    13.12.2004.
    Reputaciona moć
    0

Hvala vam na korisnim savetima. Sutra cu naci drugi trakasti kabl (80-zicni), ugradicu ga pa vam javljam da li je poruka nestala.

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio snejks
    Oftopic: tema bi mogla da ide u Hardver gde mu je i mesto.
    Slazem se... Premjestam na hardver...

Srecna diskusija...

Slične teme

1. SciFi Channel
    Autor sunce100 u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 09.01.2009., 14:54
  2. Disney Channel
    Autor Dust u forumu Satelitska televizija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.04.2008., 23:07
  3. History Channel